7m

7m

hyundai

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden Sarıkaya'ya kınama

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti: O tokat tüm basın camiasına atılmıştır.

Trabzon 20.12.2021, 10:27 20.12.2021, 10:30

Gaziantep'in kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle kente giderek Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapan gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın çalışana tokat attığı görüntüler tepki toplamıştı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden de konu ile alakalı kınama açıklaması geldi.

Açıklamada "TV yorumcusu Muharrem Sarıkaya'nın genç meslektaşımız İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Ahmet Demir'e haber çekimi sırasında Sarıkaya'ya yardımcı olurken yaşanan aksaklıklar nedeniyle hak etmediği şekilde saldırmasını esefle kınıyoruz. 
Muharrem Sarıkaya’nın bir basın emekçisi meslektaşımıza yaptığı vicdana, ahlaka ve insan onuruna sığmayan hareketi kuru bir özürle geçiştirilecek basitlikte bir olay değildir. Meslektaşımız Ahmet Demir’e atılan o tokat tüm basın camiasına atılmıştır.

Muharrem Sarıkaya’yı bugün itibari ile meslektaşımız ve ‘gazeteci’ olarak tanımıyoruz.
Dileriz ki bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur.
İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Ahmet Demir'e yönelik çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yanında olduğumuzu belirtiyoruz." ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (7)
Hakan 5 ay önce
MaşAllah Fatma şahinde ne kadar rahat Aile Bakanlığı yapmış bir insanın bu kadar rahat olmasını yadırgadım doğrusu
Mantıksız 5 ay önce
Tipik bir Ampul hareketi. “Hep Benim, Tek Benim” !! İki seviyesiz bir araya gelmiş, bir seviyeye ulaşamamış !!!
? 5 ay önce
şımarıklardan iki tanesi......az kaldı ???????
salih 5 ay önce
adam bunamış.
ali 5 ay önce
bence iki kişiyede bir şans daha verilmeli adaletli bir box maçı ayarlanmalı, bakalım o zaman kim kime gücü yetiyor.
Parabellum 61 5 ay önce
Habertürk didem arslan yılmaz ıcanlı yayında kalem attığı için hemen kovmuştu. Bakalım muharrem sarıkayayıda kovacaklar mı?
MISAFIR 5 ay önce
Bu yaş grubunu tamamen emekliye alacaksın hepsini hiçbir devlet kurumunda olmayacaklar genç nesillere ihtiyacımız var o genç bizim gelecegimiz benimde yaşım 57 biz artık bu çağa ayak uyduramiyoruz enerjimiz yok ufkunuz onlar kadar açık değil ülkeyi bu gençlere emanet etsek 10 senede ucariz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@