Ahmet Kaya'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Trabzon’a 30 katrilyon harcadık” sözüne tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Trabzon’a 30 katrilyon harcadık”sözüne tepki gösteren Ahmet Kaya Cumhurbaşkanına böyle seslendi; 1000 fabrika 100 bin kişiye iş mi buldunuz?

Ahmet Kaya'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  “Trabzon’a 30 katrilyon harcadık”  sözüne tepki!
banner432

Haber61 - Haber Servisi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktidarları döneminde Trabzon'a 30 katrilyon (30 milyar TL) harcandığını açıkladı. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon'un hiçbir temel sorununun çözülemediğini öne sürdü ve '' Stat gibi bir iki yatırım dışında, 17 yılda ne yapılmış Trabzon’a? Trabzon’un hangi temel sorunu çözülmüş? Dile kolay, 30 katrilyon lira çok büyük para. Nereye harcanmış bu büyük para? Açıklayın!'' Diyerek tepki gösterdi.

Yazılı açıklamasında ''AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, aday tanıtım töreninde Trabzon’a ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Sayın Erdoğan her Trabzon ziyaretinde olduğu gibi dün de, altı sıfırlı dönemin rakamları üzerinden katrilyonlu açıklamalarıyla ne kadar çok yatırım yaptıklarını anlatmaya çalıştı'' diyen Kaya, şöyle konuştu:

''Erdoğan Trabzon’a iktidarları döneminde, 24 Kasım 2013’te 5 katrilyon (yeni paraya göre 5 milyar TL) , 24 Mart 2014’te 11 katrilyon (yani 11 milyar TL), 25 Mart 2018’de 21 katrilyon lira (yani 21 milyar TL), 13 Haziran 2018’de 28 katrilyon lira (yani 28 milyar TL) ve nihayet dün de 30 katrilyon lira (30 milyar TL) yatırım yapıldığını iddia etti. Trabzon’da yaşayanlar ne yapılıp yapılmadığını çok ama çok iyi biliyor. Stat gibi bir iki yatırım dışında, 17 yılda ne yapılmış Trabzon’a? Trabzon’un hangi temel sorunu çözülmüş? Dile kolay, 30 katrilyon lira çok büyük para. Nereye harcanmış bu büyük para? Açıklayın!''

1000 FABRİKA, 100 BİN KİŞİYE İŞ

Ahmet Kaya, Trabzonlu’nun bu dev kaynakla neler yapıldığını öğrenme hakkı olduğunu belirtti, ''Trabzon'a 30 katrilyon harcamışlar.Trabzon'un 30 katrilyonunu çarçur ettik desenize. Bir tane fabrika mı yaptınız Trabzon'a, bir tane iş sahası mı, üretim tesisi mi açtınız Trabzon'a? Kaç insanımıza iş olanağı sağladınız bu büyük parayla? Yazık ettiniz 30 katrilyona! Gençlerimiz işsiz, insanlarımız hep gurbetçi oldu! Neden çünkü bu şehirde iş bulamıyorlar, geçim sıkıntısı çekiyorlar. Çareyi gurbette arıyorlar. Nereye harcadınız bu 30 katrilyonu? Kimleri zengin ettiniz bu paralarla? 30 katrilyonla 1000 tane fabrika kurulur, 100 bin genç iş sahibi olur, Trabzon'da işsiz genç, işsiz insan kalmazdı! Ya Erdoğan gerçeği söylemiyor, ya da önüne koyulan promteri okuduğu için ona bu verileri iletenler yalan konuşuyor.Veya bu büyük paralar yasadışı biçimde başka yerlere harcanarak büyük bir suç işlendi.Sayın Erdoğan’ı, hükümetini, yerel yetkilileri bu kaynakların nereye harcandığını açıklamaya davet ediyoruz.'' dedi.

NEDEN BAŞKAN DEĞİŞİYOR?

Kaya, Erdoğan’ın açıklamalarının hep birbirinin aynı olduğunu öne sürdü, konuşmaların kopyala yapıştır yöntemiyle yapıldığını belirtti.

Kaya, ''31 Mart’ta yerel seçimler gerçekleştirilecek. Peki 9 yılda Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li yönetimi bir iki istisna dışında hangi büyük yatırımı yapmış da biz göremiyoruz? Büyükşehir belediye başkanı madem başarılı idi de, neden değiştirilmektedir? Başta merkez Ortahisar Belediyesi olmak üzere AKP ilçe belediyeleri, bir iki tartışmalı sözde proje dışında hangi kalıcı büyük projeyi gerçekleştirmiş de farkında değiliz?'' dedi.

TRABZON DÖKÜLÜYOR

Kaya, söylendiğinin aksine, AKP döneminde Trabzon tarihinin en kötü dönemlerini yaşadığını, ''Trabzon tel tel döküldüğünü'' iddia etti ve şöyle konuştu:

''Trabzon gibi kadim ve her alanda büyük değerler üretilen bir kente bu yapılanlar reva mıdır? Yatırım diye sunulanların büyük çoğunluğu tartışmalı altyapı projeleri ve hemen hepsi eksik-yarım dönüşüm projeleri. AKP döneminde Trabzon’a hangi üretici yatırım yapılmıştır? Bu kadar altyapı projesine karşın trafik başta olmak üzere hangi temel sorunu çözülmüştür? Tam tersine Trabzon, ülkenin diğer yerlerine göre giderek gerilemiştir. Bırakın sorun çözmeyi, sorunları daha da katmerleşmiştir. Trabzon’a neyin yatırılıp yatırılmadığını en iyi bilecek olan yine Trabzonludur. Trabzonlu bu yalan ve abartı siyasetine 31 Mart’ta gereken dersi verecektir.''


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 2 ay Önce

Fabrika yapmak bunların kitabında yok bunlar üniversite acarak kini oldukları fakulteleri bitirdiler artık turkiyede avukatlar bile işsiz ülkenin paraları universitelerde car cur edildi her fakülte ihtibarsızlaştırıldı. anne babaların yiyip icmeyip olum okusun adam olsun zihniyetini kötüye kullandilar sonuc 4 milyon işsiz fakulte mevzunu arkadan gelenlerde umutsuz kpss kuyruklarinda genclikleri bitecek.

İsmail AKSOY
İsmail AKSOY - 2 ay Önce

Sayın Milletvekili'ne katılıyorum ve özellikle 2.kez bize kastığı "Atom Karınca" yüzünden Reis'in özür borcu vardır diye düşünüyorum. Ayrıca bir vali'nin de halka Rahmetli Recep YAZICI gibi yakın olabileceği hususunda ciddi tereddütüm vardır. İnşAllah Trabzon'umuz daha kaybetmez.

murat başkan
murat başkan - 2 ay Önce

sayın vekil akp son yılların en düşük seviyesinde ama sizin de bir ışığınızı göremiyoruz. hani nerde adaylarınız. nerde çalışmalar. ....muhalefet yapamıyorsanız bırakın. millet akp dışı oy vermek için adam arıyor ama teşkilatlarınız hala ortalıkta yok..

Akrep ????
Akrep ???? - 2 ay Önce

Helal be genel başkanın dan daha zekisin

gerçek taraftar
gerçek taraftar - 2 ay Önce

Millet, hakettiği şekilde yönetilir.

Bahadır
Bahadır - 2 ay Önce

Hadi sen anlat Trabzonda nasıl 1000 fabrika yapacaksın ?

Ni body
Ni body - 2 ay Önce

Devlet fabrika kurnaz devket milletini egitir millet fabrika kurar devlet vergi alir baska türlü o devletin fabrikalari zarar yapmaya mahkündür

Ercan
Ercan - 2 ay Önce

Beyler OFG başarılı bir başkan değil ama devletin buraya harcadığı milyarların görünmemesinin suçu sadece onsa değil. Şehir 100 yıldır özellikle imar açısından o kadar rezil hale getirildi ki. Bu harcanan paranın çok büyük bir kısmının yol ve bulvar yapımına ve özellikle kamulaştırmaya harcandığını gözardı ediyorsunuz. Kimse hakkına razı değil ve kime dokunulsa feryat ediyor. İltimas elbette var. Talan elbette var ancak şikayet eden başka yerde bunu kendisi yapıyor ve hakkı olduğunu düşünüyor. Nasıl hak ediyorsak o şekilde yönetileceğmizi bikmemiz lazım. Nokta


banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462