Avrasya'nın gururu oldular! Şefler boş dönmedi

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 16.’sı organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, Beylikdüzü’nde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı.

Trabzon 02.04.2018, 10:35
Avrasya'nın gururu oldular! Şefler boş dönmedi
Gerçekleşen festivalde 70’in üzerinde kategoride yarışan Türk ve dünya şefleri, madalya alabilmek için kıyasıya mücadele ettiler.

Avrasya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi Bölümü öğrencileri katıldıkları her organizasyon gibi bu önemli organizasyondan da boş dönmedi. Trabzon ve Avrasya Üniversitesi’ni başarıyla temsil ettiler. 

Üniversite Düzeyi Okullar İçin ‘’Öğrenci Aşçı Balık Yarışması’’ kategorisinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencisi Baran Bodur yarışmayı ikinci olarak tamamlayıp gümüş madalya kazanırken, aynı yarışmanın ‘’Yılın En İyi Üniversitesi Ekip Yarışması’’ kategorisinde de Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden İsmail Yeğen, Kardelen Eyüboğlu ve İsmail Mert Çiçekler yarışmayı 3. olarak tamamlayıp bronz madalya kazandılar.
Avrasya'nın gururu oldular! Şefler boş dönmedi

Avrasya Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hikmet Karaçam yarışma hakkında bilgi verdi. Karaçam, ‘’Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşen organizasyona, bu yıl da geçmiş yıllardaki gibi yoğun ilgi gösterildi. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival, dünya lezzetlerini İstanbul’a taşımıştır. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla 3 yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental)” unvanı alan Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, ülkemizin öğrenci ve genç şeflerine uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlamaktadır. Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon 15 yıldır yapılmaktadır. Bu önemli organizasyonda öğrencilerimize bizi gururlandırdıkları için teşekkür ediyorum’’ dedi. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@