banner536

banner526

banner513

Şenol Güneş: "50 yıl içerisinde gördüğüm haksızlığı sanki burda hissediyorum"

Şenol Güneş Lyon maçı ve UEFA'nın kararı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Spor 19.04.2017, 22:21 20.04.2017, 10:38
Şenol Güneş: "50 yıl içerisinde gördüğüm haksızlığı sanki burda hissediyorum"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Disiplin Kurulu'nun kararlarına tepki gösterdi.


Sorumlunun ev sahibi Lyon olduğunu belirten Güneş, "Lyon'la aynı ceza geldiği zaman ben UEFA'nın samimi olduğunu düşünmüyorum. Önümüze bir bomba koydular" dedi.

"UEFA Lyon tarafından ağırlık basmıştır. Terazinin bir tarafına basmıştır. Belki bir gola atmıştır. Ama biz o golü de çıkarmak için elimizden gelini göstereceğiz. Bir bahçede çiçekleri kurtarmak için ayrık otları atmak isterken çiçekleri yok etmek ona en büyük zarardır. Bahçeyi yok edersiniz. Dolayısıyla bu futbola bir cezadır. 50 yıl içerisinde gördüğüm haksızlığı ve yanlışlığı sanki burda hissediyorum diye bunları paylaşıyorum. Biraz daha adaletli biraz daha sağduyulu olunması gerekir."

"UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır. Ama biz yarın o golü de çıkartmak için uğraşacağız. Taraftarı biz almadık. Taraftarı alan sen, saha senin sahan. Cezanın veriliş zamanı tartışmaya açıktır. Ben bunu seneryonun bir parçası olarak görüyorum. Bunun mantığı yok. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız. Canımızı çıkarmaya çalışsalar da teslim olmayacağız. Bu karardan kazanan taraf Lyon'dur. Kaybeden Beşiktaş ve futboldur."


"Aboubakar ve Marcelo cezalı, Ömer sakat. Her oyuncumuz önemlidir. Önemli olan oynayanların en iyisini yapmalarıdır. Şartlar ne olursa olsun sabırlı şekilde oynayacağız.Politik lafını kullanmak istemiyorum. Oğuzhan'a bir şey atılırken oyuncumuz yere yatsaydı maç tatil olurdu. Lyon’un baskıdan kazançlı çıktığını düşünüyorum. Oynanmamış maçın cezasını aldık. O kadar bilet satıp para kazanacaksın, e satma. Bütün sorumluluk onlara ait. Bak ne yaptılar? Yarın taraftar getirmiyorlar! Bütün maçlar seyircisiz oynansın, hiç olay olmasın tribünlerde."

"Caner ve Demba Ba yüksek tempolu maçta verimi soru işaretli olan oyuncular. Her geçen gün Caner üstüne koyuyor. Caner'in kadroya girme olasılığı fazla ama düşündüğümüz düzeyde olsa bunları konuşmazdık. Maçı kazanmak için oyuncu kaybetmeyiz. Düşünün ki yarın 10 tane Fransız sahaya birşeyler atacak, cezayı biz alacağız. Lyon'la aynı ceza geldiği zaman ben UEFA'nın samimi olduğunu düşünmüyorum. Önümüze bir bomba koydular."

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@