TFF yöneticisinin ismi silindi

TFF yöneticisi Arif Koşar'ın adı TFF listesinden silindi.

Spor 05.08.2017, 20:34 05.08.2017, 23:10
TFF yöneticisinin ismi silindi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Arif Koşar'ın ismi üye listesinden çıkarıldı. Koşar'ın Sümerbank arazisinin ihalesinde yapılan usulsüzlükten dolayı 5 iş adamı ile birlikte tutuklama kararı aldığı ve bu nedenle listeden çıkarıldığı öğrenildi.Türkiye Futbol Federasyonu, yönetim kurulu üyelerinden Arif Koşar'ın ismini üye listesinden çıkardı. 

Manisa’da yaklaşık 11 yıl önce şehrin önde gelen siyasetçi ve işadamları tarafından kurulan Manisa Ortak Girişim Grubu’nun satın aldığı Sümerbank arazisinin ihalesinde yaşanan usulsüzlük iddiası nedeniyle 5 iş adamı hakkında tutuklama kararı verildiği belirtilirken, Arif Koşar'ın da bu isimlerden biri olduğu öğrenildi. TFF'nin Koşar'ı bu nedenle listeden çıkardığı bildirildi.

Hakkında tutuklama kararı olan işadamı Arif Koşar’ın yarın güvenlik güçlerine teslim olması bekleniyor. 


Olayın geçmişi

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın 2005’te düzenlediği ihaleyle Manisa Ortak Girişim Grubu’na 2.5 milyon TL sosyal güvenlik prim borcu ve 3 milyon 571 bin dolar karşılığı sattığı, Sümerbank’a ait Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş.’nin arazisinin bir bölümü, imar değişikliği sonrası 25 milyon Euro bedelle Hollandalı bir firmaya satılmıştı. Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun konuyla ilgili raporu sonrası Özelleştirme Yüksek Kurulu ihaleyi iptal etmiş ve tapu iptal davası açmıştı. Manisa Ortak Girişimi’nin ihalenin iptaline yaptığı itiraz ise Danıştay 13’üncü Dairesi’nce reddedilmiş, karar Dava Daireleri Kurulu’nca Mart 2013’te onanmıştı.


 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@