banner526

banner533

banner513

Atatürk Düşünce Derneğinde başörtü krizi

Haber61 – Haber Servisi – Bir süre önce başörtülü kadının Atatürk Düşünce Derneğine (ADD) üye edilmemesi nedeni Akçaabat ADD, temsilciliğinden istifa eden Cengiz Bölükbaşı sosyal medyadan konu ile alakalı açıklamada bulundu. Bölükbaşı, “  Kıymetli yol ark

Trabzon 12.12.2015, 09:16
Atatürk Düşünce Derneğinde başörtü krizi

Haber61 – Haber Servisi – Bir süre önce başörtülü kadının Atatürk Düşünce Derneğine (ADD) üye edilmemesi nedeni Akçaabat ADD, temsilciliğinden istifa eden Cengiz Bölükbaşı sosyal medyadan konu ile alakalı açıklamada bulundu. Bölükbaşı, “  Kıymetli yol arkadaşlarım ve kadirşinas Akçaabat halkı. Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanlığı ve Üyeliğinden istifa etmeme gerekçe olarak sunduğum özgürlüklerin kısıtlanması hususunu bazı akli evvel fesat hayatları boyunca bu ve benzeri davaların içinde olmayan köşe başlarını tutmuş kompradorların eleştiri ile karşılaştım.”dedi.

Bölükbaşı, “ Ömürlerinde bir kez olsun gençlikle yan yana gelmemiş onların terlemiş saçlarına yırtık kazaklarına dikişi patlamış ayakkabılarına bakmamış bireyler bizim bu isyanımızı sadece Türban savunuculuğu ve Atatürkçü olmadığımızı iddia etmekle kalmamış bir de Ahlaksızca izansızca şerefsizce Çıkar ve menfaatlerimiz gereği böyle bir yolu tercih ettiğimizi söylemekten imtina etmemişlerdir. Ayrıca bu mücadelemi Anti Kemalizm olarak nitelendirecek kadar beyinleri küçülmüş damarlarında kan yerine alkol dolaşan bazı müptezellerinde mesajlı tacizlerine maruz kaldığım ortadadır.”ifadelerine yer verdi.

 

Bölükbaşı, “ Ben 30 yaşında ve hayatının 18 yılını siyasetin içinde geçirmiş, çokça ihanete uğramış ve her 4 yılda bir özür dilenmek zorunda kalınmış bir gencim. Ailem ve ekonomim ortadadır. Bu açıklamayı 1 Kasım öncesi yapmama gerekçe kendi ideolojimin de zarar görebileceği endişesidir. Evet, ben Sosyal demokrat ve Sol görüşlüyüm. Hayatım boyunca bundan gurur duydum ve hala duyuyorum. Bir hanımefendinin Başörtüsüyle hiç uğraşmadım ve kulağı küpeli bir gençle ve yine dudağı piercingli bir kızla hiç uğraşmadım.Siyasi görüşümü bu kadar alçaltacak basitlikte düşünmedim İşte bunun için son ve öz cümle olarak diyorum ki küçük beyinler kişileri orta beyinler olayları büyük beyinler fikirleri tartışır.

Herhangi bir işten ya da şeyden çıkar elde ettiğimi konuşanlar bunu ispatlamakla mecburdurlar. Eğer ispat edemezlerse adidirler, haysiyetsizdirler, şerefsizdirler.”Şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@