Trabzon’da dedektif gibi çalıştılar onu buldular Sosyal medya gündem olmuştu

YGS pankartını Trabzon’da değiştiren kişiler tespit edildi.

Trabzon 18.03.2017, 13:04 18.03.2017, 13:49
Trabzon’da dedektif gibi çalıştılar onu buldular Sosyal medya gündem olmuştu
Haber : Şükrü Üçüncü
 
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun YGS’ye giren öğrencilere hazırlamış olduğu moral pankartını değiştirerek sosyal medyada yayan kişilerin kimlikleri tespit edildi.
 
BAŞKANIN PANKARTINI DEĞİŞTİRMİŞLERDİ
 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre;  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun hazırlatmış olduğu pankartta, “ YGS’ye girecek tüm adaylara başarılar diliyorum.” Sözlerini bilgisayarda teknik yöntem ile değiştirerek, “ Adaylara girecek tüm YGS’ye başarılar diliyorum.”şeklin de çeviren kişilerin kimlikleri tespit edildi.
 

Pankartın Orijinali
 
GÜVENLİK KAMERASI ELE VERDİ
 
Sosyal Medya’da orijinali ile oynanmış şekilde yayılan fotoğrafın ardından çalışma başlatan yetkililer, pankartın asıldığı alanı çeken güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yeşiltepe Mahallesi Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulunun duvarında asılan pankartı gören kameraları inceleyen ekipler; bir kişinin cep telefonu ile pankartı fotoğrafladığını tespit etti.
 

Pankartın değiştirilmiş hali
 
SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
 
Gün boyu sadece bir kişinin pankartı fotoğrafladığı tespit edilmesinin ardından şahıs tespit edildi. Sosyal medya üzerinden yapılan incelemede şahısın başka bir kişi ile de irtibatlı olduğu ve teknik yöntemler ile yazıyı değiştiği belirlendi. Büyükşehir Belediyesi şahsılar hakkında Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi oldu.
 
SİBER SUÇLAR DEVREDE
 
Savcılık tarafından yürütülen soruşturmanın Trabzon İl Emniyet Müdürlüğüne yönlendirileceği öğrenildi. Trabzon SİBER Suçlar Şube Müdürlüğü Sosyal medya üzerinden gerçekleştireceği çalışma ile şahısların ikametlerini tespit edeceği öğrenildi. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Davut 4 yıl önce
Evet en öemli problemimizi çözen belediye ve polise teşekkür ederiz. Ben bir kürek alıp toprak yollardaki çukurları kapatayım. Bir otobüs kiralayıp toplu taşıma problemini çözeyim
ozan 4 yıl önce
1-Belediyenin görevi yollar. Başbakan duble yol yaptık diyor ama belediye işini yapmıyor. Yollar bozuk
2- Caddelerde kaldırımlar işgal altında. lütfen bedesten caddesinde kaldırımda yürüyemiyoruz.
Belediyenin görevlerini hatırlattım
Alp TÜRK 4 yıl önce
Ne büyük iş basardiniz...Ulan photoshop belli..İş yapın iş...Eyy belediye...
Öncü 4 yıl önce
Mizahın suç olduğu ülkeden hiç birşey olmaz! İsteseniz de istemeseniz de hiciv binlerce yıldır vardır. Kabul etmek olgunluktur. Suç saymak ise zayıflığı gösterir!
erdemli 4 yıl önce
milletin işi gücü yok sanki bunu yapanlar sosyal medyada ancak milletin aklını karıştırmak boş işlerle zaman kaybı..yapınca ellerine ne geciyor.. eğitimsizlik hat safhada..
Ersin 4 yıl önce
Çok büyük iş başardınız haaa...şehri yönet şehri CADI AVINI bırak...
ramza 4 yıl önce
belediyenin köylere baktığı yok yol olsa gene iyi benim evime yol gelmiyor 1 kilometre mesafeden yük taşıyorum devletin adaleti bu demekki
Murat 4 yıl önce
Buna hiciv denmez, ben gurbette yaşayan bir Trabzonlu olarak o pankartın tüm Türkiye ' de dolaşmasından rahatsız oldum. Trabzonu bir pankart yazdıramayan adamlar yönetiyor ve Trabzonlu bu kadar sakar bir adamı başkan seçti algısı var bilinçaltında. Ben pankartı görünce utandım, yorumcular takmadığına göre kendi şehirlerinin aşağılanmasından mutsuz değiller bilakis seviniyorlar!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@