Gümrükçüoğlu açıkladı! Trabzon trafiğine nasıl çözüm bulunacak?

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Haber61TV’ye konuk oldu

Gümrükçüoğlu açıkladı! Trabzon trafiğine nasıl çözüm bulunacak?

Haber61 - Haber Servisi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon’da ki trafik sorununun çözümü hakkında açıklamalar yaptı hakkında açıklamalar yaptı.

Oy alamaz korkusu yüzünden ben ömrü hayatımda adım atmadım diyen Gümrükçüoğlu, Kanuni Bulvarı ve hafif raylı sistemle beraber herşey yapılmış olacak ifadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu “Kanuni bulvarı aslında eski yapılmış güney çevre yoluyla bazı yerlerde birleşen ve şehrin kalabalık mahallelerini bağlayan dantel gibi bir projedir. Batıdan gelen vasıtanın şehir içinde işi yoksa Maçka istikametine ya da Akçaabat istikametine gitmesi ve diğer yönlere gitmesi şehir için trafik çok rahatlatacak bir projedir. Kanuni bulvarı durmadı. Devam etmektedir. Tasarruf tedbirlerine rağmen 25-30 ay içerisinde hizmete girecektir.” İfadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Hafif raylı sistem hakkında da bilgiler vererek “Hafif Raylı sistemin bitirdiğimiz projesinin Ulaştırma Bakanlığı altyapı programına alınması sağlanmaya çalışılmaktadır. Akyazı'daki bölgeden Havaalanına kadar olan kısım ilk etabıdır. Hafif raylı sistem var, kavşaklar yapılmış, Kanuni bulvarı yapılmış ve Güney çevre yolu ortaya çıkarılmış olduğu zaman Trabzon trafiği için her şey yapılmış olacaktır.” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 19:11


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali KAYA
Ali KAYA - 2 ay Önce

İki dönemdir uyudun.Seçim yaklaşınca mı aklına geldi.Hadi oradan be.

emrah
emrah @Ali KAYA - 2 ay Önce

Suç bizim millet de ağlarlar yakınırlar ama seçim geldiğinde aynen şunu diycek yine bunlara verelim yapacak bişey yok aynen böyle olacak sonra diycek ki keşke vermeseydim bu böyle devam edecek

Ali
Ali - 2 ay Önce

Yapmadıkları yapmayacaklarının teminatı olsa gerek. Daha 2 ay önce raylı sistemin maliyetini karşılayacak yolcu sayısının olmadığını konuşan başkan şimdi raylı sistemden bahseder oldu. İnandırıcı değilsiniz...

Trafikçi
Trafikçi - 2 ay Önce

Trabzon gibi bir derdi yok bu adamın. Atama geldi, gideceği zamanı bekliyor. Trafik sorunu diyor hiçbir şeyden haberi yok. 1.Maraş cad.
2.liman kavşağı
3.boztepe yolu
4.kapalı- katlı otopark lar

fikret ÇOLAKOĞLU
fikret ÇOLAKOĞLU - 2 ay Önce

KANUNİ BULVAR YOLU Trabzon trafiğni çözmez.Bu yolda Bayramlarda tören yaparsın ancak.Rtabzon u güneye açıp GÜNEY ÇEVRE YOLU nu yapmadıktan sonra hiç bir sorunu kalıcı çözemessin.

yakup
yakup - 2 ay Önce

hafif raylı sistem şart. günümüz de dolmuşlar trafikte kirlilikten başka birşey deyil. helede çağ dışı kalmış minnacik fordlar.

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441