Yahu Sürmene’den ne istiyorsunuz?

Sürmeneli iş adamı Hasan Akyasan’dan sert tepki...

Yahu Sürmene’den ne istiyorsunuz?

Haber61/Haber Servisi - Sürmene Çamburnu’nda yaşanan orman yangını sonrası Çamburnu yine gündeme geldi.


Çamburnu ormanında yangın yerinin diğer tarafında kalan kızımda 2015 yılında başlatılan ve turizme büyük katkısı bulunacak olan orman evleri ve kamelyalarla ilgili proje de gündemden düşmüyor. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen tarafından yangının sanki kasıtlı çıkarıldığı ve burayı Katarlıların aldığı iddia etmesi de bardağı taşıran son damla oldu.

Yahu Sürmene’den ne istiyorsunuz?Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün Pekşen’i yalanlarken Sürmeneli iş adamı Hasan Akyasan da isyan etti, “Yahu Sürmene’den ne istiyorsunuz?” diye sordu ve, “Sürmene Trabzon’un önemli bir değeri. Buraya uğramadan geçen bir tek turist bile yoktur. Ama her nedense Sürmene’mizi kötü çirkin göstermek isteyenler tarafından mağdur ediliyor. Bunu bir Sürmeneli olarak kınıyorum” diye konuştu.

Hasan Akyasan, “Son yaşanan olayda Çamburnu’nda herhangi bir orman katliamı yaşanmamıştır. Burada güzel doğamızı insanların koruyarak yararlanacağı bir duruma getirmek için çabalandığı aşikarken halen daha çirkin karalayıcı söylemlerde bulunanları kınıyorum. Sürmene sahipsiz değildir” şeklinde sert çıktı.

Akyasan şunları kaydetti; “Sayın vekil bu konuda kasti ve inadına açıklamalar yapıyor. Akıllarınca  hem hükümeti töhmet altında bırakmak, hem de  bazı kişilerin kendisini yanlış yönlendirmesine alet oluyor. Sayın vekil anlamadan  ilçemizi yıpratıp, ilçe turizminin de önünü kesiyor. Çünkü bilmesi gereken gerçek şudur ki,  Sürmene Çamburnu’nda yapılması planlanan turizm yatırımı,  yangın olayından iki yıl evvel imzalanmış ve alınmış bir karardır. Hatta bu yatırım 20 yıldır  dillendirilmiş, konuşulmuş. En son iki yıl evvel sözleşme altına alınmıştır. Yangın ise daha 6 ay evvel yaşanmıştır. Kimsenin ortalığı karıştırıp, siyasi rant uğruna yalan yanlış bilgiler vererek ilçemize ve bölge turizmine balta vurmasına müsaade etmeyeceğiz. Sürmene bölgenin en önemli turizm yatırımlarını hak edecek bir bölgedir.”
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yilmaz topal
Yilmaz topal - 3 yıl Önce

Seninde işine geliyor değilmi. Yık yak doğayı yapı evi gelsin turist. Doğa yoksa güzellik yoksa trist niye gelsin

Misafir
Misafir - 3 yıl Önce

Ya Allah aşkına gidin bir bakın oraya şimdiye kadar yapılmamış da şimdi bu arap turizmi artınca neden yapılıyor aşşağıda restorant var bir ikincisi babalarının hayrınamı yapılıyor artı 15 tane ahşap ev şimdiye kadar lağzım değildide şimdiye kadar yoktuda neden yapılıyor vede neden ormanbakanlığı yapmıyorda ordaki işletme yapıyor şimdide 20 yıl önce dillendirilmişmiş konuşmak için konuşuyorsunuz

Kemal beziroğlu
Kemal beziroğlu - 3 yıl Önce

Kemal beziroğlu bu yangın yapıldığında inşaat olacak dedim bana saldırdı akp liler olmaz diye.... Hadi bakalım af edersiniz ananıza tecavüz edilse eline sağlık diyecek arabçılar var... Aynen yayınla editörüm sorumluluk benim EVLERİNİZ YIKILINCA AKILLANIRSINIZ

İbrahim çevik
İbrahim çevik - 3 yıl Önce

O zaman , önce proje sonra yangın, yani fiili duruma uygun yasa yapmak örneği gibi.

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Yav he heee. Önce yap sonra kılıfina uydur

hiç kimse
hiç kimse - 3 yıl Önce

hadi yandı diyelim neden halka acılıp pıknık alanı eglence alanı yapılmayıpta otel pansıyon tarzı yapılar yapılıyor

halim
halim - 3 yıl Önce

KARDES
SENIN KIMIN KULUN OLDUGUN BELLI .
AKP ULKEYI SATSADA SEN AKLINI ONA MINDER ETMISSIN .SEN BIR TANE DEGILSIN , SENIN GIBILER BU ULKEDE MILYONLARI BULUYOR , MUALESEF .

doğan yıldız
doğan yıldız - 3 yıl Önce

o binaların kimlere satılacağı zaten belli. seneye görürsünüz katarlı araplar taşınınca..

SIRADAKİ HABER

banner513