Trabzonlu hakem Barış Şimşek: "Adaleti birlikte sağlayacağız"

Video Asistan Hakemliği'nde yeni dönem dün resmen başladı. Trabzonlu hakem Barış Şimşek açıklamalarda bulundu.

Trabzonlu hakem Barış Şimşek: "Adaleti birlikte sağlayacağız"
banner432

Bu sezon Süper Lig ve Ziraat Türkiye kupası son 16 turu maçlarından itibaren uygulanan VAR'ın Koordinatörlüğü'ne getirilen Süper Lig ve eski FIFA hakemi Barış Şimşek görevi devraldı.

Uzun yıllar Türkiye liglerinde düdük çalan, 2006 yılından itibaren Süper Lig kadrosuna giren, 426 maça çıkan ve derbilerde görev alan Şimşek, bu sezon sakatlığı nedeniyle müsabaka yönetememiş, ancak ilk günden itibaren VAR hakemi olarak ön plana çıkmıştı.

Hafta sonunda hakemliği bıraktığı ve VAR Koordinatörlüğü ile Hakem İşleri Müdürlüğü'ne atandığı açıklanan 43 yaşındaki Barış Şimşek, Süper Lig kadrosundaki en deneyimli VAR hakemi unvanını da elinde bulunduruyordu.

Şimşek bu sezon ligde ve kupada 34 kez VAR, 7 kez de AVAR olarak atanmıştı. Yeni görevi öncesi son defa 21. haftada oynanan İstikbal Mobilya Kayserispor-Fenerbahçe maçının VAR hakemi olmuştu.

"ZOR BİR İŞE SOYUNDUM"

Video Asistan Hakemliği uygulamasına karşın, hakem hatalarının sürmesi ve kulüplerin büyük bölümünün tepki göstermesi üzerine yaklaşık 2 yıldır VAR'dan sorumlu MHK üyesi görevini üstlenen Murat Ilgaz, bu sorumluluğundan ayrılmıştı.

Ilgaz'ın yerine getirilen Şimşek, bundan sonra tüm enerjisini ve mesaisini hakemlik için harcayacağını ifade ederken, yakınlarına da, "Zor bir işe soyundum. MHK Başkanımız Yusuf Namoğlu ve tüm hakem arkadaşlarımın desteği ile Video Asistan Hakemliği'ni hedeflenen noktaya getireceğimize inanıyorum. Sistem adaleti sağlamak için varsa, bunu birlikte sağlayacağız" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

Dün Riva tesislerinde iş başı yapan ve ekibiyle uzun bir toplantı yapan Şimşek'in, Hakem İşleri Müdürlüğü görevi ile yoğun bir çalışma temposu içine girdiği bildirildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ TECRÜBESİ OLDUKÇA İYİ

Barış Şimşek son 6 yıldır FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır ile beraber UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarında görev yapıyordu. VAR koordinatörü Şimşek 2013-15 yılları arasında FIFA Kokartı taşımış ve UEFA organizasyonlarında görev yapmıştı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi işletme yüksek lisans bölümü mezunu olan Şimşek, "Futbolda Antrenörlerin ve Futbolcuların Motivasyon Süreçlerinin İncelenmesi ve Bir Uygulama" konulu tezini tamamlamıştı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat
Nevzat - 1 hafta Önce

Yeni bir kukla buldular hayırli olsun

Fersad
Fersad - 1 hafta Önce

Trabzonu susturmak için güya trabzonlu bir adamı var in başına getirdiniz oda size uyar yoksa getirilmedi bu göreve para tatlidir

sAMET İBRAHİM
sAMET İBRAHİM @Fersad - 1 hafta Önce

Barış Şimşek zaten kariyeri Cüneyt Çakır yardımcılığından ibaret, ordan eyyamcılardan nemalanmış bir isim.. o onlara uyalı çok oldu kardeş

İsyan61
İsyan61 - 1 hafta Önce

Heveslenmeyin hiç kendilerine biat etmeyeni görevlendirmezler.O yüzden Trabzonlu olması birşeyi değiştirmez.Bilmem kaç tane Trabzonlu bakanımız reisin damadı varda ne oldu...Havamızı alıyorlar bizde herzamanki gibi havamızı alacağız...

Semih
Semih - 1 hafta Önce

Umarım,bir şeyler değişir

Kemal SAKA
Kemal SAKA - 1 hafta Önce

Bazen bir şeyi yapmamak; hiç bir şeyi yapmamakla aynı noktaya sizi tekrar tekrar getirir. Deneyimlediginiz ve her biri farklı sandığınız tesebbusler aslında basiretsizliginizede işaret ediyor olabilir. Gördüğü penaltıyı ve kırmızı kartları(hangi maçımızı söyleyim, siz seçin) vermeyen hakemler kadar yeri geldiğinde acı ilacı içmeye cesaretle uzanabilecek irademiz olsa idi, edebiyat yerine dün geceden itibaren "artık, kalan maclara cıkmayacağımızı" deklare edebilirdik. Ikinci lige gider tekrar donerdik, ölmezdik... Zaten oradan gelmiştik, istanbula "maç" yapmaya. Ancak, yerden yere vurduğumuz hakem mafyası(hakemlerin hakiki aidiyetlerini henûz bilmiyorum!) kadar cesur ve basiretli olamadık. Biz onların şamar oğlanı olmakla, ikinci lige razı olmak arasında hep sıkışıp kaldık. Bunu iyi biliyorlar; icerisinde tribünlerin nerdeyse yarısı kadinlarimiz cocuklarimiz olan 27bin hemserimize kufurden oturu ceza verildi, sahada duble sovenlere sagır olanlara "alın o halde kendi adi kukusmus liginizde oynayin diyemedik. Buyuk bir misyona ihanet ettik. Adalet, ölümü goze alanların yasatabilecegi birseydir. Asıl bu sehirin genclerine, biz ihanet ettik.

Sinan
Sinan - 1 hafta Önce

Bariş şimsek sen mi adaletii saglayacaksın birak habu işleri

banner393

banner426

banner443

banner441