Trabzonspor'dan Flaş Sosa hamlesi!

 Trabzonspor kaptan Sosa ile görüşecek.

Trabzon 02.07.2019, 13:47 02.07.2019, 14:18
Trabzonspor'dan Flaş Sosa hamlesi!

Trabzonspor Yönetim Kurulu, önümüzdeki sezon sözleşmesi sona erecek olan takım kaptanı Jose Sosa'nın kontratıyla ilgili olarak oyuncuyla bir görüşme yapacak. Yeni sezona sorunsuz ve ekonomik anlamda dengeli bir kadro ile girmeye hazırlanan bordo-mavililer, yılda 3 Milyon 240 Bin Euro kazanan oyuncusuna yeni sözleşme şartları önerecek. 

Trabzonspor, UEFA'nın Finansal Fair-Play kuralları ve Kulüpler Birliği ile Bankalar Birliği arasındaki ‘Kulüpleri mali sıkıntılardan kurtarma’ projesi kapsamında belirlenen kriterlere uygun davranmak için titiz hareket ediyor. Tekrar mali sorunlarla karşı karşıya kalmak istemeyen Karadeniz ekibi örnek planlamaları hayata geçirirken, oyuncular arasında da ekonomik dengeleri sağlamayı hedefliyor. Bordo-mavili yönetim, sözleşmesi devam eden oyuncularıyla da görüşerek mali yönden dengeli bir kadro planlaması üzerinde duruyor. 

Sosa ile görüşülüp, fikri alınacak 
Trabzonspor Yönetim Kurulu, bordo-mavililerin takım kaptanı Sosa ile uygun bir zamanda sözleşmesiyle ilgili olarak bir araya gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz sezon takıma önemli katkıda bulunan, performansının yanı sıra takım kaptanlığı görevini de başarılı bir şekilde yerine getiren yıldız oyuncusundan memnun olan bordo-mavililer Arjanti futbolcuya yeni sözleşme şartları sunacak. Karadeniz ekibiyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Sosa’ya yeni sözleşme şartları sunmaya hazırlanan yönetim kurulu, oyuncunun Trabzonspor’dan aldığı, yıllık 3 Milyon 240 Bin Euro’da indirime gitmesini isteyecek. İlk planda sözleşmenin uzatılması yönünde teklif getirecek olan Trabzonspor yönetimi olumlu yanıt alması halinde yıllık 1 Milyon 500 Bin Euro’nun üzerinde 3 yıllık yeni şartlar sunacağı belirtiliyor. 

Ekonomik yönden dengeli bir kadro 
Trabzonspor Yönetim Kurulu, takım kadrosu içinde de mali dengeleri sağlamayı hedefliyor. Oyuncular arasında yıllık kazandıkları ücretler arasında aşırı fiyat farkının önüne geçmek isteyen bordo-mavili yönetim takım uyumu yanında fiyat uyumu da sağlamayı hedefliyor. 


Yorumlar (10)
Nadi61 2 yıl önce
Bu sene dahil toplam 3sezon 1.500miyon€iyi para hem bizim için hem sosa için..sosanin iyi oynadıgı mac sayısı belki 5-6 maçtir ama sahada lider bir oyuncu ve katkısı oluyor takıma..takımı dengeli tutmak lazım oyuncuların morali çok önemli..sosada kaptan olduktan sonra iyice takıma verdi kendini..
Scheni61 2 yıl önce
Cok dogru tespit nadimbey
Reca 2 yıl önce
Her halde böyle bir kaptan küstürülmek ve gönderilmek istenmez. Güzelce anlatılıp ikna edilmeli suhuletle ve oyuncu razı edilerek yapılmalı böyle bir indirim.
Ahmet 2 yıl önce
Çok para veriyoruz buna yahu.
Mantıklı 2 yıl önce
Kontratı bitince yürüüüü Arjantine. Geldiğinden beri hiçbirşey oynamadı. Tekrar ediyorum; “ oynar gibi yapıyor ama oynamıyor”! Artı, geçen sezon onun yüzünden kaç tane galibiyetten olduk. Aldığı parayı hak etmiyor.
Reis 2 yıl önce
Kesinlikle katılıyorum bu dislike verenler anlaşılan teneffüs edilen rakamın Euro olduğunu anlayamıyor
M.Bahadir 2 yıl önce
Verilen teklif bence iyi ama sosa acısından bakarsak adam neden bir senede kazandığı parayı 2 senede daha kazansın. Zaten sezon sonunu beklese 1200 iki sene dese yine karlı. Sadece gönülden birşey yaparsa olur gerisi kabul görecek bir teklif değil. He yanın ilkeleri var ona görede hareket etmek lazım
Haktan Şaşmaz 2 yıl önce
Doğru ama yaşı da artık 20 - 27 arası değil. Bence yıllık 1.500, 1.800ml. arası mantikli bir rakam.
İşsiz 2 yıl önce
Adam ne para alıyor bir yılda üç buçuk milyon Euro Trabzonspor’un paralarını saçın bakalım hacı usta saçsın Ağaoğlu toplasın ohhh ne güzel dünya
Ozgur ata 2 yıl önce
Kabul edecegini sanmiyorum, adam zaten 3,250 kazaniyor, bir yil bedava oynamayi teklif ediyoruz gibi birsey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@