banner441

Şenol Güneş'in adı tesise verildi

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, göreve geldikten sonra birçok yaşayan veya merhum olmuş ünlü spor adamının isimlerini yeni açılan tesislere vererek ölümsüzleştirdi.Develioğlu, 6 yılda 16 spor salonu yaparken Hürriyet ve Siyavuşpaşa Mahalle

Spor 14.12.2010, 12:59
Şenol Güneş'in adı tesise verildi

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, göreve geldikten sonra birçok yaşayan veya merhum olmuş ünlü spor adamının isimlerini yeni açılan tesislere vererek ölümsüzleştirdi.

Develioğlu, 6 yılda 16 spor salonu yaparken Hürriyet ve Siyavuşpaşa Mahallelerinde de iki spor kompleksini hizmete açmaya hazırlanıyor.

14 Spor yazarını ilçesinde ölümsüzleştiren Bahçelievler, parklara isimleri verilen spor yazarları Nezih Alkış, Togay Bayatlı, Attila Gökçe, Cem Atabeyoğlu, Necmi Tanyolaç, Kahraman Bapcum, Orhan Ayhan, Turgay Şeren, Sami Özey, Doğan Koloğlu, İslam Çupi, Kenan Onuk, Kazım Kanat, Namık Sevik oldu.

Spor salonlarına isimleri verilen spor adamları ise Rıdvan Dilmen (Fenerbahçe), Şenol Güneş (Trabzon), Ziya Doğan (Beşiktaş), Hakan Şükür (Galatasaray), İbrahim Kutluay (Basketbol), Harun Erdenay (Basketbol), Hasan Doğan (TFFB eski Başkanı merhum), Muhsin Yazıcıoğlu Merhum) oldu.

Öte yandan Bahçelievler Belediyesi amatör sporlara bütçesinden pay ayırarak her yıl spor kulüplerine giysi, malzeme, kırtasiye desteği veren ve gençler için 6 yıldır yaz-kış spor okullarını açarak spora desteğini sürdürüyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
megane 9 yıl önce
o isimler güzelde o isimlere tek yakısmayan kazım kanat dır.o trabzon seyircisi için söyledigi telleri kaldırmayın onlara elektirik verin.diyecek kadar serefsiz insanınlın isimlerinle anılmasını hic hak etmiyor?
arifbozbey 9 yıl önce
ben 40 yıldır bahçelievler-hürriyet mahallesinde ikamet etmekteyim ama bizim mahallede bir spor kompleksi görmidim.

nereye yapmış bu kompleksi gidip bir ziyaret edeyim.

bana bu kompleksin yerini söylermisiniz aksi taktirde mahallemde yapılan kompleksten haberim olmadığı için cehalet kompleksine kapılıcam...
özten 9 yıl önce
gunessiz yasayamayiz gunessiz gelisemeyiz gunesimiz efsanemiz liderimiz hocamiz herseyimiz
özten 9 yıl önce
efsane trabzonda tarih yaziyor her yer gunesi goruyor sampiyonluk yolu acildi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@