banner518

Ormancıların yüzü güldü, Rekor alıma teşekkür etti

Orman Mühendisleri Odası Birliğe Çağrı Grubu Doğu Karadeniz Trabzon Şubesi Başkanı  Orman Yüksek Mühendisi Faruk Aksu açıklamalarda bulundu.

Trabzon 24.09.2019, 16:20
Ormancıların yüzü güldü, Rekor alıma teşekkür etti

Haber61/Haber Servisi - Orman Mühendisleri Odası Birliğe Çağrı Grubu Doğu Karadeniz Trabzon Şubesi Başkanı  Orman Yüksek Mühendisi Faruk Aksu, “Tarım ve Orman Bakanlığının son açıkladığı 1150 Orman Mühendisi ve 10 adet Orman Endüstri Mühendisi alacağız” duyurusunu memnuniyetle karşıladıklarını, uzun süredir bu haberi beklediklerini açıkladı. 

1150 sözleşmeli Orman Mühendisi ve 10 adet Orman Endüstri Mühendisi alımı 2018 KPSS puanı ile olacağını ifade eden Başkan Aksu şunları söyledi;

"Bu alımla ilgili ilan ogm.gov tr adresi de yayımlandı. 2018 KPSS puanı ile alım yapılacak. KPSS 60 alan tüm orman mühendisleri ve orman endüstri mühendisleri başvuru yapabilecek. Başvurular internet üzerinden 24 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 7 ekim  2019 tarihinde son bulacak.(Not: 10 adet Orman Endüstri Mühendisi başvuruları devam etmekte olup 23.09.2019 mesai sonunda bitecektir. 10 adet Orman Endüstri Mühendisi alımı sadece KPSS puanına göre yapılacak ve uygulama sınavı yapılmayacaktır.) 1150 Mühendis alımında yaş sınırı olmayacaktır. 2018 KPSS’ den 60 puan alan ve başvuru yapan adaylar ,uygulamalı sınava tabi tutulacak ve uygulama sınavında 70 puan ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak ve tercihlerini yaparak Orman İşletme Şefi olarak atamaları yapılacaktır..  Orman Genel Müdürlüğü tarihinde rekor bir Orman Mühendisi ve Orman Endüstri Mühendisi alımını gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanımız Sn Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey 'e ve Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanımız Trabzonlu hemşehrimiz Hasan Türkyılmaz’ a  teşekkürlerimi sunarım. Bu tarihi alımla ormanlarımızın varlığı  ağaçlandırma faaliyetleri ile artırılacağı gibi orman yangınları ile daha iyi mücadele edilecek ve ormanlarımızın daha bakımlı hale geleceği kesindir."

Aksu son olarak, birliğe çağrı grubu olarak “Uygulama Sınavına” girecek olan tüm Orman Mühendisleri meslektaşlarına uygulamayla alakalı teknik destek vermeye hazır olduklarını söyledi ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nden uygulamalı sınava girecek tüm meslektaşlarına başarılar diledi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (25)
İsmail 9 ay önce
Evet mesleğimizi yapmaktan ümidi kesmişken bize büyük bir kapı açılması için mücadele eden başta genel başkanımız Hasan Türkyılmaz ve Birliğe Çağrı Grubuna sonsuz teşekkürü borç bilirim.Müdürümüzde bu emeğin önemli parçalarından onada teşşekkür ederim. Doğru yerde durduğumuzun bir göstergesidir bu rekor alım. Ben bu son iki yıla kadar oda var ama ne yapıyor ne için kayıt olduk bilmiyordum. Ama genel başkanımız Hasan Türkyılmaz ve Birliğe Çağrı grubu geldikten sonra mesleğimizden bahsedilir oldu ve odanın varlığını ve çabalarını gördüm. Bize ekmek kapısı olma yolunda bu emeği sarfedenlere teşekkürü borç bilirim ve tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah emeği geçen herkesten binlerce kez razı olsun ????????
Araştırmacı 9 ay önce
Çok mükemmel bir işe imza atılmış, tebrikler Faruk Aksu.
Ahmet 9 ay önce
ktu orman fakultesi mezunu ve trabzonlu oda genel baskanimiz Hasan Turkyilmaza ve orman genel mudurumuz Bekir Karacabeye ve trabzonda 2 yildir genc muhendislere ilgisi ve destegini esirgemeyen Birlige Cagri ekip lideri Faruk Aksu ya tesekkur ediyorum.
GözdeTuran 9 ay önce
Başta Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ ve Orman Genel Müdürümüz Bekir KARACABEY olmak üzere sayın Oda Başkanımız Hasan TÜRKYILMAZ a ve desteğini bizden esirgemeyen Birliğe Çağrı Grubu Doğu Karadeniz Şube Başkanı Faruk AKSU ya teşekkürü borç bilirim . Biz birlikte büyük bir aileyiz.
Barış 9 ay önce
Dikkatli oku arkadaşım birliğe çağrı doğu karadeniz
Murat 9 ay önce
Dikkatli okusaydınız keşke.... Birliğe çağrı grubu başkanı diyor. Bu işe sebep olanlardan ALLAH razı olsun.
Yusuf 9 ay önce
Tahsin bey tam okuyamadiniz heralde. Birlige Cagri Grubu Dogu Karadeniz Sube Baskani olarak konusuyor
Ümit Çilingir 9 ay önce
Değerli Başkanım, Bu alımlarda Sizlerin Emeği çok büyük bizlerde Meslektaşlarınız olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. İşi sahiplenen her yerde kendini belli ediyor. Başarılar Dilerim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@