Trabzon'da hastaneler doldu taştı! 9 ayda rekor başvuru!

Trabzon’da kamu hastanelerinde bu yıl 9 ayda yaklaşık 3,5 milyon muayene gerçekleşti.

Trabzon'da hastaneler doldu taştı! 9 ayda rekor başvuru!

Trabzon’da bu yılın Eylül ayı itibariyle 12 kamu hastanesinde 3 milyon 450 bin 100 hastanın muayenesi gerçekleşirken, bunların 950 binini acil servisler oluşturdu.

Polikliniklerde ilk üç sırayı 361 bin rakamıyla İç Hastalıkları, 227 bin 200 rakamıyla Ortopedi ve Travmatoloji, 184 bin 250 rakamıyla Göz hastalıkları oluştururken, bunları 155 bin 300 rakamıyla Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 105 bin 100 rakamıyla Kadın Hastalıkları ve Doğum poliklinikleri izledi.
Poliklinik sıralamasında Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilk sırayı alırken, bu hastaneyi Fatih Devlet Hastanesi ve Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Hastanesi izledi.

Öte yandan 2017 yılında söz konusu hastanelerde 4 milyon 250 bin 650 hasta muayene olurken, 2018 yılında ise 4 milyon 413 bin 300 hasta muayene olmuştu.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesutangus
Mesutangus - 5 ay Önce

Kaşustu hast. 1. Sınıf hizmet ediyor

tsat
tsat - 5 ay Önce

hizmet güzel.ortam mükemmel .en büyük eksik kaliteli doktor sayısı az.buda giderilirse büyük nimet.

Mağdur
Mağdur - 5 ay Önce

Doktorların hastalar hiç umrunda değil hiç dikkat etmiyorlar iki kez heyet raporu aldım ilk rapor ile ikinci rapor aynı olmasına rağmen ilkinde olur raporu ikincisinde ise olmaz raporu cıkardılar

Omer
Omer - 5 ay Önce

Kafes altından olsa çinde kaliteli kuş yoksa ye ye yer ar

Semra
Semra - 5 ay Önce

Trabzon halkı ya da orda yasayanlar sağlıksız ve hasta demektir.

Çiğdem toprak
Çiğdem toprak - 5 ay Önce

Kaşustu hastanesi çok uzak fatih devlet hastanesi olmasa millet perişan olur yıkılan avni aker stadının yerine hastane yapılsaydı çok güzel hizmet olurdu

SIRADAKİ HABER