Trabzon'da Yavuz Selim Sahası tartışmasına ilginç cevap: Biraz daha tartışılsın!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu: “Şu anda orada amatör futbol müsabakaları yapılsın mı ? yapılmasın mı ? konusu tartışılıyor; Biraz daha tartışılsın neticesinde kararını biz vereceğiz”

Trabzon 17.11.2019, 09:29 17.11.2019, 11:21
Trabzon'da Yavuz Selim Sahası tartışmasına ilginç cevap: Biraz daha tartışılsın!

Trabzon'da Hüseyin Avni Aker Stadı’nın tamamen yıkılmasının ardından yerine yapılması planlanan Millet Bahçesi için kazı çalışmaları sürerken, burada yapılacak olan sahada amatör spor müsabakaları yapılsın mı ? yapılmasın ? tartışmaları sürüyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, son zamanlarda burada yapılacak sahada amatör futbol müsabakaları yapılıp yapılmasının tartışıldığına dikkat çekerek “Doğrusu şehirde şu anda orada amatör futbol müsabakaları yapılsın mı ? yapılmasın mı ? konusu tartışılıyor. Biraz daha tartışılsın neticesinde kararını biz vereceğiz” dedi.

Yıkılan yerde millet bahçesi çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Zorluoğlu, “Millet bahçesi içerisindeki çalışma devam ediyor. Bunun bir projesi var. Bu projesinde de orada bir saha var. Orası spor yapılmaya müsait bir saha olarak inşa edilecek. Bilahare burası Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek. Doğrusu şehirde şu anda orada amatör futbol müsabakaları yapılsın mı ? yapılmasın mı ? konusu tartışılıyor. Biraz daha tartışılsın neticesinde kararını biz vereceğiz” diye konuştu.


Proje kapsamında buraya 205 araç kapasiteli kapalı otopark, ve onun üstünde amatör müsabakaların oynayacağı bir halı saha, restoran ve millet kıraathanesi, süs havuzu, bol miktarda yeşil alan ve halkın kullanacağı yürüyüş ve fitness alanları, çocuk oyun grupları olacağı belirtilirken futbol sahasının önündeki tribünün bin 12 kişilik olacağı öğrenildi. Projede ayrıca sporcuların kullanacağı soyunma odaları ve kulüp odaları bir de açık otopark olacak.

Trabzon'da 1951 yılında hizmete giren ve 65 yıl Trabzon sporuna hizmet verdikten sonra 26 Ocak 2017 tarihinde Konyaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından kapıları kapanan ve yıkımına 29 Kasım 2017 tarihinde başlanan Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda yıkım çalışmaları 20 Nisan 2018 tarihinde tamamlanmıştı. Stadın güney kısmındaki kale arkası ile hemen yanındaki protokol tribününün bulunduğu kısım ve futbolcuların sahaya çıktıkları tünel, yıkılmayarak hatıra olarak bırakılmıştı. Ancak, bir süre sonra o bölümlerde yıkılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hüseyin Avni Aker Stadı’nın yerine yapılacak Millet Bahçesi ile ilgili olarak “Avni Aker Stadyumu’nun yerine güzel bir şehir parkı ve takımın, Trabzon’un hatıralarını yaşatacak bir de Trabzon şehrinin geçmişi ile ilgili objelerini, her şeyini sergileyecek bir müzeyi de orada kurmuş olacağız. Bunun için de kaybedecek vaktimiz yok. Beton yığınlarından bıktık artık, Trabzon orayla yemyeşil” ifadelerini kullanmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Hasan 2 yıl önce
Lyon'da Tata Park'a gitmiştim. Yemyeşil. Bisiklet yolu ve ağaçlar var. Başka bir şey yoktu. Lokanta yoktu, simitçi, mısırcı, çekirdekçi yoktu. Herkes spor yapmaya, oturmaya geliyordu. Yemek yeme yeri olmasın. Gerçek park olsun İnşAllah
Yunus 2 yıl önce
AKP sana oy falan yok
takım taraftarı 2 yıl önce
Sayın Murat Zorluoğlu sizinde Gümrükçüoğlu 'ndan bek farkınız yok. Benim anlamadığım türkiyede her ile birşeyler yapılıyor yalnız sıra trabzona gelince bakıyoruz bakacağız düşünüyoruz proje aşamasındayız diye hep oyalaniyoruz. Gümrükçüoğlu zamanında tam 10 yıl boşa gitti. Trabzona bir sdattan başka hicbir şey yapılmadı onuda Erdoğan Bayraktar 'ın katkılarıyla yaptı. Türkiyede bütün şehir hastaneleri bitti hizmete geçti bizde daha kazma vurulmadı her seçim öncesi onu kullanıyorsunuz. Kentsel dönüşümler aynı Çömlekçi değirmendere sanayi sitesi tapakhane unutuldu yada yüz de 5 indi onuda yapacak deyiller. Havaalanı yenileme ikinci pist en az 15 yıldır konuşuluyor o hepten unutuldu Rize ve Bayburt a yenileri yapılıyor. Çevre yolu denildi aynı. Raylı sistem denildi eh düşünülüyor Tren yolu bekle gelir. Sayın Zorluoğlu sizde geleli nerdeyse bir yıl oldu hiçbir icraat yok tek faaliyet sosyal medyada boy göstermek. Zorluoğlu verdiğiniz sözlere iyi bakın bu gidişle deyil büyük şehirleri zaten kaybettiniz normal şehirlerde elden gidecek sonra behane aramayın. Zorluoğlu Van ı tamamen değiştirdiniz ama trabzonda yaprak sallanmiyor. Geçenlerde tv de yok otogar i şuraya düşünüyoruz bunu buraya düşünüyoruz yok gül cemal söyle ama çalışan yok dolgu yok birşey yok . Zorluoğlu yeter artık trabzonda birşeylerin değişmesi şart şehrin girişleri rezalet çömlekçi tarafı olsun uzunkum tarafı olsun erzurum yolu üzeri olsun aynı savaştan çıkmış bir şehir pislik çarpık yapılar yıkık kırık dükkanlar. Zorluoğlu tv çıkıp konuşmak deyil trabzona birşey vermek için seçildiniz öyle güzel cümleler kurarak konuşmak deyil.
50 2 yıl önce
50 yıl sonra düşünülüyor sa yapılmasın nefes alacak yer olsun. Bugün buraya saha isteyenler 20,40 yıl olmayacak. Ama şimdi futbol oynayan gençler 80 yaşına gelince iyiki burada sadece park oldu diyecek... İlla futbol müsabakası yapılacaksa gül cemal parkı Değerlendirilsin kavak meydan faroz Yenimahalle oturan biraz, bu yürür var kahveyi bırakırlar belki
Ali Bal 2 yıl önce
Bu projeyi engelleyen iki kişi var Zorlupğlu A.Metin genç..seçim zamanı insanlara yanlış bilgiler veren kandırılan bu insanlar zamanı geldiğinde bu insanlara haddini bildirecekler..
Murat 2 yıl önce
İşiniz gücünüz yalan tek gerçek gönülden bağlı olduğunuz rant
yeşil 2 yıl önce
Kesinlikle spor sahası istemiyoruz. Park alanı yeşil alan istiyoruz
aziz 2 yıl önce
orda TS VE SPORU HATIRLATACAK ŞEYLER KOYUNUZ...
TS RUHU OLSUN ORDA
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@