Türkiye'nin 2016 umutları azaldı

2016'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi belirlemek üzere karar aşamasında olan UEFA'nın Türkiye'yi gözden çıkardığı ifade ediliyor.Cuma günü kesin kararını açıklayacak 16 kişilik kurulda çoğu delegenin Türkiye'nin ev

Spor 26.05.2010, 12:05
Türkiye'nin 2016 umutları azaldı

2016'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkeyi belirlemek üzere karar aşamasında olan UEFA'nın Türkiye'yi gözden çıkardığı ifade ediliyor.

Cuma günü kesin kararını açıklayacak 16 kişilik kurulda çoğu delegenin Türkiye'nin ev sahipliğine sıcak bakmadığı biliniyor. 2012 için Polonya ve Ukrayna'nın yapılan planlara uymaması UEFA'nın ilk kez ev sahipliği tecrübesi yaşayacak bir ülkeyi düşünmemesine yol açtı. Bu şartlar altında 1990'da Dünya Kupası'na kapılarını açan İtalya'nın favori olduğu belirtiliyor. Zira 2012 ev sahipliği için de yarışan İtalya, Polonya-Ukrayna ortaklığına tercih edilmişti. Fransa'nın ise 1998'deki turnuvanın başarsını nedeniyle Türkiye'den bir adım önde olduğu belirtiliyor.

16 kişilik kuruldan bir yetkilinin FourFourTwo'ya yaptığı açıklamada "Türkiye'nin Ukrayna gibi bir ekonomik sıkıntı yaşayacağını düşünmüyoruz ancak taraftarların davranışları bize hiç umut vermiyor. Daha önceki organizasyonlarda yaşanan sorunların giderilmesi çok zor. Bu çerçevede Türkiye'nin ev sahipliğini alması pek olası görülmüyor" ifadelerini kullandı.

UEFA Başkanı Michel Platini ile asbaşkan Şenes Erzik'in de oy kullanacağı seçme işlemi cuma günü yapılacak 30 dakikalık sunumların ardından gerçekleşecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Duayen 11 yıl önce
Futbol kenti trabzonun olmadığı 2016 yılı futbol organizasyonun türkiyede yapılmaması bir anlam taşımıyor.
penalti 11 yıl önce
Biliyorum bu yorumuma çok kişi kızacak ama inşallah bize vemezler bu Tff yıkılır. Beleş başkan özgenerin yerine başkalrı gelir federasyonda Bursalıları değil Trabzonlularıda görmek istiyoruz
Ahmert 11 yıl önce
Sanki Türkiyede trabzon dışında aday gösterilmeyen başka il yok. Ülkenizi bu kadar mı seviyorsunuz ?
furkancx 11 yıl önce
Trabzonun Olmadığı için ben bu projeyi türki'yede istemiyorum başka illere güzel stadlar yapılıp gelişecek trabzon yerinde sayacak inşallah türkiye bu projeyi alamazz !!
daruga 11 yıl önce
Ankarada yaşayan bir Trabzonsporlu olarak yapılan yorumlardan dolayı yUKARIDAKİ Trabzonsporluları kınıyorum siz bu kafayla gittiğiniz sürece biz daha bir 28 sene daha şampiyonluk bekleriz Sözkonusu Vatnımızın menfaati ise gerisi teferuattır, Bursa'da olmuş İzmir'de olmuş Urfa'da olmuş ne farkeder Ülkemizde yapılacak bu organizasyonun Türk futboluna ve ülkemize katacağı artı değerleri görmüyormusunuz körmüsünüz kafanıza Trabzon kadar daş düşsün Zaten Trabzonspor maçlarını İstanbul ve Anadolunun başka şehirlerinde oynasa çoktan şampiyon olurdu Unutmayın Trabzonspor bu ülkeye mal olmuştur sadece sizin değildir
bozo bey 11 yıl önce
trabzon dogumlu ve bir trabzon sporlu olarak duraga kardese sonuna kadar destekliyorum.trabzonspor turkiyenin takimi oldugunu urfadaki kupa macinda acik acik gorduk.ama su kafatasci dusunen bazi taraftarlar bunu bile gormeyecek kadar kor ve cahiller..insan kendi ulkesinde yapilacak bu buyuk organizasyonda bile milliyetcilik adina tas koymak istiyor..trabzondaki taraftar profili deyismedikce biz yarim asir daha bekleriz..
L.şahin 11 yıl önce
Ben daha önce takip etmiştim bu konuyu. Türkiye-İtalya ve Faransa üçlüsünden 1 i ev sahipliği yapacak. Burada İtalya bir adım önde gösterilmiş ama istenilen şartlara bakıldığında bu 3 ülke içinde en zayıf olanın İtalya olduğu anlaşılıyor. Standartlarda şuanda Türkiye önde Fransa 3. sırada . İtalyanın ise bayağı eksiği var. Ben İtalyaya şans vermiyorum %60 Türkiyede %40 Fransada olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@