banner539

banner526

banner533

banner513

"Eddie Newton Trabzonspor'da bir felsefe oluşturabilir"

Trabzonspor'da Çimşir'in yerine takımın başına geçen Newton'ı en yakın arkadaşlarından Koray Palaz anlattı

Trabzonspor 23.07.2020, 12:52 23.07.2020, 15:45
"Eddie Newton Trabzonspor'da bir felsefe oluşturabilir"

İngiliz ekibi Chelsea’de yardımcı antrenör ve scout şefi olarak görev yapan Eddie Newton devre arasında geldiği Trabzonspor'da Hüseyin Çimşir'in görevden ayrılmasının ardından takımın başına geçti.  Süper Lig'in son maçına ve Türkiye Kupası finaline Newton yönetiminde çıkacak olan Trabzonspor'da teknik direktör kararı İngiliz hocanın performansıyla şekillenecek. Yönetimin son duruma göre Newton ile yola devam etme planı olduğu belirtiliyor.

Bordo mavililerin yeni hocası konumundaki Eddie Newton'ı  25 yıllık arkadaşı Koray Palaz anlattı.

"Eddie Newton önemli bir futbol adamı, bir dosttur. Chelsea ve dünyada adı geçen birçok teknik adamın yardımcılığını yapmıştır. Dünya futboluna son 15-20 senede damga vuran teknik adamlarla çalışmıştır. İyi bir futbol beyni ve iyi bir kişiliktir. Trabzonspor’da faydalı olacaktır."

Palaz, Eddie Newton'un futbolcularla olan iyi ilişkilerine de dikkati çekti. Koray Palaz, "Trabzonspor’da hoca olarak sahaya çıkacak. Oynatacağı pozitif futbol, onun durumunu belirleyecek. Eddie Newton, başarılı olabilecek donanıma sahip. Trabzonspor’un üzerinde bir ölü toprağı var. Eddie, camianın içinde ve futbolcularla iyi bir ilişkiye sahip. Sahaya çıkacağı maçlar iyi bir gösterge olabilir" diye konuştu.

“Trabzonspor, şampiyonluklara ambargo koyabilecek felsefeyi oluşturabilir”
Öte yandan Koray Palaz, Trabzonspor'un teknik direktörü olması halinde Newton'ın bir kulüp felsefesi oluşturacağına ve şampiyonluklara ambargo koyabilecek bir yapı hazırlayacağını ifade etti.

Palaz, "Trabzonspor’un bir futbol felsefesine ihtiyacı var. Eddie Newton, bu felsefeye ulaştıracak doğru isimdir. Altyapıdan çıkabilecek oyuncular var. Bu oyuncuların yurt dışına çıkabilmesi için doğru kişilere ihtiyaç var. Eddie Newton da doğru bir referans aralığıdır. Ülke futbolu adına doğru referansları oluşturabilecek donanıma sahiptir. Trabzonspor’a uygun bir isim. Tabii ki ülkemizde sabır da gerekiyor. Kulüp felsefesi oluşturabilecek en ideal kişidir. Chelsea’deki modeli Trabzonspor’a empoze ederse, Trabzonspor’un şampiyonluğa ambargo koyabileceği bir yapı oluşturacağını düşünüyorum" dedi.

Radyospor

Yorumlar (27)
Cengiz 3 ay önce
Sayın başkanım avcı olmaz aman ha sakin
B.Yılmaz 3 ay önce
Taraftar yanılmaz.Newtonla devam...
Sürmeneli 3 ay önce
Chelsea'de 1. yardımcı hocalık yapmış. Ünal, Hüseyin hangisi Chelsea'de bu göreve getirilebilir? Newton kalsın kalmasın demiyorum ama gelip gidenlerden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Kaptan 3 ay önce
Trabzon zor şehir.Taraftarı bir okadar zor.36 yıllık başarısızlık daha agresif yapıyor.
Kemal 3 ay önce
şikeyle mücadele imkansız. Buna başarısızlık denmez. Son yıllarda başarısızız
trabzonguldak 3 ay önce
Allah trabzonsporuma en hayırlısını nasip etsin
KOCAELİSPOR 3 ay önce
denemekte fayda var adamın kariyeri iyi
NAMLİ61 3 ay önce
TRABZONSPOR DENEME TAHTASI MI ? BÖYLE DÜŞÜNÜRSEK ÇOK DAHA ŞAMPİYONLUK BEKLERİZ...
Ich 3 ay önce
Ünal gitti hüseyin, hüseyin gitti Newton, Newton gidince bu işin sonu malzemeciye kadar dayanacak herhalde. Bari şimdiden direk malzeme iye verin. Daha ucuza gelir.
Şans 3 ay önce
Hüseyin hocaya bile şans verildiyse Newton'a 10 kez şans verilmeli diye düşünüyorum.
Adamın1i 3 ay önce
Beddualı takımız vesselam. Kim gelirse gelsin zor şampiyonluk. 30 yıldır hiç bir maçı kaçırmadık 96 2004 2011 şimdide2020 yılları. Tam şampiyonluk geldi derken bir engel çıkıyor Kadir gecesinde kutlamayı abartırsan bedduayı alırsın ve bir daha iflah olmazsın böyle. Tez zamanda dua alınmalı Mahmut efendiden başka yolu yok
Serkan 3 ay önce
Şu kadronun ruhsuzluğunu ve beceriksizliğini, aile-mektep mezunu, kerameti kendinden menkul, şeyh uçmaz mürit uçurur mantığı ile kutsiyet atfedilen şeyh-şıh denen cahil heriflerin ettiği beddua adı altındaki hezeyanlarına bağladıysanız, bu kafayla bu ülkeden de, insanından da bir halt olmaz!!!
Denizz 3 ay önce
Tamamen doğru tespit ne olursa olsun takımda olmadı gereken genel koordinatör gibi bir yetkili ve etkili bir rolü olmalı. Bir fotbol sistemi ve bir takım modeline ihtiyacımız var. Buda bir felsefeyle bir kültürle ve TS aklının oşuşturulmasıyla olur. Bizim cocuklar sizin uşakşar kafasıyla olmaz ve olmadıı. 40 sene daha mı deneyecez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@