banner556

Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!

Trabzon'da, Ganita Faroz sahil bandı projesi tamamlandı.

Trabzon 10.12.2020, 14:43
Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!

Trabzon'da sahil bandında yer alan Ganita ile Faroz arasında yapılması planlanan 200 bin metrekare alanda yapılacak olan proje tamamlandı. Trabzon Büyükşehir meclisine sunulan projenin tanıtımı yapıldı. Fen İşleri Daire Başkanı Murat Öztürk tarafından yapılan sunumda Ganita - Faroz arasında yapılacak tüm proje tanıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu " Bu proje bir senedir çalıştığımız bir proje. Hakikaten Trabzonlu'nun tekrar sahille buluşmasına katkı yapacak bir projedir.  Ben sabah Yalıncak'ta plaj yapılacak bölgeye gittim 900 metrekarelik alana yapılacak bir projedir. Survivor alanı gibi gençlerin vakit geçirecekleri alanlar yapıyoruz. Ancak bir sorun var o bölgede yol yapılmış ve oraya yapılan mülkler oraya kendi bahçeleri gibi kullanıyorlar. Biz orada var olan işgalleri kaldırıyoruz ve vatandaşı yeniden denizle buluşturuyoruz. Biz oradaki sıkıntıları ortadan kaldırıyoruz. Meclisin de desteği ile o işgalleri kaldırıp vatandaşı yeniden denizle buluşturuyoruz. Daha sonra Trabzonspor tesislerine geçtim sporcu sağlığı ve performans merkezi kuruyoruz. Çok iddialı bir projedir. Sadece Trabzon'a değil tüm bölgeye hizmet verecek inşallah Temmuz ayında tamamlanacak.  Ardından Çomlekçi'deki projeyi yerinde inceledim. Otopar sorunundan bahsettiler. TOKİ ile görüşüp otopark alanını artırmak istiyoruz. Onun dışında çok güzel bir vaziyet gördüm. İnşallah 500 gün sonra birinci etabı bitecek. İkinci etap ise hatırı sayılır bölümünün kamulaştırmada yapıldı geri kalan bölümü için acele kumlastirma yapacağız. Projesini TOKi hazırlıyor. İkinci etabı Trabzon'un dokusuyla uyumlu olarak yapacağız. Ganita Faroz arası da çok zaman harcayacağımız bir proje oldu." İfadelerini kullandı.

Ardından Ganita - Faroz arasında ki projesinin ruhsatının verilmesine yönelik verilen gündem maddesi mecliste onaylandı.

Haber61 Haber Servisi

Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!

Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!

Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!

Ganita ile Faroz arasında yapılacak projeye onay çıktı!


 

Yorumlar (29)
yorumcu 2 ay önce
Trabzon icin boyle bir seyin mujde olarak sunuluyor olmasi trajikomiktir.TRABZON uctan uca kumsal olmalidir,yuruyus parkuru olmalidir,spor alani olmalidir park bahce vs.Karadenizin dogusunda veya batisindaki diger sehirleri gorenler bilecektir Trabzon sahil kentine benzemeyen tek karadeniz sehridir.
Deli 2 ay önce
Sende hiç mi akıl yok,uçtan uca Trabzon kumsal olmalı ya kışın 5-6 m olan dalgaları napcaksın....Ben söylim sahili dalga mahvedince beceriksiz hökümet belediye istifa diye nara atarsın...Romantik cehal.....!
rıza 2 ay önce
önce denizin temiz olması lazım.
o bölgede kaç tane lağım akarı var haberiniz var mı sayın belediye yetkilileri ?
borabay 2 ay önce
kafaya bak. Trabzon'u tekrar sahille buluşturacaklarmış. la bizim zaten sahilimiz vardı neden uzaklaştırdınız. yık yap, yık yap, yandaş müteahit zengin olsun.
borabay 2 ay önce
akp, trabzon'u tekrar sahille buluşturacak,,, lafa bak, açıklamaya zekaya bak. bizi sahilden kim koparmış acaba... dıj güclermi, faiz lobisimi acaba....
borabay 2 ay önce
Allah AKP den razı olsun. bizi sahille buluşturcak, Allah bizi sahilden koparanında cezasını versin.. Kim koparmış bu kenti sahilden, akyazı gülcemal, cami alanı dolgusu kim yapmışki bunları yav. Aslında TRabzon'a denizi Sayın erdoğan getirdi. daha önce denizmi görmüş bu kent.
ömer 2 ay önce
ganita sahile plaj ve şeznlog koyulmuş :) şimdi orada mayo ile denize girecek millet öyle mi ? :)
hiç sanmıyorum. :)
Hüsamettin sadullah 2 ay önce
Günahtir bayanlar denize giremez haramdir..yakin zamanda moderen trabzon halkindan böyle bir protesto bekliyorum
Sertac 2 ay önce
Bu projeyi bir sonraki seçime kadar yapamazlar, seçimde proje hazır yapacaz derler.
haha61 2 ay önce
ya bunlar resim aynı yapılmaz güvenmiyorum akyazı örnek gibi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@