vardallar

ABD'de yaşayan Trabzonlu çifte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan jest

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkatinden ABD'de yaşayan Trabzonlu çiftin başarısı kaçmadı

Trabzon 21.09.2021, 13:01 21.09.2021, 13:25
ABD'de yaşayan Trabzonlu çifte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan jest

Birleşmiş Milletler toplantısı için Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk çiftin henüz doğmamış çocuklarının ismini verdi.
Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından The Manhattan Center'da düzenlenen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" konferansına katıldı. Konferansın açılış müziğini Amerika'da yaşayan Trabzonlu Öğretim Üyesi Faruk Kanca icra etti. Günümüzde dünya genelinde yaygın olan Islamiafobi'yi bir nebze olsun durdurabilmek ve İslamiyet'in hoşgörüsünü evrensel bir dil olan müzikle göstermek isteyen öğretim üyesi Faruk Kanca, açılışta Yunus Emre temalı eserleri icra etti. Piyano ile Yunus Emre temalı eserleri icra eden öğretim üyesi Kanca, izleyenlerin oldukça beğenisini kazandı.Trabzonlu çiftin başarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkatinden kaçmadı

Konferanstan sonra öğretim üyesi Faruk Kanca ve eşi Rutgers Üniversitesi doktora öğrencisi Özel Eğitim Öğretmeni Çilem Kanca'yı kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. çocuklarını kucaklarına almayı bekleyen Kanca çiftinin yeni doğacak çocuklarına isim verdi. Çiftin doğacak çocuğuna 'Ayşe Betül' ismini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftle hatıra fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca bebek için çifte bir Cumhuriyet altını hediye etti.

"Bizim için güzel bir anı oldu"
Buluşmada çok heyecanlandığını belirten Çilem Kanca, "Sayın Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizi kabul ettiği için çok mutlu olduk. Dördüncü çocuğumuzu kısa süre içerisinde kucağımıza alacağız. Cumhurbaşkanımız hamile olduğumu öğrenince çocuğumuzun adını verdi. Bizi çok onurlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Eşimle biz Trabzonluyuz. Yaklaşık 10 yıldır Amerika'dayız. Eşim Sürmeneli, ben Ofluyum. Cumhurbaşkanımızla bir araya gelmek bizim için güzel bir anı oldu" dedi.


Yorumlar (5)
Kemalettin 1 ay önce
Trabzonlu Cemal Dayı, Amerikaya gittiğinde (her sene gidersin ya NewYorka) 300milyon dolarlık Türkevinde kalmayı unutma haaaaa. Hatce Teyze sen de bu haftasonu bi NewYork yaparsın artık
Borabay 1 ay önce
Bırak bu ayakları sayın akp başkanı, çocuklar öğrenciler barınacak yurt ev bulamadığı için okulu bırakıyor, 2 uçağını satsan ülkenin yurt meselesi kalmayacak, haaa senin çocukların millet saraylarında keyifteler..
Borabay 1 ay önce
Yolcudur Abbas, ama muhalefet koltuğuna deyil, yargı huzuruna...
TURGAY 1 ay önce
Daha adil bir dünya mümkün. Liderimiz CB Erdoğan ile yola devam.
Doğrucu Mervemir 1 ay önce
Her yere yetişiyor Reis. Allah güç kuvvet versin.. Aminnnnnn..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@