kebir

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Bakanların 3'ü Of ve Dernekpazarı ilçelerinin yer aldığı Solaklı Vadisi’nden, birisi ise Trabzon merkeze bağlı Kavala mahallesinden

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı yeni hükümet sistemindeki ilk kabinesinde 4 Trabzonlu bakana yer verirken, bu durum Trabzon'da ve kabineye 2 bakan veren Of ilçesinde büyük sevince yol açtı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yemin etmesiyle birlikte yeni hükümet sisteminin hayata geçtiği Türkiye’de yeni Bakanlar Kurulu'nu açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevine devam ettiği yeni kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yeni görevi ise Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Geçtiğimiz kabinede 2 Trabzonlu bakan görev alırken yeni kabinede ise 4 tane Trabzonlu bakan yer aldı.

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan yeni kabine görev alan yeni isimler oldu. Berat Albayrak, Süleyman Soylu ve Mustafa Varank’ın Of-Dernekpazarı ilçeleri arasında yer alan Solaklı Vadisi’nden olması yöre halkı tarafından sevinçle karşılanırken, Mehmet Cahit Turhan'ın baba ocağı Ortahisar ilçesine bağlı Kavala mahallesi de ilk kez bakan çıkarmanın mutluluğunu yaşadı. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın memleketi Dernekpazarı ilçesinden Hasan Usta, yeni kabinedeki yer alan bütün bakanların başarılı olduğunu belirterek “Hepsi öncesinden de çok çalışıyorlardı. Hükümetimizden Allah razı olsun” derken, Celal Tak isimli vatandaş ise, 3 tane bakanın Solaklı Vadisi’nden çıkmasının kendilerini çok sevindirdiğini vurguladı. Tak “Sistem inşallah iyi olur diye düşünüyorum. Bu sistemi zaten onaylamıştık. Bizim köyümüz yüzde 90 civarında Erdoğan'a oy verdi” şeklinde konuştu. 

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Of ilçesinde yaşayan Cevat Tellioğlu da ilçeden bir bakanın çıkmasını beklediklerini söyleyerek, “Yöremizden 3 tane bakanın çıkmasından çok memnun olduk. Bundan sonra Türkiye için hayırlı olan ne ise o olsun” ifadelerini kullandı. 

Furkan Şen ise, yeni kabinedeki kararın tam isabet olduğunu vurgulayarak, “Bir nebze ülkeyi Karadeniz’den olan bakanların yönetmesi bizi gururlandırıyor. Özellikle Süleyman Soylu’yu aşırı destekliyoruz. Tayyip Erdoğan zaten reisimiz” dedi. 

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Trabzon'da kabinedeki 4 bakanın sevinci yaşanıyor 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 14:24
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga
tolga - 2 hafta Önce

Onlar reisleri ne derse onu yaparlar.Önümüzdeki ay fındık fiyatlarını görürsünüz.Hiç ağlamayın.Ben şimdiden görebiliyorum.

Trabzon'un Trabzon olabilmesi için
Trabzon'un Trabzon olabilmesi için - 2 hafta Önce

** Güney Çevre Yolu ilk projemiz olsun ve Trabzon'un önü de arkası da açılsın. ** Stadyum-Havaalanı/Üniversite metro hattı ikinci projemiz olsun. Metronun her iki ucunda ilçe durakları olsun. ** Merkezin trafikten arındırılması ve her mahalleye bir park, yeşil alan üçüncü projemiz olsun. ** Trabzon-Erzincan Hızlı Tren Yolu dördüncü projemiz olsun. Bu ülkenin dördüncü büyük takımına sahibiz, 4. büyük şehri olmayı hedef olarak seçmeliyiz.

SEYFİ SOFİOĞLU
SEYFİ SOFİOĞLU - 2 hafta Önce

ALLAH UTANDIRMASIN. BAŞARILAR DİLERİM TÜM BAKANLARIMIZA.

Ali
Ali @SEYFİ SOFİOĞLU - 2 hafta Önce

Allah utandırmasın.Bu sene şampiyonluk gelir mi acaba?Bakanlarımız takımın arkasında maddi ve manevi durursa neden olmasın.

ünal Arslan
ünal Arslan - 2 hafta Önce

olmuş da ne olmuş trabzon başta olmak üzere doğu karadeniz devamlı göç veriyor hani tarım hani hayvancılık sanayi iyi geçtim coğrafik sebeblerden zor olduğun bildiğimiz için karadeniz can çekişiyor çevre felaketinden

6161
6161 - 2 hafta Önce

Bir trabzonlu olarak gururlanmak yerine eleştiri yapmak hiç hoş değil. Daha bakanlar koltuğa oturmadı. Bir bakanı oldu diye şehirler bayram ederken 4 bakan veren trabzonu bir trabzonlu nun elestirmesi yakışmıyor trabzona

TRABZAN
TRABZAN - 2 hafta Önce

seçimi trabzon sayesinde kazandı tulum çıkardı anlayana

Taylan Baki
Taylan Baki - 2 hafta Önce

Oley be ve şampiyonluk geldiiii

mehmet
mehmet - 2 hafta Önce

Bunlar Trabzonu ucurur. :) :)


banner426

banner424