7m


7m

hyundai

Adnan Günnar'dan TÜED'e ziyaret

Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti.

Trabzon 01.06.2021, 14:15
Adnan Günnar'dan TÜED'e ziyaret

AK Parti Trabzon Milletvekili Dr. Adnan Günnar, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Trabzon Şubesi’ni ziyaret ederek, Şube Başkanı Burhan Bayraktar ve yöneticiler ile görüştü.

Milletvekili Dr. Adnan Günnar, AK Parti iktidarımız döneminde emeklilere verdiği destekler ile, emekli vatandaşlarımızın, huzurlu ve rahat bir emeklilik yaşamaları için birçok yasal düzenlemeler yaptıklarını ve emeklilerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek; “İktidarımız döneminde Sosyal güvenlik reformu ile SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’nı SGK çatısı altında birleştirilerek farklılıklara son verildi. İktidarımız, yılda iki defa emekli ikramiyesi uygulamasını hayata geçirdi. İkramiyeler, 12 milyon emeklinin Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatıyor” dedi.

Kuyruklar Bitti

Dr. Adnan Günnar, Emeklilerin banka kuyruklarında beklemesine son verildiğini kaydederek, “AK Parti’den önce emekliler maaşlarını almak için saatlerce kuyruklarda bekliyorlardı. O kuyruklar son buldu, artık her emekli, emekli maaşını istediği bankadan çekebiliyor. Emeklilere banka promosyonu verilebilmesiyle ilgili çalışmalar iktidarımız döneminde hayata geçirildi. 2017 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere ilk kez, 3 yıllık süre için promosyon ödenmesi sağlandı. 65 yaş aylığı, kısa sürede üç katına çıkarıldı. Emekli olduktan sonra ticari faaliyet yürüten emeklilerin aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek primi kesintisi kaldırıldı” diyerek, sözlerini tamamladı.

Adnan Günnar'dan TÜED'e ziyaret

Adnan Günnar'dan TÜED'e ziyaret


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@