Trabzon Valisi Yavuz'dan istiklal marşı mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz İstiklal Marşı'nın Kabulü ile ilgili mesaj yayınladı.

Trabzon Valisi Yavuz'dan istiklal marşı mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabulünün 97. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.


Vali Yavuz yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;
 
"İstiklal Marşımız, ülkemizin bağımsızlık sürecinde aktif rol alan, hayatını vatanına ve milletine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen bir kahramanlık destanıdır. Bugün, İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 97. Yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.
 
İstiklal Marşımız, milletimizin vatan ve bayrak sevgisini, Türk Milletinin onurlu mücadelesini ve bağımsızlık sevdasını vurgulayan destansı bir eserdir. Bu eser aynı zamanda tarihten silinmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak istiklal mücadelesini kazandığını anlatan tarihi bir belge niteliğindedir.
 
Topyekûn vatan mücadelesinin verildiği bir dönemde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm milletimize yaşattığı ortak duygu ve coşkuyla zorluklara karşı dayanma gücümüzü artırmış, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmiş, güçlü bir motivasyon kaynağı olmuştur.
 
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünde tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyor; İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 97. Yıl dönümünü kutluyorum."                                         
       


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441