Trabzon'da sağlık çalışanları koronavirüsten hayatını kaybeden meslektaşlarını böyle andı

Trabzon'da korona virüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanları için meslektaşları türkü söyledi

Trabzon 23.07.2020, 12:48 23.07.2020, 12:55

Trabzon’da sağlık çalışanları Korona virüsüne karşı verilen mücadelede hayatlarını kaybeden meslektaşları için “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım” türküsünü seslendirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs (Covid-19) nedeniyle görevleri başındayken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanları için meslektaşları kamera karşısına geçti. Trabzon’da çeşitli hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarından kimi eline aldığı enstrümanla kimi ise karşısına geçtiği mikrofondan “Ne ağlarsın benim zülfü siyahım” türküsünü yeniden yorumladı.

Covid-19 ile mücadelede hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının anısını yaşatmak için türkü söyleyen sağlık çalışanları sosyal medyada kısa sürede büyük beğeni topladı.

Yorumlar (8)
Kenan 3 ay önce
Benmi yanlış düşünüyorum acaba. Ölünün arkasından türkü şarkı falan söylemek ne derece doğru acaba. Benim bildiğim dua falan okunur. Kuran okunur. Bişey diyemedim açıkcası. Arkadaşlarını düşünmüşler bi etkinlik yapmışlar ne bilim yani kararsız kaldım
Teoman 3 ay önce
Yapma be kardeşim dualar edildi kuranlar okundu zaten. Arkadaşları ayrıca farkındalık için bir etkinlik yapmışlar bunda ne var? Yani her meseleye hoş görüyle bakmayı, hüsn-i zannı gene bu din emrediyor. Fahreddin Razi der ki din:"Allahın emirlerine tazim,
yarattıklarına da şefkatle bakmaktır." Yorumcu kardeşlerimizin Hüsn-i zan maddesine bir kere daha bakmalarını istirham ediyorum.
Kenan 3 ay önce
ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun hakları ödenmez
vatan 3 ay önce
dua edin dua şarkıya türküye ihtiyacı yok ölenin
Önder 3 ay önce
Ölenin arkasından Allah rahmet eylesin denir dua etmek diye bişey yoktur anısı adına eşyaları, yaptıkları, sevdiği şeylerle anılır ve anısına etkinlik yapılabilir vede bu çalışma 10 numara olmuş hepsinin eline sesine emeğine sağlık alkışlar eşliğinde kutluyorum iyiki varsınız sağlık emekçileri.
Önder 3 ay önce
Ellerinize ağzınıza yüreğinize sağlık 10 numara olmuş süper iyiki varsınız...
Ümit zozik 3 ay önce
Çok güzel olmuşEllah cc rahmet eylesin
erce ca 3 ay önce
hayatını kaybeden sağlıkçılarımıza Allah tan rahmet diliyorum. Yaptığınız farkındalıktan ötürü sizleri tebrik ediyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@