Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk: "Beşikdüzü büyüyecek, gelişecek"

Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk ve Cumhur İttifakı'na mensup üyeler açıklamalarda bulundu.

Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk: "Beşikdüzü büyüyecek, gelişecek"

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken, MHP Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı İsa Karaman ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi adayları açıklamalarda bulundu.

MHP Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı İsa Karaman ve Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi adaylarının açıklamaları şu şekilde;

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı İsa Karaman: "Seçime verdiğimiz ehemmiyetin büyük göstergesidir"

AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı İsa Karaman yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Biz Barış Başkanı Beşikdüzü Belediye Başkanı seçtirmek için il yönetim kurulu üyeliği yapmış partimizin çok önemli bir değerini kontenjan birinci sıradan meclis üyesi yazdırdık. Bizim bunu yazmış olmamız bu seçime verdiğimiz ehemmiyetin büyük göstergesidir. Ali Zeytin başkanımız bizim için çok önemli bir değer. Beşikdüzü'nde çok kıymetli bir değer. Biz onunla birlikte AK Parti teşkilatını tam konsülde ettiğimize inanıyorum. Elbette ki sahadan bu tür aykırı söylemler gelecektir. Biz bunların hiçbirine aldırış etmeden Barış Başkanım ile kol kola aynı şekilde Atakan Uzun, Murat Karagüzel, Canan Başkan, Ali Zeytin abim ve Murat Alkay ile beraber buradayız. Belediye Meclis üyelerimiz, MHP İlçe Başkanı Doğukan Zıp ve Barış Başkanım ile beraber Allah'ın izniyle her zaman söylediğim hedefe yürüyoruz. AK Parti'nin ışığı 31 Mart akşamı üç hilali parlatacak. İnşallah bu başarı Ahmet Metin Genç'in büyük zaferinin tacı olacak."

"Her iki aday da bizim adayımız"

"Onu şöyle söyleyeyim, Beşikdüzü Belediyesini alıp Ahmet Metin Genç'e güçlü bir destek vermezsek, bu topal ördek benzetmesi var. Bu hoş bir görüntü olmaz. Ahmet Metin Başkana rekor bir oy çıkarıp Barış Başkanı, Belediye Başkanı seçtiremezsek, biz MHP amblemini belediyeye asamazsak, bu da bizim için büyük başarısızlık olur. Biz her ikisini de aynı oranda önemli görüyoruz. Hiçbir şekilde biri önde veya biri arkada değil. Biz Cumhur İttifakı'yız. Her iki aday da bizim adayımız."

Barış Başkanımın hedefine bizde ortağız. Yüzde yüz alalım isteriz. En az 8 artı 2 alacağız. Belediye Meclis üyelerini ben ayırmıyorum. Onların hepsi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi.

Ak Parti Beşikdüzü Kadın Kolları Başkanı Canan Elbir: "Teşkilat olarak problem yok"

Kandil simidi dağıtılırken, MHP seçmeninin kırıldığı söylemleri ile ilgili olarak konuşan Ak Parti Beşikdüzü Kadın Kolları Başkanı Canan Elbir ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Canan Elbir açıklamasında şöyle konuştu;

Bu söylentiyi kabul etmiyorum. Bende çalışmalarda vardım. Biz Cumhur İttifakı olarak hem Ahmet Metin Genç hem Barış Başkanın selamı ile geliyoruz, dedik. Kandil simitleri üzerinde Barış başkanımızın resmi vardı. Broşürlerde ise hem Ahmet Metin Genç hem Barış Başkanın resmi vardı. Kadın kolları tamamen sahada hiç bir problem yok Ortak SKM var. Köyleri geziyoruz, şehirleri geziyoruz. Teşkilat olarak problem yok.

zturk-aciklamalar-1.webp

Ak Parti’nin kontenjan adayı Ali Zeytin: "Barış Başkan Belediyeyi, bizde Büyükşehir Meclis üyeliğini berber kazanacağız"

Ali Zeytin açıklamasında şöyle konuştu;

1. sırada olmak seçimi kazanmak adına garantiydi ama önemli olan seçimi hep beraber kazanmaktı. Barış Başkanı belediyede kazandırmak için kontenjanı kabul ettik. Allah’ın izni ile Barış Başkan Belediyeyi bizde Büyükşehir Meclis üyeliğini berber kazanacağız.

Bizim asla makam kaygımız olmadı. Önemli olan liderlerimizin yürüdüğü yolda işaretlerine katkı sağlayabilmek. Bunun için ilk hedef Milliyetçi Hareket Partisi logosu altında Beşikdüzü Belediyesini Cumhur ittifakına katmaktır.

Bildiğiniz üzere Zülküf başkan ile beraber aday adayıydık. Sürekli görüşüyorduk. Yemeğe davet etti. Ortamı bilmiyordum. Davete icabet ettik. Orada çekilen fotoğrafı sanki bir anlaşma, bir destek varmış gibi servis ettiler. Hal bu ki ben daha ilk gün hem sosyal medya hesaplarımdan hem de gazetenize yaptığım açıklamalar ile yerimi ve duruşumu belli ettim. Bundan dolayı malum gazete bir gün sonrasında kendisini yalanlayarak tekzip yayınlamıştır.

MHP Beşikdüzü Belediye Meclis Üyesi Adayı Atakan Uzun: "Son 2-3 gün kala bir çalışma oldu"

1. sıradan aday gösterilmesiyle ilgili olarak konuşan Atakan Uzun, "Öyle bir talep yoktu. Düşüncem de yoktu. Son 2-3 gün kala bir çalışma oldu. İlk başta istekli değildim ama Barış Başkana inandık teşkilata inandık, zaten içerisindeydik. Bu dönem katkı sağlamak için elimizden geldiğince taşın altına elimizi soktuk" dedi.

AK Parti Meclis Üyesi Adayı Murat Karagüzel: "Tam destek veriyoruz"

Biz Barış Başkana güveniyoruz, inanıyoruz. Zaten hep beraberiz tüm toplantılarda AK Parti olarak destekliyoruz.

Tabi ki biz de en başta böyle endişelerimiz vardı. Barış Başkanla görüştükten sonra birbirimizle samimi olduk, her şeyi gördük ve biz ona tam destek veriyoruz. İnşallah kazanacağız.

Beşikdüzü Belediye Meclis Üyesi Adayı Ahmet Alkaya: "Benim için yer önemli değil"

6. sırada olmaktan dolayı herhangi bir kırgınlığı olup olmadığına dair konuşan Ahmet Alkaya, "Ben 6.sıradayım. Benim için yer önemli değil. Benim hedefim Beşikdüzü'nü Cumhur İttifakı'na kazandırmak. Çalışmalarımız bu yönde ve hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. 31 Mart'ta inşallah Cumhur İttifakı'na Beşikdüzü'nü kazandıracağız. Cumhur İffakı'nın Beşikdüzü'nü alma mecburiyeti var" ifadelerini kullandı.

Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Barış Öztürk: "Beşikdüzü büyüyecek, gelişecek"

Biz Beşikdüzü'nde tek parti olarak çalışıyoruz. Yani Cumhur İttifakı adı altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. AK Parti ve MHP kadroları birbirleriyle et ve tırnak gibi kaynaşmış durumda. Söylentiler algıdan ibarettir. Biz hakimiyet alanımızı güçlendirmek için ekiplerimizi dağıtıyoruz ve sahaya yayılıyoruz. Bu algıları yaratma çabalarında da şunu görüyorum; açık ara farkla Beşikdüzü Belediyesini kazanacağımızı gördükleri için, bu algıları yaratmaya çalışıyorlar. Biz Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı Beşikdüzü Belediyesini üretken belediyecilikle hizmet belediyeciliğiyle buluşturacağız. Bu kötü halinden Beşikdüzü'nü kurtaracağız, inşallah. Beşikdüzü büyüyecek, gelişecek huzurlu bir kent olacak. Beşikdüzü'ne Barış gelecek diyorum. Beşikdüzü Karadeniz'in incisi haline gelecek. Beşikdüzü tercih edilebilir bir ilçe haline gelecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler