banner556

Trabzon'da 4 ayda 70 ton hamsiye el konuldu

Trabzon'da eylül başından bu yana 70 ton hamsiye el konuldu.

Trabzon 21.12.2020, 21:53
Trabzon'da 4 ayda 70 ton hamsiye el konuldu

Trabzon'da belirlenen limitlerin altında avlandığı tespit edilen 70,1 ton hamsiye el konuldu.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri, balıkların belirlenen ölçü limitlerinin altında avlanmasının önüne geçmek, avlananların da satışını engellemek için denetimlerine devam ediyor.

Ekipler, 2020-2021 av sezonunda 1 Eylül'den bugüne kadar Trabzon'da balıkçıların karaya çıkış noktaları, nakil güzergahları, balık hali ile perakende satış yapılacak yerlerde toplam 904 denetim gerçekleştirdi.

Söz konusu denetimlerde yasal sınırların altında olduğu tespit edilen 70,1 ton hamsi ile 25 kilogram istavrite el konuldu.

El konulan balıklar işleme fabrikalarına gönderilirken, küçük boyda balıkları nakleden 6 kişiye, 30 bin lira idari para cezası kesildi.

Av sezonunda yapılan denetimlerde izinsiz avcılık, yasak av aracı kullanma ve amatör avcılık kurallarını ihlal eden 19 kişiye ise toplam 56 bin 200 lira ceza uygulandı.​​​​​

Yorumlar (9)
Süleyman 1 ay önce
Komik olmayın, pazarda satılan hamsilerin %90'ı standart ölçü altı. Gören yok, yasak koyan yok. Ayrıca belediyenin gücü mavi ışıkları kapatmaya yetmiyor.
yasar 1 ay önce
yazık günah değil mi bu balıkçıların yaptığı!
Hamsici 1 ay önce
Serçe parmaktan küçük hamsiler satılıyor, hamsi ayıklsnmıyor bile çok yazık bu ölçüde hsmsi yakalamak günah
murat 1 ay önce
valla gecen hafta 2 kilo hamsi aldik 400 gram anca cikti alti ezik kucuk.kucuk hamsi ustu sanirsin palamut haram ettim parasini az bile yazmislar bence yeter artik karadenizdede kaliteli balik yemeyeceksek nerde yiyecegiz herkes isini duzgun yapsin
Cemşit 1 ay önce
El konulup tekrar fabrikaya satıldı
Pessac 1 ay önce
Bu limit altı balıkları avlayanlara sormak lazım,insan bindiği dalı kesermi.egitim ve bilinç yoksunu insanların ülkesine,doğasına en önemlisi ekmeğini yediği sektöre ihanet etmesidir.yasal düzenlemelerin bu konuda caydırıcı olması lazım.uc tarafı denizlerle çevrili ülkemizde balık popülasyonu tükenme noktasına geldi.bu mantıkla hareket eden sektör çalışanları seneye çok ararsınız hamsiyi........
Samet 1 ay önce
Güçlü olan haklıdır ilkesini bu milletin kafasına vura vura sokacaksınız. Tarım çalışanları kazançlarını çoluğuna çocuğuna yedirirken içleri rahat mı acaba.gariban balıkçı ile uğraşırlar ancak.
Koboy61 1 ay önce
evet hamsıler cok kücük bunları bır ıncelemelerı lazım yetkılılerın
? 1 ay önce
El konulan hamsiler nereye gidiyor ?!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@