Trabzonspor'a çamur atan Rizesporlu yönetici bakın kim çıktı?

Trabzonspor'a şikeci diyen Rizesporlu yönetici hiç şaşırtmadı

Trabzonspor'a çamur atan Rizesporlu yönetici bakın kim çıktı?
Haber61 Spor Servisi

Rizespor'u küme düşüren Metin Kalkavan yönetiminde yer alan ve "Trabzonspor şike yapmıştır" tarzındaki açıklamalarıyla iftiralarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu eski üyesi ve spor hukukçusu avukat Remzi Kazmaz'ın İstanbul takımlarına oldukça yakın olduğu ortaya çıktı.

Özellikle Trabzonspor'un kupasının gasp edildiği şike sürecinde sürekli olarak süreci Fenerbahçe cephesinden değerlendiren Kazmaz " Kamuoyunun Fenerbahçe'ye ve Aziz Yıldırım'a bir teşekkür borcu var" ifadelerini kullandığı da görüldü. Kazmaz'ın yeniden yargılama kararını da ateşli bir şekilde savunduğu belirlenirken "Tapelerin üzerine kurulan dava sağlam olamaz" tarzında açıklamalar yaptığı basına sıkça yansıdı.

"MİHENK TAŞI"

Trabzonspor'un hakkının yendiği kupasının ve emeklerinin çalındığı dönemle ilgili olarak Kazmaz, suçlu bulunan Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanmasıyla ilgili olarak kamuoyunun Fenerbahçe'ye ve Aziz Yıldırım'a bir teşekkür borcu olduğunu söyleyerek, bu süreçte hak arama mücadelesinin, insan hak ve özgürlükleri konusunda alınan mesafenin Türk hukuk sisteminde önemli bir mihenk taşı olduğuna inandığını söylemişti. Kazmaz, "Adil yargılama sonucunda beraatla ilgili bir karar çıkarsa kesinlikle ama kesinlikle Fenerbahçe'nin, Aziz Yıldırım'ın yüklü miktarda tazminat hakkı doğar. Şike davasındaki tüm pislikler ortaya çıkacak, tartışma olacak. Bu kararla top tam çizgideyken maç durdu. Maç yeniden başlayacaktır. Temennim odur ki adil bir maç olsun, adil bir yargılama olsun ve adil bir karar çıksın " diyerek tarafını yıllar önceden açıkça göstermiş oldu.

Ayrıca Kazmaz'ın sosyal medyada dolaşan bu fotoğrafı da oldukça konuşuldu;
kazmaz

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler