Ağaoğlu'nun gözü Trabzon'da!

Ali Ağaoğlu Anadolu'da yatırım yapmak istediğini ilk yatırımı da Trabzon'a yapmak istediğini söyledi.

Trabzon 19.03.2017, 12:46
Ağaoğlu'nun gözü Trabzon'da!

Ali Ağaoğlu, gazetecilerle yaptığı bir toplantıda sorulan bir soru üzerine Anadolu'da yatırım planları olduğunu ilk oprojeyi de memleketi Trabzon'da yapmak istedğinini söyledi.


Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 'Geleneksel Basın Buluşması’nda gazetecilerle bir araya geldi. Uludağ'ın sorunları, grubun turizm, gayrimenkul, sanayi ve enerji alanındaki yatırımları hakkında bilgi veren Ağaoğlu, gayrimenkul sektörüne yönelik düzenlemelerde Türkiye için geç kalındığını söyledi. Ağaoğlu, şöyle dedi:

"Londra'nın yüzde 16'sı yabancıların. Buradaki malı yabancılara satarak ülkede yüzde 100 kalan bir kaynak yaratıyorsunuz. Ülkenin en büyük sorunu cari açık. Dövizin de en kalıcı olduğu alan yabancıya konut satışı. Getirilen teşviklerin ve vatandaşlık hakkı gibi düzenlemelerin gayrimenkul sektörüne ve ekonomimize çok olumlu katkısı olacak. Yabancıya KDV istisnası getirildi. Bunlar Dünyada uygulanan modellerdi. Türkiye'ye gelmesi geçte olsa da son derece isabetli oldu. Önümüzdeki günlerde de daha olumlu dönüşler alacağımıza inanıyorum. Yurt dışı ziyaretlerimizde bunların yansımalarını görüyoruz. Yabancılar yatırım yapmak için istekliler ancak istikrar yatırımcılar için önemli."

Ağaoğlu'nun gözü Trabzon'da!


"ORMAN VE SU İŞLERİ KANUNU İLE İDARE OLMAZ" 

Ağaoğlu, Türkiye'nin en iyi kayak merkezlerinden Uludağ'da sorunlar bulunduğunu, burası içih ‘kayak merkezi’ denildiğini anlatırken, "Ancak birinci bölge, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na, ikinci bölge Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı. Burası kayak merkezi ise, kayak merkezi için ne gerekiyorsa o yapılmalı. Palandöken ve Erciyes’e devletin çok güzel yatırımları oldu. Ağaoğlu olarak bugüne kadar Uludağ'a 100 milyon dolar yatırım yaptık. Birinci bölgede oteller boş şimdi köpekler cirit atıyor. Uludağ’ın durumu ortada. Bu işin bir de sosyal boyutu var. Bugün gerçekten Uludağ'ın eteklerinde bir sürü köy var. Gidin o köylere Doğu'daki köylerden çok daha geri durumda. Otelimizde çalışan insanların yüzde 60'ı, yüzde 70'i civardaki köylerdendi. Burası civar köylerde çalışan insanlara iş ve aş kapısı. Uludağ’ı Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın kanunu ile idare edersen olmaz" dedi.

"ORTA DOĞU VE ASYA’DAN GELEN TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ" 

Yurt dışına açılacağı sorularını yanıtlayan Ali Ağaoğlu, şunları ekledi:

"Ağaoğlu markasını yurt dışına taşıma düşüncemiz var. Ortadoğu’dan ve Asya’dan gelen talepleri değerlendiriyoruz. Bu konuda ciddi araştırma yapıyoruz. Bu durumun sene sonunda netleşeceğini düşünüyorum’’ dedi. Aynı zamanda Anadolu’da yatırım yapacaklarını belirten Ağaoğlu, “Bu konuda da çalışmalarımız sürüyor. Oflu olduğum için ilk projeyi memleketim olan Trabzon’da yapmayı istiyorum” dedi. Üniversite projesine ilişkin arazilerinin hazır olduğunu belirten Ali Ağaoğlu;” 2018'e yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yerleşkelerin birisi Ataşehir'de diğeri de Maslak'ta olacak."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Veysel 4 yıl önce
Satmak satılmak meseleyse önce kendini sat. Vatana millete hayrın olsun. Masadan masaya geçirdiğin projelerle yatırımcı havasına girme
Kemal Kablan 4 yıl önce
Gelsin bizim de yerlerimiz iyi bir yatırım için açık görüşelim
Osman Ozkan 4 yıl önce
TS. BASARILI OLUMCS CEBINDE ALREPLE DOLSSAMLSR TS YE YAKLASMAYA BASLADI
Ayşe 4 yıl önce
Biraz geç kalmış, inşAllah hayırlı bir yatırım olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@