Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten ilk hamle! TİSKİ'ye yeni Genel Müdür

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TİSKİ'ye yeni genel müdür atadı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’ten ilk hamle! TİSKİ'ye yeni Genel Müdür

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Ahmet Metin Genç kurumda hantallaşmış, verim oranı düşük birimlerde yapacağı revizyona TİSKİ Genel Müdürlüğü’nden başladı.

Geçtiğimiz dönem özellikle TİSKİ idaresindeki aksaklıkları yönetememesi ve sorumluluğunda olan Trabzon içme suyu şebeke çalışmalarına dair gerek teknik gerekse idari yetersizlikler sebebi ile çokça eleştiri alan, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş görevden alındı.

Ali Tekataş’ın görevden alınmasının sebepleri arasında kurumu ve şehri tanıyamamış olması ve özellikle Trabzon İçme suyu şebeke çalışmalarında zaman zaman vatandaşa verilen mağduriyetlerin yeterli ölçüde giderilmemesi de yer alıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ali Tekataş’ı görevden almasının hemen ardından TİSKİ Genel Müdürlüğü’ne şehrimizin köklü kurumlarında görev yapmış, tecrübeli bir isim olan İbrahim Kul’u Genel Müdür olarak atadı.

Ahmet Metin Genç’in önümüzdeki günlerde kurumun farklı birimlerinde de yeni görevlendirmeler yapması bekleniyor.

ibrahim-kul.webp

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler