banner556

Mutasyona uğrayan koronavirüs için korkutan gelişme!

Mutasyona uğrayan koronavirüsle ilgili korkutan gelişme: Çocuklara bulaşma riski daha yüksek

Gündem 21.12.2020, 22:14
Mutasyona uğrayan koronavirüs için korkutan gelişme!

İngiltere'de ortaya çıkan ve çeşitli ülkelere yayılan mutasyona uğramış koronavirüsle ilgili korkutan bir haber geldi. İngiliz hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, yeni virüsün çocuklara bulaşma riskinin çok daha yüksek olduğunu söyledi.

İlk olarak Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını henüz etkisini yitirmemişken, İngiltere'nin güneydoğusunda tespit edilen Kovid-19'un mutasyona uğramış türü tüm dünyada paniğe neden oldu. Kısa sürede 7 ülkeye yayılan Kovid-19'un yeni türüyle ilgili korkutan bir gelişme yaşandı.

ÇOCUKLARA BULAŞMA RİSKİ DAHA YÜKSEK

İngiltere hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, çocukların koronavirüs varyantıyla enfekte olma risklerinin daha yüksek olabileceğini öne sürdü. Ferguson, çocukların mutasyon geçiren virüse karşı daha dirençsiz olduğuna dair bir ipucu bulunduğunu iddia etti.

YENİ KOVİD-19 TÜRÜ 7 ÜLKEYE SIÇRADI

Öte yandan, mutasyona uğrayan koronavirüs türü şu ana kadar Ukrayna, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avustralya, Güney Afrika ve İtalya'da tespit edildi.

Yorumlar (3)
yorumcu 1 ay önce
Bunun asilamayi genisletmek amaciyla korku salmak icin yapilmadigini nereden bilecegiz? Simdi suphe duyuyoruz diye bilim dusmani ilan ediliriz.
Trabzonlu Genç#Sınavlariptalolsun 1 ay önce
1.O zaman çocukların sağlığı önemliyse neden ısrarla sınav yapılmaya çalışılıyor?
2.Bu çocukları (yeni nesili) aşılamak için plan mı yoksa gerçek haber mi?
Eğer birinci şıksa yeni nesili eğitimden nefret ettirmek ,ikinci şıksa yeni nesili kontrol etme veya öldürme amaçlıdır.Allah kötü plan yapanların planlarını yıksın İnşAllah.Hayırlı geceler
hakan 1 ay önce
ver korkuyu ver!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@