banner556

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı

Trabzon'da Başkan Zorluoğlu'ndan vatandaşlara çağrı! "Hayde eve"

Trabzon 20.03.2020, 12:27 20.03.2020, 12:42
Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, koronavirüse karşı her alanda önlem almaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle tüm ülkede insanların sokağa çıkmaması gerektiği vurgulanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da hemşehrilerine ‘Hayde Eve’ çağrısı yaptı.
 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayde Eve’ yazılı levhalar, Park ve Bahçeler Dairesi Başkalığı ekipleri tarafından şehrin yoğun olduğu parklardaki banklara monte edildi.

Meydan Parkı, Fatih Parkı, Kanuni Parkı, Sanat Sokağı ve Atapark Çay Bahçesi’ndeki banklara yerleştirilen levhalarda Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu tarafından, “HAYDE EVE” “Oturulacak en güzel yer evimizdir. Bu süreci atlattıktan sonra buralarda oturup hep birlikte çay içeceğiz” mesajı verildi.

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı.

PARKLARDA BİRLİKTE OTURACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, zorunlu olmadıkça herkesin evde kalması gerektiğini vurgulayarak “Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreci atlatabilmek için her alanda yoğun çalışma içerisindeyiz. Ekiplerimiz halkımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Biz çalışmalarımızı gerçekleştirirken, hemşehrilerimizin de evden çıkmamalarını ve kalabalık ortamlarda bulunmamalarını rica ediyoruz. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımızın kendilerine dikkat etmeleri önem arz etmektedir. İnşallah bu süreci tamamladığımızda parklarda birlikte oturacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

Öte yandan Başkan Zorluoğlu bu süreçte sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile mesai yaptığını belirterek “Kendilerine ne kadar teşekkür etsek az kalır. Hepimiz elimizden geldiğince yanlarında olmalıyız. Tüm sağlık çalışanlarımız koronavirüs ile mücadele süreci boyunca Büyükşehir Belediyemizin toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanacaktır. Sağlık çalışanlarımıza üstün mesailerinde kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı.

Başkan Zorluoğlu’ndan ‘hayde eve’ çağrısı.

Yorumlar (4)
Murat 61 11 ay önce
Ben esnafın iş yok calisanim çok ücretsiz izin istemiyor ben şimdi ne yapayım maaş beklemez kira beklemez akıl hocaları bu işe bir çözüm
Trabzon 61 11 ay önce
Hala sokakta gezenler var Ula öyle komik fotoğraf çekip geziyorsunuz yazıklar olsun size 1 haftada dışarı çıkmıyoruz siz ne yapmaya çalışıyorsunuz
Fersad 11 ay önce
Başkanım bu yaşlıların ve bedavacilarin bu zaman zarfında kartlarını iptal edin kullandırmayın otursunlar asagi
Personel 11 ay önce
Hersey iyi guzeel ama!Ya disarida calismak zorunda olan belediye personeli ne olacak.. Hic bir onlem yok.Maske yok bisey yok. Pisliklerle,Toprakla Ugrasmak zorunda kaliniyor. Buna da bir önlem alinacak mı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@