Trabzon’da korkutan görüntü - Trabzon Havalimanı ile ilgili videoları paylaştı

TİSAD Başkanı Murat Çavga Trabzon Havalimanı ile ilgili iki video paylaştı.

Trabzon 06.11.2019, 17:32 06.11.2019, 17:39

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Murat Çavga Trabzon Havalimanı ile ilgili iki videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak pistin son durumuna dikkat çekti.

Çavga, yaptığı paylaşımda Trabzon Havalimanı’nın tadilata girmesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Sadece turizmcileri değil şehrimizi hatta bölgemizi ilgilendirir bu bilgilendirmeyi sorumluluklarımıza istinaden tarihe not düşme niteliğinde paylaşıyorum...

1957 yılında Hava Meydanı olarak trafiğe açılan ve 29.11.1995 tarihinde Havalimanı statüsüne kavuşturulan havalimanımız, 12.01.1985 tarihinde yapılan yeni pistimiz ile şehrimize ve bölgemize hizmet etmiştir.

İstanbul uçuşum esnasında çektiğim ve sizlerle Paylaştığım videolar yeni yapılan İstanbul havalimanının ve 1985 yılından beri şehrimize hizmet eden Trabzon havalimanızın pist durumunu, fotoğraf ise havalimanımızda uzun yıllardan beri var olan, uçuşları tehlikeye düşürmeyen ancak literatürde istenmeyen bir durum olarak değerlendirilen pistimizdeki kot farkını göstermektedir.

1985 yılından beri şehrimize hizmet eden Pistimizin detaylı revizyonu son 2-3 yıldır sıkça gündeme gelmiştir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Cahit Turan'nın 05.03.2019 tarihindeki Trabzon ziyaretlerinde pist revizyonunun iki aylık süreçte tamamlanacağı şeklindeki ifadesi ile bu bilgi resmiyet kazanmıştır.

Bu bilgilendirme ışığında;

1- Havalimanımızın tadilata girmesi kaçınılmaz bir durumdur.

2- Havalimanımızın tadilatı esnasında uçuşlara kapatılması kuvvetle muhtemeldir.

3- Yönetim kurulu arkadaşlarla yaptığımız toplantılar ve sektör temsilcileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde fiziki şartların uygun olması halinde en uygun inşaat tarihi bizlere göre 15 Eylül sonrası bir tarihtir. Bu tarih bizim çalışmalarımız neticesinde ulaştığımız tarihtir. Uçuşlara kapatılacak tarihler belirlenmeden önce bölgemizin turizm dinamiklerinin görüşü mutlaka alınmalı ve ortak akıl ile belirlenmelidir.

4- Fizik şartların uygunluğu Mart-Nisan aylarına denk geliyor ise işin uzaması ihtimali ortadan kaldırılmalıdır. Olası inşaatın Mayıs-Haziran aylarına uzamasının Bölgemize kaybı ve bölgemizde oluşacak kriz mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

5- Belirlenen tarihler kongre, toplantı, fuar, doktor kontrolü, askerlik, düğün vs... durumlar göz önünde bulundurularak tüm komuoyu ile önceden paylaşılmalıdır.

Okuduğunuz için teşekkürler...”

Trabzon’da korkutan görüntü - Trabzon Havalimanı ile ilgili videoları paylaştıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Ramp 2 yıl önce
Trabzon dhmi şimdi hikaye düşer yok yatırım kapsamında yok maddi imkanlar hikaye düzenler... . 30 tl lik demiri 8 ayda taktılar. TRABZON havlaimanı adam olacaksa tüm yönetim değişmeli. bariz hatalar var ki görene...
Ramp 2 yıl önce
Trabzon da konuşulur edilir çözüm yok İç ve ddı hat terminaller bile ama Trabzon dhmi sorsan mükemmel dhmi genel müdür vekili geldi ne oldu.1.baş müdür ahmet aydın ve tüm müdürler değişmeli 2.dış hat kesin yıkılıp yeni yapılmalı yazın dış hatlar yetersizliğinden 70 tane bagajı yere attık kimsenin umrunda değil 3.TRABZON yer hizmetleri şirketi değişmeli yani Çelebi hava servisi değişmeli. 4.yeri gelir erayvır bantı bozulur birkaçbgün tamir olmaz. Çok şeyler var ama icraat yok . durum tesbiti yapılacaksa önce baş müdür ve yardımcıları değişsin. Çünkü bunların umurlarında değil... Eğer havalimanında sorun çözülecek ramp işçileri dinlenmeli... Trabzon havlaimanı güvenlik bile değişmeli....
Mero 2 yıl önce
Erayvır! Vır vır cı seni. Kendince yakalamışsın bir konu salla babam salla. Önce çalıştığın işi tam öğren. Errayvır neymiş?
Because boyy 2 yıl önce
Trabzon Havalimanı uçak düşse kimsenin umrunda olmaz . Adam işçinin ayağını kırdı. Kıran hala çalışıyor. Ne tutanak ne birşey... Ulaştırma bakanı da Çelebi müdürüne plaket veriyor ... Adalet arkan varsa var. Baş müdür Ahmet Aydın, Çelebi hava servisi bir saniye bile durmamalı arkaları sağlam demek...
nurten 2 yıl önce
havalimanı pisti böyle olan kara yolu nasıl olur*
Oho 2 yıl önce
Trabzon dhmi bu baş müdür ve yardımcıları olduğu sürece ve bakanlık umrunda olmadığı sürece birşey değişmez... Bak yakında baş müdür yada bakan açıklama yapar.
Adam sende 2 yıl önce
Baş müdürlere birşey olmasın, zenginler birkaç turizmçi kazansın yeter O apronda Çelebi de işçinin ayağı kırıldı tutanak bile tutulmadı ya.işçinin ayağı kıran hala burada...2 güne unutulur... 6 işçi yeni atıldı, sırada kim var.
Afarpz61 2 yıl önce
Pelitli halkının nefes alabileceği yeri yok. Havalimanı derhal denize dolgu yapılıp açığa taşınmalı. Sahil halka açılmalı
Nasıl gidiyor 2 yıl önce
Bir kaç güne unutulur....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@