Vali Nuri Okutan'da Urfalılara çağrı

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, 5 Mayıs 2010 tarihinde Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Final maçı öncesinde yazılı bir açıklama yaparak, alınan önlemleri sıraladı, vatandaşlara çeşitli uyar

Spor 03.05.2010, 14:20
Vali Nuri Okutan'da Urfalılara çağrı

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, 5 Mayıs 2010 tarihinde Şanlıurfa GAP Arena Stadyumunda Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Final maçı öncesinde yazılı bir açıklama yaparak, alınan önlemleri sıraladı, vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulundu.

1- Final haftası boyunca gerekli güvenlik tedbirleri kolluk kuvvetleri tarafından alınacaktır. Ancak alınacak tüm tedbirlere rağmen amacı provokasyon olan kişi ve gruplar tarafından kışkırtmalara itibar edilmemesi gerekmektedir.

2- Gıda işi ile meşgul olan işyerlerimizin özellikle hijyen şartlarına ve tüm düzen ve tertibata özel ihtimam gösterilmesi gerekme-tedir.

3- Belirtilen tarihler-de İlimizde geceleyecek olan misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını giderebilmeleri için lokanta ve diğer gıda ürünü satan işyerlerinin sabaha kadar hizmet verecek şekilde tedbir almaları gerekmektedir.

4- Tüm esnafımızın hafta boyunca oluşacak yoğun talep nedeniyle fiyat artırımına gitmeleri esnaf adabı ile bağdaş-mayan ve ilimizin misafirperverliğine yakışmayan bir durum olacaktır. Esnafımızın kendi otokontrolü yanında Belediyemizin ve diğer denetim birimlerinin gerekli denetimleri yapmaları gerekmektedir.

5- Şehrimizin temizliği ve İlimize gelen misafirlere karşı iyi davranışlar bizlere yakışır en iyi hal olacaktır.
6- Özellikle ana ulaşım arterlerinde bulunan Esnafımızın ve halkımızın belirtilen tarihlerin gecelerinde ışıklarını açık tutmaları şehrimiz adına olumlu bir imaj olacaktır.

7- İlimize gelen ancak konaklayacak yer bulamayan misafirleri evlerinde ağırlamak isteyen ve ağırlayacak olan ev sahiplerinin, Belediyemiz tarafından Beyaz masada oluşturulan başvuru noktasına müracaatları gerekmektedir.


8- Bu yılın başında faaliyete geçen Şanlıurfa GAP Arena'ya çevre yollarında ve İl içersinde yönlendirme levhalarının olmadığı görülmüştür, Belediyemiz tarafından bu eksikliğin maç öncesinde mutlaka giderilmesi gerekmektedir.

9- Konaklama için yer bulamayan Trabzonspor taraftarları geceyi Balıklıgöl kavşağı Halepli bahçede, Fenerbahçe taraftarı ise 11 Nisan Stadyumunda geçirecektir. Belediyemiz tarafından misafirlerin yağıştan korunmaları amacıyla çadır ve benzeri tertibat tedarik edilecektir. İhtiyaç duyulan çevredeki umumi WC'lerin sabaha kadar açık ve temiz bulundurulması Belediyemiz tarafından temin edilecektir.

10- Final maçını izlemek üzere İlimize gelen her iki takım taraftarının geceleyecekleri yerlerde ekran kurularak vakit geçirmeleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilecektir.

11- Trabzonspor takımının ürünlerinin satışı için gelecek Satış Tırı Şanlıurfa Belediyesi önünde, Fenerbahçe ürünlerinin satışı için gelecek Satış Tırı ise kapalı spor salonunun önünde konuşlana-caktır. Gerekli tedbirler ilgili kurumlar tarafından alınacaktır.

12- İhtiyaç duyulacak sağlık hizmetleri için her türlü tedbir Sağlık Müdürlüğü tarafından alınacaktır. Nöbetçi eczanelerin ve gerekirse daha fazla sayıda eczanenin açık bulundurulması ilgili kurumlar tarafından temin edilecektir.

13- Final haftası boyunca artacak seyyar satıcıların takibi ve denetimi Belediye tarafından yapılacaktır.

14- Final maçı için İlimize gelecek binlerce taraftarın Şanlıurfa müzesi ve diğer tarihi mekanları ziyaret edebileceği düşünüldüğünden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerekli her türlü tedbirin alınması sağlanacaktır, bu noktada en önemli destinasyon olan Balıklıgöl dergah platosuna özel ihtimam gösterilmesi ilgili kurum ve kişiler tarafından sağlanacaktır.

15- Final maçı günü Trabzonspor taraftarını Şanlıurfa GAP Arena Stadyumuna taşımak üzere Balıklıgöl kavşağından, Fenerbahçe taraftarını taşımak için ise 11 Nisan Stadyumu önünden saat 11.00 dan itibaren Şanlıurfa Belediyesi tarafından toplu taşıma araçları kaldırılacaktır.

16- Final maçı günü oluşacak yoğun trafik göz önüne alınarak Şanlıurfa halkının toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri ve trafikte dikkatli ve saygılı olmaları gerekmektedir. Öğrenci servislerinin de final maçı günü oluşacak yoğun trafik nedeniyle gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.” Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@