Trabzon Valiliği’nin genelgesine tepki - “Kabul edilebilir değildir”

Trabzon Valiliği’nin kamu kurumlarına gönderdiği genelgeye tepki geldi.

Trabzon 24.10.2019, 17:13 24.10.2019, 17:31
Trabzon Valiliği’nin genelgesine tepki - “Kabul edilebilir değildir”

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Valiliği’nden Kamu İl Müdürlüklerine gönderilen çalışanların sosyal medya hesaplarıyla ilgili genelgenin yankıları sürüyor.

Genelgede “Valilik izni olmadan hiçbir kamu personeli basın açıklaması yapmayacaktır. Kamu Personeli, sosyl medya hesaplarından “Whatsapp, Twitter, facebook v.b) siyasi içerikli paylaşımlarda bulunmayacak, bulunursa ilgili amirleri tarafından haklarında disiplin işlemi başlatılacaktır. Kurumların sosyal medya hesaplarından, görev alanlarına giren hizmetler dışında paylaşımda bulunulmayacak ve haber yapılmayacaktır. Belirtilen usul ve esaslara titizlikle riayet edilmesini, bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilerek, herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemesini ve talimatın tüm kamu personeline tebliği hususunda gereğini arz ve rica ederim” ifadeleri kullanılmıştı. 

Trabzon Valiliği’nin genelgesine tepki - “Kabul edilebilir değildir”Kamu kurumlarına gönderilen bu genelde sonrasında çeşitli STK’lardan tepki geldi. 

“BİR TALİMAT YAYINLANMASI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİLDİR”

Eğitim İş Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Valinin Talimatı Memurları Endişelendirmiştir” dedi.

Özlü açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Trabzon’da başka bir sorun kalmamış gibi kamu çalışanlarını endişelendirecek bir talimat vali imzasıyla tüm memurlara duyurulmuştur.

Yazıda “Kamu personeli sosyal medya hesaplarından (whatsapp, twitter, facebook, vb) siyasi içerikli paylaşımlarda bulunmayacak, bulunursa ilgili sıralı amirler tarafından disiplin işlemi başlatılacaktır.” denilmektedir. Bu kamu çalışanlarına gözdağı vermek, sıralı amirlere de çalışanlarının sosyal medyaların takibinden sorumlu kılmak, talimatlandırmaktır. Konu kurumlara geldiği andan itibaren işyerlerinde tartışılma konusu olmuş, acaba sosyal medya hesaplarım takip ediliyor mu? Sorusunu gündeme getirmiştir.

İşyerlerinde mobbinglerin arttığı, iş barışının yok olmakta olduğu, liyakatsiz yöneticiler nedeniyle her gün başka bir olayın yaşandığı bir dönemde valilikten böyle bir talimat yayınlanması kabul edilebilir değildir.

Sayın vali çalışanları demoralize edecek bu yaklaşım yerine, Trabzon’un eğitimde geldiği noktada, eğitimin gericileştirilmesi sorununda, bilimsel ve laik eğitimden uzaklaşılması noktasında, kendi imzasıyla yapılan liyakatsiz yönetici atamalarında, liyakatsiz yöneticilerin kurumlarda yarattığı çöküşlerde duyarlılığa davet ediyoruz.” 

Trabzon Valiliği’nin genelgesine tepki - “Kabul edilebilir değildir”

Trabzon Valiliği’nin genelgesine tepki - “Kabul edilebilir değildir”
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Trabzon 2 yıl önce
Doğru talimat WhatsApp, facebook, twitter kurumları bilgileri paylaşılmamalı. Kurumsal tanıtım hariç, WhatsApp, instagram çok tehlikeli.... Stop...
Süleyman 2 yıl önce
Galiba danışıklı dövüş. Merkezi yönetim ifade özgürlüğünü kanunlaştırıyor, yerel yönetim yasaklıyor.
mısa 2 yıl önce
başka sorun varsa ,o sorublara eğilin kalkıp siyasi mesaj vermeyin ,valilik talimatı bana göre son derece doğru bir karar... askerde hala aklımdan çıkmayan tek bir söz " vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" herkes kendi işi ile meşgul olsun..,
fanri horolom 2 yıl önce
Bu bahsi geçen konuların çoğu 657 sayılı kanunda zaten talimatlandırılmıştı. 40 yıllık yasaya göre hatırlatmalar yapılmış niye tepki çeksin, gayet normal..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@