Cora: “Krizlerin panzehiri istikrardır”

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora açıklamalarda bulundu.

Trabzon 27.03.2017, 17:08
Cora: “Krizlerin panzehiri istikrardır”

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora Cumhurbaşkanlık Hükümet Sisteminin Ekonomi üzerindeki tesiri hakkında mukayeseli bilgilendirmelerde bulundu.

 
“Yeni Anayasa Değişiklik Paketi ile önerdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükmet Sistemi aynı zamanda bir ekonomik reform niteliğindedir. Siyasi kazanımlarının yanında ekonomik kazanımlarını da gözden kaçırmamak gerekir.
 
Bakınız, Türkiye en büyük ekonomik kayıpları ne zaman yaşadı? 70’li ve 90’lı yıllarda. Peki bu dönemlerin en büyük özelliği nedir? Çok partili, kısa süreli ve azınlık hükümetlerinden oluşmasıdır. Fazla uzağa gitmeyelim,  7 Haziran seçimlerini hatırlayalım. Seçim sonuçları açıklandığında oluşan belirsizlik ortamından faydalanan terör örgütleri palazlandı, hemen başkaldırdılar. Türk Lirası değer kaybetti.
 
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile bu durum tarih oluyor. 5 yıllığına seçilen Cumhurbaşkanı, kuracağı hükümet ile yatırım programını uygulayacak.
 
Krizlerin panzehiri istikrardır. İstikrarlı hükümetlerin temel özelliği yatırım yapmalarıdır. Ekonomik istikrar siyasi istikrarla gelir. Siyasi istikrar da güven getirir. Güven ortamı varsa yatırım olur üretim artar. İşsizlik azalır. Ekonomiye güven ortamında ise ihracatımız da artar, yatırımcıların ülkemizi tercihi de artar, turizm gelirlerimiz de artar."


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
soners 4 yıl önce
15 yıldır iktidardasınız... istikrarı gördük... güven yok, dolar almış başını yürümüş, işsizlik rekor kırmış, turizm bitmiş...sonuç ortada.. ne istiyorsanız verdi bu halk, daha ne istiyorsunuz?
doğan yıldız 4 yıl önce
15 senedir istikrar var. şikayet neden o zaman...
Satarili 4 yıl önce
Sizde istikrar hırsı yok sizde tek adam olup demokrasiyi yok edip milletin sesini keserek pisliklerinizin üstünü örtüp tarihe geçme çabası var. Asla bu aziz milletin gönlündeki MUSTAFA
KEMAL ATATÜRK' ü yok edip tarihe geçemezsiniz.
Maccali 4 yıl önce
Para para para Yalan yalan yalan Algı algı algı. .......
İbrahim çevik 4 yıl önce
Ya bunlarda bir arıza var ben geri zekalıyım. La gardaaaşş 15 yıllık iktidar istikrar deyilmi. Recep aga 150 yıl koltukta oturursamı istikrar olacak. Onada eyvAllah ta CenabıAllah o kadar ömür vermiyor aga. Tek parti iktidarlarının en kötü tablosu akp dönemi. Not Recep bey Yasada meclisi fesih yetkimi ispat etsinler istifa ederim demiş. İspata ne hacet görünen köye kılavuzmu gerek. Okumayı bilen okur anlar. Gerçi bizim bu zattan istifa gibi bir duruş beklentimiz zaten Yok. Bu kaçıncı çuvallayışı ,
mehmet adıvar 4 yıl önce
sana katılıyorum kardeşim işte getirdikleri yeni sistem Madde 116 - ..... Cumhurbaşkanının seçimlerin yenilenmesine karar vermesi halinde Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır, bu cümleden ne anlamalıyız
artık çoook geç 4 yıl önce
avuçdaki su misali eski sistem elimizden akıp gidiyor. durdurulamaz geri dönüşü yok maalesf.
atam 4 yıl önce
bu oylama atatürk le devammı tamammı nın oylamasıdır
HALIM 4 yıl önce
ya arkadas bizim aklimizla alaymi ediyorsun ?
15 senedir her sweyi yaptiniz . hatta o kadar cok sey yaptinizki cumhuriyeti yok etmek icin elinizden geleni yaptiniz .sunu acikca soyleyin .,biz sizden 90 yillik pranga dediginiz seyden kurtulmak istiyoruz deyin .bunu soyleyecek sizde ne karekter nede yigitlik var.
SELÇUK 4 yıl önce
MİĞDEMİZ BULANDI ARTIK SİYASETÇİ GÖRMEK DUYMAK İSTEMİYORUZ YANDAŞLARINIZI DOYURMAKTAN İŞE ALMAKTAN HAKKINI YEDİĞİNİZ İNSANLARIN VEBALİ ÜZERİNİZE OLSUN AMİNN KEŞKE ELİF GİBİ DİK OLSAYDINIZ AMA NERDEEE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@