7m

7m

hyundai

tamfinans

Koronavirüs döneminde Türkiye'nin gündemine oturan Seher hemşire Trabzon'dan mesaj gönderdi

Salgınla mücadelenin simgesi Seher hemşire "Maske kalktı ama izi ve hatıraları bizimle" dedi.

Trabzon 11.05.2022, 15:36 11.05.2022, 15:41
Koronavirüs döneminde Türkiye'nin gündemine oturan Seher hemşire Trabzon'dan mesaj gönderdi

Trabzon’da maske takmaktan yüzünde izler oluşan, bu sırada çektiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu Bıçak, “Maske kullanımı kalktı ama izleri ve hatıraları bizimle" dedi.

Maske ile siperlik takmaktan yüzünde izler meydana gelen, bu haliyle çektiği fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca koronavirüsle savaşan sağlıkçıların simgesi haline gelen Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde görevli hemşire Seher Altuncu Bıçak, 12 Mayıs Hemşireler Günü öncesi pandemi sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Pandemi döneminin sağlık çalışanları için yorucu geçtiğini anlatan Bıçak, "Maske kullanımı kalktı ama izleri ve hatıraları bizimle. Pandemi sürecinde hemşire arkadaşlarım ve sağlık çalışanları çok fedakarlıklarda bulundular. Yeri geldi bir anne evladını riske atarak koronavirüslü bir bireyin yanına girerek onun için mücadele etti. Bunlar unutulmamalı. Koronavirüsü de geride bırakacağız elbette tarihte yaşadığımız o salgın hastalıklar gibi. Ama bu fedakarlıklar unutulmamalı ve daimi bir şekilde yaşamalı. Hep beraber çok zorlu süreçler atlattığımızı kimse unutmamalı. Bütün meslektaşlarımın Hemşireler Günü'nü kutluyorum. Umarım bir daha böyle bir dönem yaşamayız. Pandemisiz sağlıklı günlerimiz olmasını diliyorum” diye konuştu.

'KORONAVİRÜSLE YÜZ YÜZE OLDUK'

Simge olarak gösterilen fotoğrafının anısını anlatan Bıçak, "Pandemi döneminde koronavirüsten korunmak için taktığım maske ve siperliğin izlerinin olduğu bir fotoğraf. Yüzümdeki izlerin hepsinde, bütün sağlık çalışanlarının izleri var. Bütün sağlık çalışanlarını temsil ediyor. Hemşireler koronavirüs ile hep yüz yüze olduk. Zor günleri geride bıraktığımız için mutluyuz" dedi. 


Yorumlar (3)
Remzi-1461 5 gün önce
Bu onun görevi değil mi?Elbette iz kalır veya kalmaz.Bunu gündem yapıp kahraman üretmeye gerek yok.Ülkemizde bir tek kahraman vardır ve onlarda karda,kışta dağda bayırda canla başla ve canlarını ortaya koyarak terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizdir.Başka kahraman üretmeye gerek yok..
TOLGA 5 gün önce
oda onların görevi ama. ne olacak şimdi :)
NM 5 gün önce
KORONADAN AZRAİLDEN KACAR GİBİ KACARKEN 2 YIL ÖNCE NİYE YAZMADIN BUNLARI

Gelişmelerden Haberdar Olun

@