TS'ye yakışır mücadele edeceğiz

Trabzonspor Basketbol Takımı Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas, Beko Basketbol Ligi’nde Trabzonspor Kulübü’ne yakışır bir şekilde mücadele edebilmek için, çalışmalara başladıklarını vurguladı.Trabzon spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bu sezon Beko Ba

Spor 18.05.2010, 15:01
TS'ye yakışır mücadele edeceğiz

Trabzonspor Basketbol Takımı Başkan Yardımcısı Zeyyat Kafkas, Beko Basketbol Ligi’nde Trabzonspor Kulübü’ne yakışır bir şekilde mücadele edebilmek için, çalışmalara başladıklarını vurguladı.

Trabzon spor tarihinde bir ilki gerçekleştirerek bu sezon Beko Basketbol Ligi’ne yükseldiklerini hatırlatan Kafkas, “Beko Basketbol Ligi’ne yükselmekle işimiz bitmedi. Bu ligde kulübümüzün marka değerine yakışır şekilde mücadele etmemiz gerekiyor. Bu anlamda Başkanımız Saner Ayar, Asbaşkanımız Celil Hekimoğlu, Genel Direktörümüz Doğan Hakyemez ve Baş Antrenörümüz Aleaddin Yakan’dan oluşan komite çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bazı basın organlarında bir takım oyuncuların isimleri kulübümüzle anılmaya başladı. Ancak taraftarlarımız sadece bizim söylediklerimize itibar etmelidir” dedi.

Beko Basketbol Ligi'ndeki ilk sezonda ilk 5 içinde yer almayı hedeflediklerini vurgulayan Kafkas, “Trabzonspor’un adının geçtiği her yerde başarı olmalıdır. Biz lige çıktıysak önümüzdeki yıl ilk 5’e oynamak zorundadır bu takım. 'Ortalarda duralım” mantığı bize göre değil. Sezonu ilk 5 içinde tamamlayıp Avrupa Kupalarına katılmak amacındayız. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Ancak geniş düşündüğümüz de ise 5 yıl içinde müzemize şampiyonluk kupasını getirmek niyetindeyiz. Yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’ne ciddi anlamda renk getireceğiz. Bu donanıma sahibiz, şehir bunu bekliyor. Beko Basketbol Ligi’ni keyifli bir takım bekliyor" diye konuştu.

Trabzon’da yeni spor salonun yapıldığını da ifade eden Kafkas, “Önümüzdeki sezon yeni 7500 kişilik salonumuz da bitiyor. Böyle bir salonunda yapılmasıyla yoğun bir taraftar desteği altında maçlarımızı oynayacağız. Ayrıca gittiğimiz her yerde dolu tribünlere oynayacağız. Bunun örneklerini defalarca gördük. Bu basketbol için önemli bir olay” yorumunu yaptı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@