Trabzon'da kritik uyarı: Ramazan fırsatçılarına izin vermeyin

TESOB Başkanı Metin Kara'dan Trabzon'daki vatandaşlara Ramazan uyarısı.

Trabzon'da kritik uyarı: Ramazan fırsatçılarına izin vermeyin
banner432

Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, yaklaşan Ramazan ayının tüm vatandaşlarımıza ve esnafımıza hayırlı olmasını dileyerek “Trabzon esnafı her zaman Ramazan ayının ve Ahiliğin geleneklerine uygun davranmıştır. Esnaf Ramazan’da ‘önce vicdan sonra cüzdan’ anlayışı içinde olmalıdır” dedi. 

TESOB Başkanı Metin Kara, Ramazan ayının yaklaştığı günlerde esnafın da hazırlıklarını tamamladığını belirterek, “Ekonomik sıkışıklığın yaşandığı şu günlerde Ramazan ayı esnafımız için de bir hareketlenme zamanı olacaktır. Ancak Ramazan’da oluşan talep artışını fırsata çevirmek isteyenlere de asla izin verilmemelidir. Fiyatlarında keyfi artış yapanlar, hijyen koşullarına uymayanlar mutlaka yetkili mercilere bildirilmelidir. Bu tür şikâyetlerin anında değerlendirmeye alınacağından ve gereğinin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Esnaf, Ramazan’da ‘önce vicdan sonra cüzdan’ anlayışı ve sorumluluğu içinde olmalıdır. Bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; Trabzon esnafı her zaman Ramazan ayının ve Ahiliğin gereklerine uygun davranmıştır ve davranmaya da devam edecektir” diye konuştu. 

TESOB Başkanı Metin Kara, Ramazan ayının birlik, dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu da ifade ederek, “Çevremizde ihtiyacı olanlara yardım edelim. Yardımları yaparken, Ahilik geleneğinin de temelinde olan 'sağ elin verdiğini sol el görmemeli' ilkesiyle hareket edelim. Hayırsever vatandaşların dağıttığı Ramazan paketlerindeki gıdaların son kullanım tarihine ve ürün kalitesine de dikkat edilmesi gerekir” şeklinde konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
yakun
yakun - 6 ay Önce

Sayın Kara, fırsatçılara izin vermeyin şeklindeki açıklamayı seçimler öncesi yapsa daha doğru yapmış olurdu.

İbraam
İbraam - 6 ay Önce

Esas bu ülkeyi soğan kuyruğuna sokanlara fırsat verilmemeli!

banner472

banner441