7m


7m

hyundai

Trabzon’da aracın üzerine kaya parçası düştü

Trabzon’da bir aracın üzerine kaya parçası düştü. Aracın içinde bulunan iki kişi ölümden kıl payı kurtuldu.

Trabzon 24.05.2021, 15:00 24.05.2021, 15:17

Trabzon’un Yomra ilçesi, Özdil Oymalı Grup yolunda seyir halindeki bir aracın üzerine kaya parçası düştü. 

Kaya parçası aracın ön camını parçalayarak içeri girdi.

Taş ocağının bulunduğu mevkide gerçekleşen olayda aracın içinde bulunan iki kişi ölümden döndü.

Olay sırasında araçta bulunan Cemil Aydın “Ölümün eşiğinden döndük” dedi.

Aydın “İşten çıktık eve giderken taş ocağının olduğu bölgeye geldiğimiz esnada yukarıdan gelen kaya parçası aracın üzerine düştü. Aracın ön camından giren büyük taş tam ikimizin arasından geçip arkaya gitti. Ölümün eşiğinden döndük. Gün içerisinde taş ocağında patlatma yapıldığını öğrendik. Patlatma esnasında yolu kesiyorlar ancak sonrası için herhangi bir önlem alınmıyor.” Diyerek olaya tepki gösterdi.

Trabzon’da aracın üzerine kaya parçası düştü

Trabzon’da aracın üzerine kaya parçası düştü


Yorumlar (3)
fatih ATEŞ 1 yıl önce
Biz 15 yıldır tepki gösteriyoruz duyan dinleyen yok yapılan her patlatmada başımıza taş yağıyor evlerimiz arazilerimiz yerinden oynuyor; evlerimizde duvarlarda çatlaklar oluşuyor, en ufak bir yağmurda gevşeyen topraktan dolayı heyelan oluyor sürekli bir tedirginlik içinde yaşıyoruz, arazimizde gezmeye çalışmaya korkar olduk. işin en acı yanı da taş ocağı olarak kullanılan ormanlık alanın bizim tapulu yerimiz olduğu halde üzerinde ağaç var diye ormaniye tarafından karşılıksız el konularak daha sonra da ihale ile ağaçları kestirilip bir firmaya taş ocağı olarak işletmeye verilmesi. aynı noktada yıllar önce taş kaymasından can kaybı da yaşanmış olmasına rağmen işletme hala çalışabiliyor. Maalesef her şeyin para ve yalan olduğu bir dünyada yaşıyoruz. insanlara üç beş kuruş para vererek hatalarını kapattığını insanları susturduğunu düşünen işletme anlayışı burada da var.
Komar 1 yıl önce
Uşaklar çok geçmiş olsun, Allah korumuş aynı boyda taş dulbantın tepedeki küçük ırmakta geldi başımıza ama biz daha şanslıydık arabanın önünden geçti, her yağmur yağdığında çok dikkat edin sürekli oluyor bu hadise.
İskender 1 yıl önce
Evet, Bayan mv. S. S zamanında milletin tapulu malı kadastro ile orman yapılıp bu vahşete yol açıldı, maden arama yalanıyla beleş işletme yapıldı, iki köy perişan oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@