Trabzon Uzungöl'de heyecanlı bekleyiş

Dünyaca ünlü turizm merkezi Trabzon Uzungöl'de imar barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Trabzon 19.10.2019, 11:09
Trabzon Uzungöl'de heyecanlı bekleyiş

Trabzon'un Çaykara ilçesinde imar kirliliği tartışmaları ile gündeme gelen turizm merkezi Uzungöl'de 5 Ekim'de yıkımına başlanmasına karar verilen 118 yapı, sahipleri boşaltmayınca yıkılamamıştı.

Bakanlık heyeti inceliyor

Yapılar, sahiplerinin talebi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan bölgeye gelen heyet tarafından incelemeye alındı. Uzungöl Turizmciler Dernek Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, yıkımlara ilişkin bazı yapı sahipleriyle birlikte gittikleri Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştüklerini söyledi. Bakanlık yetkilerine Uzungöl’ün kuş bakışı çekilmiş fotoğraflarını da ilettiklerini belirten Akyüz, " Bu fotoğraflarda yıkım kararı alınmış olan binaları işaretledik. Kendilerine bu yapıların Uzungöl’ün siluetine zarar vermediğini gösterdik. Yıkım kararı alınan birçok yapının yeni imar taslağına uyabileceğini kendilerine ilettik. İmarın dışına çıkılmış olan yüksek binalar için tıraşlama, yani birkaç katını yıkıp imara uygun hale getireceği önerisinde bulunduk. Bu rötuşlar yapıldıktan sonra yıkımlar için esas karar alınacaktır. Heyet incelemelerini sürdürüyor; artık yıkım tartışmaları bitmeli ve tamamen turizme odaklanmalıyız" diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
? 2 yıl önce
böylelikle devleti yenmiş olacaksınız öylemi ????? ama devlette yenilgiyi kabulederse o ayrı ????
Onur nur 2 yıl önce
Yani diyorki : biz bi halt yedik ama sorun niye yedik. Bu halti yerken yikilacagini hesap etmedik. Şimdi ama herkesi kandirabilecegini hesap ediyorlar
Trabzon: 2 yıl önce
Yuksekten cekilmis olan resmin yanina ,10 yil onceki cekilmiş resmi koydunuz mu? O zaman yedigini halt ortaya çıkmis oluyor. Siz isterseniz bakanı birde o resimlerle ziyaret edin!!!
Poyraz 2 yıl önce
Binaları yıkın gölün etrafında beysaj çalışması yapın bu görüntü çok çirkin ivedilikle biran önce bitsin
Turizmci 2 yıl önce
Bir turizmci olarak orada ciddi yapılar yıkılmalı. yol boyu açılan seyyar dükkanlar tezgahlar kaldırılmalı imara uygun hale getirilmeli. Ufak arabalar ve turizm arabaları için otoparklar yapılmalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@