Trabzon’da katlı otopark ayıplı olarak mı satıldı? Mahkemelik oldu

Trabzon'da yapımı tamamlanan katlı otopark Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündem oldu.

Trabzon’da katlı otopark ayıplı olarak mı satıldı? Mahkemelik oldu

Trabzon’da Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantıları başladı.

Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu "Daha önce ihale edilmiş bir katlı otopark olayı var. Yapıldı ve satıldı. Satılmasına da uygundur diyenlerden biri de biziz. Burası otopark olarak başladı sonra AVM’ye dönüştü, sonra da satıldı. Burası ayıplı olarak mı satıldı? Eğer ayıplı satılmadıysa teminat mektubu ihrak diye kayıtlı bende. Eğer maliyeye borcu yoksa teminat bedelinin ihalesi gerekiyor. Bu konuda bilgi istiyoruz" sorusunu yöneltti.

Başkan Murat Zorluoğlu "Biz burayı satmadık henüz. Geçici kabulü ve kesin kabulü yapılan bir işti. Kesin kabulde bile belirli sürede yükleniciden kaynaklanan bir sorun vardı. Su alma meselesidir. Yükleniciden bu eksikliği yapması istendi. Teminatın yüzde 50'si yükleniciye ödendi. Eğer bu eksiklikleri giderirse geri kalan da yükleniciye ödenecek. Yüklenici bu konuyu yargıya taşıdı. Yargı mercilerinin vereceği karar ne ise ona uyacağız” dedi.

Haber61 - Haber Servisi - 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler