Urfa Arena’da çalışmalar sürüyor

5 Mayıs Çarşamba günü Türkiye Ziraat Kupası Finali’ne ev sahipliği yapacak olan Şanlıurfa Arena Stadyumu’nda çalışmalar henüz tamamlanamadı.Türkiye Ziraat Kupası Final Karşılaşması için yetersiz ve hazır olmadığı yönünde bir çok bilgi olmasına rağmen Başb

Spor 03.05.2010, 17:07
Urfa Arena’da çalışmalar sürüyor

5 Mayıs Çarşamba günü Türkiye Ziraat Kupası Finali’ne ev sahipliği yapacak olan Şanlıurfa Arena Stadyumu’nda çalışmalar henüz tamamlanamadı.

Türkiye Ziraat Kupası Final Karşılaşması için yetersiz ve hazır olmadığı yönünde bir çok bilgi olmasına rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ısrarla Finalin bu stadyumda oynanmasını istemişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Urfa Arena ısrarına, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ün de “Urfa Arena bu maça hazır” şeklinde başbakana bilgi vermesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Final maçının yerini Şanlıurfa Arena Stadyumu olarak açıklamıştı.

5 Mayıs 2010 Çarşamba gününe saatler kala Daha önceden hazır olduğu yönünde yetkililerce bilgi verilen  Şanlıurfa Arena Stadyumu’nda çalışmalar devam ediyor.

Protokol Tribünü Oluşturuluyor:

Gençlik ve Spor Bakanı Yunus Akgül daha önceden yaptığı açıklamalarda Stat'ta ki tek eksikliğin ışıklandırma ile otopark olduğunu ifade ederek, müteahhit firmanın ışık ayarlamalarını 25 Mayıs a kadar tamamlayacağını ve bu tarihte stadyumu kendilerine teslim edeceğini söylemişti.

Tüm bu çalışmalar zamanında yetişmemiş olacak ki, ışıklandırma yetersizliğinden ötürü Türkiye Ziraat Kupası gibi önemli bir karşılaşma Gündüz saat 15:45’de oynanacak.

Öte yandan Stadyumun Protokol Tribünü henüz bu maçı kaldıracak düzeyde olmadığı için genişletme çalışmaları maça saatler kala devam ediyor. Mevcut kapalı Tribünlerden alanlar alınarak protokol Tribününe ilave edilmeye çalışıyor.

Trabzon Taraftarı içine sızma olabilir:

Haber61.net’e gelen bilgilere göre 5 Mayıs 2010 Çarşamba Günü Urfa Arena Stadyumu’nda oynanacak olan Trabzonspor- Fenerbahçe karşılaşmasında Trabzonspor Tribünlerine Fenerbahçe Taraftarlarının daha önceden biletler alarak toplu halde sızma yapacakları iddia edildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
araklılee 11 yıl önce
arkadaşlar bu çoluk çocuk tayfası girse ne olur girmezlerse adam değiller. fenerliler korkularından kaçacak yer arayacak ... bu haberin tam tersi olabilir biz daha yürekliyiz ve daha delikanlıyız onlardan biz gireriz ama onlar giremez .:D
serkancabuk 11 yıl önce
varmı karadenizliden trabzonludan daha delikanlısı.birazdan ucuyoz bekle bizi urfa biz geliyoruz :)) sızmaysa bizden iyi kimse sızama emin olsunlar.herkez tedbirli olsun maçta olay cıkabilir büyük ihtimalle.fenerli ...ler boş gelmiyolar sanırım.tahriklere olaylara kapılmayalım
çılgınlar tayfa 11 yıl önce
bundan 15 sene kadar önce bir fener deplasmanında gurbetçi gençlerle beraber fener maraton tirübününe girdik kadıköyde.üzerimideki atkıalrı sakladık.200,300 kişik bir gurupla fener tirübününe sızdıkve maçı beklemeye başaldık.takımlar sahaya ısınmaya çıktığı anda hepimiz atkıları çıkraıp şampiyon trabzon diye stadı inletmeye başladık.fener liler ne olduğunu anlayamdan saldırıya geçtik.koca maraton tirübünü nü dağıttık .ve tabi emniyet güçleri araya girdi yaklaşık bir yarım saat mücadele etik sonra polis bizi sahanın içinden kale arkasına aldı.bize her yer trabzon sloganını ilk o maçta atmıştık.ey gidi günler.eskiler bilir.
ölürümts 11 yıl önce
bekliyoruz::::
seffah 11 yıl önce
Fenerin Trabzon tribününe sızması iddiası zor bi ihtimalde tam tersi kesinlikle olacaktır.. Bu kaçınılmaz.. Bu taraftar bu takımı nerde yalnız bıraktı ki..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@