7m

7m

hyundai

Beşikdüzü'ndeki teleferik atıl kaldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde yer alan Karadeniz'in en uzun teleferiği atıl durumda...

Trabzon 17.12.2021, 10:19
Beşikdüzü'ndeki teleferik atıl kaldı

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, 2018'de belediye tarafından yaptırılan, 100 milyon TL maliyetli, 3 bin 600 metre ile bölgenin en uzun mesafeli teleferik projesi, ilk yıl 60 bin kişi ağırlandıktan sonra işletilemeyince durdu. İşletmecinin sözleşmesi feshedilince 2,5 yıldır atıl durumda olan teleferiğin Büyükşehir Belediyesi'ne devredilip, yeniden hizmete alınması planlanıyor.

Beşikdüzü ilçesinde 3 bin 600 metre ile Karadeniz Bölgesi'nin en uzun mesafeli teleferik projesi, 2018 yılında hizmet vermeye başladı. İlçe belediyesi tarafından yaptırılan, 100 milyon TL maliyetli teleferik projesi, ilk yıl 60 bin kişi ağırlandıktan sonra işletilemeyince durdu. Deniz seviyesinden 531 metre koduna uzanan 2 kabinli, 55 kişi kapasiteli ve saatte 300 kişiyi taşıyacak proje, işletmecinin sözleşmesi feshedilince 2,5 yıldır atıl kaldı.

Beşikdüzü'ndeki teleferik atıl kaldı

‘SONU NE OLUR, BİLMİYORUZ’

Teleferiğin akıbetinin merak konusu olduğunu belirten ilçe sakinlerinden Berat Kul, “Ben buranın yerlisiyim. Üniversiteyi de burada okuyorum. O kadar para harcandı ama çok kısa bir süre hizmet verdi. Kullanıma hazır ama senelerdir kullanılmıyor. Sonu ne olur, bilmiyoruz. Biz de çok merak ediyoruz. Çürümeye terk edildi” diye konuştu. 

Mehmet Ömür de “Bu teleferik çürüyor burada. Dünyanın parası harcandı teleferiğe. Çürüdü gidiyor. Yazık günah. Açılmayacaksa kaldırsınlar" dedi.

Beşikdüzü'ndeki teleferik atıl kaldı

Yılmaz Kul ise “Çok büyük umutlarla açıldı bu teleferik. İstihdam da sağlıyordu. Gelen giden turistler de oluyordu sonra kapattılar teleferiği. Pandemi de etkiledi tabi ama sonu ne olacak, bilmiyoruz. Burada öylece duruyor” diye konuştu.

YENİDEN AÇILMASI PLANLANIYOR

Beşikdüzü Belediyesi yetkilileri ise teleferik projesinin yeniden faaliyete geçirilmesi için planlama yapıldığını belirtti. Teleferiğin Büyükşehir Belediyesi'ne devredilip, yeniden hizmete alınması için çalışma yürütülüyor.

Beşikdüzü'ndeki teleferik atıl kaldı


Yorumlar (20)
İsiyin 6 ay önce
halk ekmeklerin önü dolu. 1100 odalı saray çift maaşlı bürokratlar var. dinocanlar var. hazine garantisi ile zarar eden köprü, hastane var. hastane randevu vermiyor işsizin gss prim borcu vardı. dış borç 2 kat arttı. 10 milyon suriyeliye bakıyorlar. bir ay da ekmek iki kez zamlanıyor. ülke bitti.
Ali KAYA 6 ay önce
Ayranımız yok içmeye , teleferikle gideriz sı....ya. Bunu yapanlar milletin malını çarçur etmekten yargı önünde hesap vermeli.
tonyalı 6 ay önce
ülkenin kaynakları böyle çarçur ediliyor
ahmet tonya 6 ay önce
büyükşehir belediyesi, valilik ve turizm il müdürlüğü bu duruma el atmalı, bu ayıp sadece beşikdüzü ilçesinin değil asıl bu saydıklarımın ayıbıdır, vatandaş herşeyin farkında
Hilmi 6 ay önce
eski ak başkandan isteyin parasını...
Josef 6 ay önce
Tarih yazan cehapeli belediyelerde bugün.
SUKENARLI 6 ay önce
Tam rumuzunun adamısın. Rumuzunu isim olarak değiş.
? 6 ay önce
her şeyi bilen bir vatandaşımız daha ????????
? 6 ay önce
söyledik defalarca yapılmadan öncede söyledik.....ihtiyaç neyse o yapılmalıdır.... her işin bir sırası var......çorba içeceksinki yemek yiyceksin sonrada tatlı varsa yersin.......aç karnına tatlı yenirmi arkadaş....... o para ve ve enerji ve zaman istihdama yarar bir işe harcansaydı daha iyi değilmiydi ???????
salih 6 ay önce
YAZIK. NERDE BEŞİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI. NİYE BU İŞE EL ATMAZ.ANLAMAK MÜMJÜN DEĞİL. inşAllah bu sene açılır.
? 6 ay önce
bilmeden boş boş yorum yapmayın......belkide beşikdüzüne hayatında gelmedin ??????
hasancan 6 ay önce
onu beşikdüzü eski başkanı yaptı, milletin arsansın parasını layıkı ile ödemeden az araştır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@