7m


7m

hyundai

Muhammet Balta'dan Trabzon mesajı

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümünü kutladı.

Trabzon 23.02.2018, 13:12 23.02.2018, 16:30
Muhammet Balta'dan Trabzon mesajı

Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 24 Şubat Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta mesajında şu sözlere yer verdi: “Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünü sevinç ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatanına bağlılığını ve bu topraklar üzerinde dalgalanan Ay Yıldızlı Bayrağın her şeyin üstünde olduğunu vermiş oldukları onurlu mücadele ile göstermiş olan Trabzon’un her karışını o günkü kadar kutsal biliyoruz. Bu topraklar için Türk Milletinin ve Trabzonlu hemşerilerimin bağımsız yaşama tutkusu ve varlığını sürdürmek için yaptığı onurlu mücadelenin neticesinde özgürlük denilen nimete kavuşması pek kolay olmamıştır. Trabzon’da bu dönemlerde işgal altında kalarak bu acı günleri farklı bir boyutuyla yaşamıştır. Ancak kurtuluş sürecinde Trabzon halkı topyekûn kahramanlık göstermiştir. Tarih Trabzon'da adeta yokluğun ve yoksulluğun biçare bıraktığı bir zamanda yapılan bu kutlu mücadelenin parlak bir sayfasına şahit olmuştur. Tarihi kanlarıyla yazan o mukaddes insanların hürriyet şerbetini yudumlaması her şeyin üstündedir. 

Tarihi iyi bilmemiz ve kuşaklara iyi aktarmamız gerekiyor. Tarihi iyi anlamazsak o zor günleri de bilemeyiz. Bugün de bu coğrafyayı benzer senaryoları uygulanmaya çalışılıyor. Ordumuz Afrin’de ülkemize yönelen tehditleri bertaraf etmek ve ülkemizin bütünlüğünü korumak adına kahramanca mücadele vermektedir. Bu da bizim meşru bir hakkımız. Bizlerin de burada bir ve beraber olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Biz bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe tüm sorunların üstesinden geliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunu en iyi dileklerimle kutluyor, "Kurtuluş yolunda canlarını feda eden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Onca sıkıntıya göğüs gerip bizlere bugünleri bırakan gazilerimizi minnetle anarak Trabzonlu hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum."

 

Yorumlar (1)
ali 4 yıl önce
Sayın balta kanuni yolunda 18 uygulaması savaşı vermekteyiz düşman aşkale dört bir koldan saldırıyor sizlere soruyorum bizim düşmandan kurtuluşulumuz ne zaman gerçekleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@