Şenol Güneş'in davet edilmeyişi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, spor adamlarının açılıma destek verdiklerini söyledi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelen spor adamlarının "demokratik açılım" sürecini destekledik

Spor 05.06.2010, 22:54
Şenol Güneş'in davet edilmeyişi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, spor adamlarının açılıma destek verdiklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelen spor adamlarının "demokratik açılım" sürecini desteklediklerine ilişkin çok olumlu mesajlar verdiklerini söyledi.

 Çelik, spor camiasıyla yapılan ve yaklaşık 4.5 saat süren toplantının çok verimli ve  faydalı  geçtiğini kaydetti.

Katılımcılardan 36'sının söz aldığını, spor camiası ve Türkiye'nin gündemi ile demokratik açılımla ilgili görüşlerini paylaştıklarını ifade eden Çelik, alınan somut bir kararı basın mensuplarıyla paylaşmak istediğini kaydetti.

Stadyumdaki küfürleşmeler ve spordaki şiddetle ilgili olarak Şansal Büyüka'nın, bazı tespitlerini dile getirdiğini aktaran Çelik, Büyüka'nın, lig başlamadan önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 18 kulübün başkanının Başbakanlığın merdivenlerinde görüntü vermesi, birlikte bir deklarasyon yayınlayarak lige başlanılması teklifine bulunduğunu söyledi.

Çelik, "Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilen teklif dolayısıyla sezon başlamadan önce bir anlamda bir centilmenlik deklarasyonu yayınlanacak ve Sayın Başbakan ile beraber 18 kulübün başkanları değerli bakanımızla birlikte bir araya gelecekler" diye konuştu.

Uzun zamandan beri sporda şiddetin azaltılmasıyla ilgili olarak bir yasa çalışması yapıldığını anımsatan Çelik, şunları kaydetti:

 "Bununla ilgili olarak ilgili Devlet Bakanlığı ve  Futbol Federasyonunu bir çalışma yapıyordu. Eylül ayı içerisinde bu yasanın da TBMM'den geçirilmesiyle ilgili  olarak  gerekli çalışmalar bitecek ve ümit ediyorum ki önümüzdeki sezonda yasa da devreye girmiş olacak. Bunlar alınan somut kararlar. 

Gerek futbol gerekse diğer spor dallarında çok önemli tespitlerde bulunuldu. Demokratik açılım anlamında iki S'nin çok önemli olduğu ifade edildi. Bunlardan biri sanat, biri spor. İkisinin de özellikle doğu ve güneydoğu'da gençlerin doğruya ve iyiye kanalize edilmesi için çok etkin olabilecek birer enstrüman olduğu ifade edildi."

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in toplantıya geldiği, fakat geri döndüğü hatırlatılarak, sebebinin sorulması üzerine de Çelik, şunları söyledi:

"Sayın Şenol Güneş ile ilgili olarak maalesef bir talihsizlik oldu. Güneş, yurt dışında olacağı için bu toplantıya katılamayacağını ifade etmiş. Dolayısıyla ismi listede bulunmadığından kapıdaki yetkililer maalesef, kendisini tanıyorlar aslında içeri alabilirlerdi, 'isminiz yok' deyince o da gitmiş. Kendisiyle telefonla görüşüldü. Bu mesele tatlıya bağlandı."

"Doğu ve Güneydoğu'ya bir spor yatırımı mı yapılacak?" şeklindeki soru üzerine de Çelik, gençlerin doğruya kanalize edilmesiyle ilgili olarak spor alanından nasıl daha fazla yararlanılacağına dair üniversite öğretim elemanları ve spor camiasından uzmanlardan oluşacak bir çalışma grubu kurulacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan'ın olimpiyat şampiyonluğu da beklediğine işaret eden Çelik, "Arzumuz, Türkiye nasıl ekonomide, diplomaside atak yapıyorsa, sporda da özellikle bu atakları yapması gerekiyor" dedi.

Önceki haberimiz:Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (17)
balıkesirli TS 11 yıl önce
yazıklar olsun size dünya milli takımı 3.sü yapmış bir teknik adamı geriçevirdiniz kapıdan siz busunuz işte...değerlere yok edersiniz ancak...her yerde olduğu gibi!!!
akcaabatli 11 yıl önce
Katılanların kimler olduğunu gördük.Tabii hepsi için değil belki ama büyük çoğunluğu Şenol Bey gibi olamayanlar....Zaten Katılsaydı çok üzülürdüm.Şenol GÜNEŞ'e teşekkürler
fatihten 11 yıl önce
Şimdi daha da zor duruma düştü, Kazım Kazım veya Marco Aurello olsaydı kapılar sonuna kadar açılırdı, gittiği için Şenol Hocayı ve yapılan bu davranışı yapanları da kınıyorum...
RECEP 11 yıl önce
sayın şenol güneşi davet etmeyenler utansın bu ülke insanları başarılı ve adam gibi adamlara değer vermeyip yapılan her işi çıkar ilişkilerine göre hareket edilirse daha çok gerilerden takip etmeye devam ederiz
osman çakır 11 yıl önce
ve feneri iki kupadan birden eden hoca ve türkiyenin en büyük hocası dünya 3 ncüsü apoleti olan bi hoca alınmıyo toplantıya.neden oldu acaba fenerbahçeylen alakalı bişeymiki:D
ozerklaz 11 yıl önce
YAZIKLAR OLSUN!! MİLLİ TAKIMI 3. YAPMIŞ Bİ HOCA YA YAPILIR MI?
sultanmor 11 yıl önce
Sen ki İstanbul hegemonyasını yıktın. Başbakanın takımını kupadan ve şampiyonluktan ettin.Onlardan da bu beklenirdi zaten. Üzülme sen Trabzonun sevgisi sana yeter. Unutma ki bu taraftarın gözünde oraya gitmemekle on kat daha büyüdün. Dik duruşundan dolayı teşekkürler.
yariyol 11 yıl önce
iyiki geri donmetin hocam olur bunlarin isi boyle kallesliklan yine yikacagiz ist saltanatini biraz taha sabur sen isini bilirsin cok uzultum iyiki geri donmetiniz baskani kiniyorun neten orta kadi bence yanlis yabmis sikisin ca icunizten um uyturmalar nerak etme yolbitmek uzure bizle ugrasan sonu iyi olmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@