Maraş Caddesine yeni proje

Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu açıkladı.

Maraş Caddesine yeni proje

Haber61 - Haber Servisi - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kasım ayı Meclis toplantısında Kahramanmaraş Caddesi ile ilgili olarak çalışma yaptıklarını söyledi.


Gümrükçüoğlu, "Maraş Caddesi bölüm olarak Postane mevkii ile Atatürk Alanı arasındaki trafik sıkışıklığını inceledik. Maraş Caddesi tek yönlü hale getirilmişti. Süreç içinde caddenin her iki tarafından biz dizi aracın park etmesi ve dolmuş duraklarının da olması ile tek şeritli hale getirilmişti. Biz herkes vazifesini yapsın mesajı verdik. Mesajımız trafikten sorunlu emniyet görevlilerine idi. Trafik sıkışıklığının özel araçlar ve kargo araçlarından kaynaklandığı belirlenirken, aynı zamanda tek araç olarak izin verilen dolmuş esnafımızı da 2-3 araç olarak buralarda olması ile trafik sıkışıklığı yaşandı. Herkes görevini yapsa trafik sıkışıklığı ortadan kalkacak dedik. Bu konuda çalışmalarımız var. Maraş caddesinin trafiğe kapatılması sürekli gündeme geldi. Böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledik. Maraş Caddesini bu günkü koşullarla trafiğe kapatmak olabilecek bir şey değil. Biz bunu önleyemedik." dedi.

Maraş Caddesine yeni proje

Yeni projeile ilgili olarak bilgi veren başkan Gümrükçüoğlu, "EDES’i çalıştık. 3 yıl oldu. Formülü  hazırladık ve en asgari standartta tutmaya çalıştık. Hız, ışık ve yanlış parklanma kontrolünü çalıştık ancak Emniyetle anlaşamadığımız için bunu yapamadık. Atatürk Alanı altındaki tek şeritli yolu Maraş Caddesi boyunca proje geliştirdik. Tek şerit halinde Maraş Caddesi Atatürk Alanından Postane mevkiine kadar ilerleyecek. Sadece dolmuşlara cep şeklinde tek araçlık duraklama yeri yapılacak. Tek şerit olacağı için başka araç duramayacak ve trafik ilerleyecek. Kaldırımlarda buna göre düzenlenecek. Proje bütün otellerle, Belediyemiz Daire Başkanlıkları ile paylaşıldı. Bankalarla Şehir Müzesi ile Emniyet Müdürlüğü ile görüşüldü. Yazılı olarak da görüşlerini alacağız. Bu proje uygun görülmesi halinde Belediye binamıza kadar yapılacak. Bu uygulama yapılacak olan Hafif Raylı Sistem ile çelişkili bir sistem değildir.” ifadelerini kullandı.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 15:49


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
tekhan
tekhan - 12 ay Önce

sekiz sene oldu artık istifa artık istifa...

Cihan
Cihan - 12 ay Önce

Oyumuz boşa gitti sana oy verdik 8 senede Maraş caddesi sorununu çözemedin şehir daha senden ne beklesin Trabzon kaybetti üzülüyorum. Olmamız gereken yerde değiliz.Sende istifa et artık.

serdar
serdar - 12 ay Önce

8 senedir onu yapamadık bunu yapamadık, ne yaptınız, 8 sene sonra halk isyana gecince yine proje ile kandırın milleti.

Trafik
Trafik - 12 ay Önce

Şimdi marastaki trafik sorunun sebebi trafik personelinin çalışmaması mı ? Maraş caddesinde dolmuşları kaldır bakalım sorun çözülüyor mu

Asil taraftar
Asil taraftar - 12 ay Önce

Başkanım millet uydulara yerleşmeyi düşünüyor. Belediye trafik sorununu çözemiyor. Karınca hızından çıkın lütfen. Bazı kişilerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.

Mustafa
Mustafa - 12 ay Önce

Öncelikle Maraş caddesinde yürüyen her insana nereye gittiğini soran Simsar ları kaldırın.Bu ülkede okuma oranı %98
Caddede gezmez olduk

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

Bence çok doğru ve uygulanabilir bir proje. Tebrik ediyorum

Adem
Adem - 12 ay Önce

Tekhan gibi yorum yapanlar lütfen gölge etmeyin. Trabzonun gündeminde olan bir konuda Başkan açıklama yapıyor sizde işi sulandırmak için yorum yapıyorsunuz. Görüşünüz varsa söyleyin. Bence bu proje iyi ama denetim olmazsa aynı sorunlar yaşanabilir

ali
ali @Adem - 12 ay Önce

aydın kardeşim haklısınız. Trafiğin 8 yıl önceki halini kimse hatırlamıyor. Bugünki o günkinden çok daha iyi, ama yeterli değil. Bu proje bugünkinden daha iyi olacak

bosver61
bosver61 @Adem - 12 ay Önce

8 yıldır aklı neredeydi.Trafik akışını tersine çevirmekle sorun çözülmüyor


banner426

banner421