7m

7m

hyundai

CHP’li Kaya: "Tek dertleri İmamoğlu…"

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya TBMM’de yaptığı konuşmada iktidarın tek derdinin İmamoğlu olduğunu söyledi.

Trabzon 03.02.2022, 12:31 03.02.2022, 12:38

Haber61 - Haber Servisi / Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu istifaya çağıranlara cevap vererek, “Tek dertleri İmamoğlu. İmamoğlu'nu istifaya davet edenler istifa ederse Türkiye'nin önü açılır, millet kötü yönetimden de zulüm düzeninden de kurtulur.” dedi.

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul’da ilklerin yaşandığını belirten Kaya, iktidar temsilcilerinin ve yandaş medyanın sürekli İmamoğlu’nu eleştirmesine tepki göstererek, “Bir siyasetçiyle bu kadar uğraşıldığını ilk defa görüyorum. İmamoğlu öksürse, hapşırsa onlara dert oluyor. Tüm engellemelere rağmen Ekrem İmamoğlu İstanbullulara hizmet etmeye ve örnek işler yapmaya devam ediyor” dedi.

Kaya Genel Kurul’daki konuşmasında şunları söyledi:

“TEK DERTLERİ İMAMOĞLU…”

“Televizyonları açıyoruz, gazeteleri açıyoruz; nereye baksak sabah akşam "İmamoğlu, İmamoğlu, İmamoğlu..." Yandaş basının başka bir derdi yok zaten, gece gündüz İmamoğlu'nu tartışıyor, İmamoğlu'nu masaya yatırmışlar, İmamoğlu öksürse, hapşırsa haber oluyor. Nedir bu insandan istenen gerçekten merak ediyorum ve bir siyasetçiyle bu kadar uğraşıldığını ilk defa görüyorum.”

“TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN ÇALIŞIYOR”

“Tüm engellemelere rağmen Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da Halk Süt eliyle 130 bin çocuğa süt veriyor, bundan mı rahatsız olunuyor? En son bir siyasetçi çıktı, İmamoğlu'nu istifaya davet etti, bunu da anlayamadım. İBB tarihinde ilk defa 63 bin öğrenciye eğitim destek bursu sağlanıyor, bundan mı rahatsız olunuyor?”

“HİZMETLERİNDEN Mİ RAHATSIZ OLUYORSUNUZ?”

“Öğrencilere Türkiye'nin en ucuz ulaşım imkânı sağlanıyor. 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkânı sağlanıyor, kadın kooperatifleri aracılığıyla kadınlar üretiyor, ihtiyaç sahibi ailelerin yüzü gülüyor. İBB tarihinde ilk kez çiftçilere tohum desteği, besicilere yem desteği veriliyor. Askıda fatura uygulaması dünyaya örnek oluyor. Halk ekmekle Türkiye'nin en ucuz ekmeği İstanbul halkına veriliyor ve aynı anda İstanbul'un 10 farklı yerinde metro inşaatları yapılıyor. Bunlardan mı rahatsız oluyorsunuz?”

“PARALAR AKP YANDAŞLARINA AKIYORDU”

“İmamoğlu'ndan önce tüm bu hayırlı işlere ayrılan paralar haramzadelerin cebine gidiyordu, AKP yandaşlarına akıyordu.”

“İSTİFA DAVET EDENLER İSTİFA EDERSE TÜRKİYE KURTULUR”

“Yine öyle mi olsun istiyorsunuz bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum ki İmamoğlu'nu istifaya davet edenlerin kendileri istifa ederse vallahi de billahi de Türkiye'nin önü açılır, millet kötü yönetimden de zulüm düzeninden de kurtulur.”


Yorumlar (16)
mehmet 4 ay önce
Ekrem gelecek "Her sey cok guzel olacak".
Hasan 4 ay önce
İmamoğlu da Ahmet Bey de çok düzgün insanlar, çok beğeniyorum
TS61 4 ay önce
2 ASLAN hemsehrimiz SAHNEDE:
O k u r 4 ay önce
Allah başka dert vermesin. İmamoğlu Cumhur'un derdi değil, İstanbullunun derdi.
kurt 4 ay önce
ingilizler amerikalıların kendisinden beklentisi büyük ...onun farkındayız..ama istanbullu kendisini istemiyor...ekrem beyde farkındaki istanbulu kaybetti ...kendini kurtarma derdinde..
Turgay 4 ay önce
İstanbul'da yaşamadığın belli. 800.000 farkı bile arar haldesiniz haberiniz yok.
trabzon 4 ay önce
Seninde tek derdin hükümet düşsün...
gökhan 4 ay önce
inşAllah
gökhan 4 ay önce
imamoğlu kim ki dertleri olsun kendini çok büyütüyor
ALİ SARI 4 ay önce
GEÇ GELEN DESTEK. SİZ ONU KÜLAHIMIZA ANLATIN. SİZDE BAL GİBİ BİLİYORSUNUZ EKREM İMAMOĞLU ÇUVALLAMIŞTIR. İSTANBUL'U BIRAKIN BİR ADIM İLERİ TAŞIMAYI KAÇ YILINI HEBA ETMİŞTİR.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@