banner491

Schuster PFDK'ya sevk edildi

Süper Lig'de sezon başından bu yana akreditasyon kartı takmayan Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, aynı eylemi 11. kez tekrarlayınca, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.Ligin ilk maçından beri talimatlara aykırı söz konusu davranışı

Schuster PFDK'ya sevk edildi

Süper Lig'de sezon başından bu yana akreditasyon kartı takmayan Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, aynı eylemi 11. kez tekrarlayınca, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Ligin ilk maçından beri talimatlara aykırı söz konusu davranışı dikkate alınıp, hakkında işlem yapılmayan Alman teknik adamın, pazartesi günü oynanan Kasımpaşaspor maçında temsilciler tarafından rapor edildiği ve salı günü PFDK'ya gönderildiği öğrenildi.

Schuster'in, Disiplin Talimatı'nın "Talimatlara aykırı hareket" başlıklı 45. maddesine göre işlem göreceği ve ilk kez sevkedildiği için ihtar cezasına çarptırılacağı, aynı eylemini sürdürmesi durumunda ise öngörülen diğer yaptırımların (para cezası, müsabakadan men ve yedek kulübesine girme yasağı v.s.) yürürlüğe gireceği bildirildi.

Hangisi doğru?

Schuster'in akreditasyon kartı takmadığıyla ilgili haberlerin medyada yer almasından sonra Beşiktaş İdari Menajeri Tuncay Yanık, geçen sezon sonunda Temsilciler Kurulu Başkanı Kemal Dinçer'in kendilerini telefonla arayıp şunları söylediğini ileri sürmüştü:

"Kulüp başkanlarının ve teknik sorumluların herkes tarafından tanındığını kaydetti. Üstelik bu kartların, rüzgârda kötü bir görüntü ortaya koyduğunu ifade etti. Bundan dolayı temsilcilere esnek davranmaları konusunda görüş belirttiğini vurguladı. Bize de takıp takmama konusunda serbestlik tanıdı".

Olayın ortaya çıkmasının ardından Kemal Dinçer'in konu hakkında bilgi isteyen federasyon üst düzey yöneticilerine böyle sözlü bir talimatları olmadığını ifade ettiği kaydedildi.

‘Ben takıyorsam’

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener talimatların kişilere özel olarak farklı uygulanmasının mümkün olmadığını belirtti.

Özgener, "Federasyon Başkanı olarak ben kartımı takıp maça giriyorsam, ilgili kişiler kim olursa olsun talimata uyacak. Beşiktaş Teknik Direktörü hakkında on haftadır niçin işlem yapılmadığını soruşturuyorum. Dünyanın her yerinde bu talimat aynıdır. Bir UEFA veya FIFA maçında görevli olduğu halde akreditasyon kartı olmayan tek bir kişi gösterebilir misiniz?" diye konuştu.

Başkan, akreditasyon kartı konusunun bundan böyle çok daha titizlikle takip edilmesi için gerekli kurullara talimat verdiğini de kaydetti.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
EFSANE SUNUCU
EFSANE SUNUCU - 9 yıl Önce

bu şuster denilen adam nazi subaylarına benziyor dik kafalı ve son derece kibirli bir yapısı var nedeni de kartaldaki başarısızlığını trabzon ve bursayı küçümseyerek örtmeye çalışıyor.tam bir su kurnazı ama YEMEZLER.gidişi yakındır.

mekangebze
mekangebze - 9 yıl Önce

Mr.Schuster kendini beğenmiş,ukala açıklamalarıyla sürekli gündeme gelen,disipsinsiz adamın teki. akreditasyon kartını takmayan garip bir adam.federasyonun bu adama haddini bildirmesi gerekir.

mekangebze
mekangebze - 9 yıl Önce

Mr.Schustere Mustafa Yumluuuuuuuuuuuuuuuu!! diyorum başkada bir şey demiyorum...

mekangebze
mekangebze - 9 yıl Önce

mr.schuster(disipsinsiz,ukala,kendini beğenmiş vs..) Fatih Tekke'nin trabzonlu ve trabzonsporlu olduğunu bildiği içinmi kadroya almıyor olabilir mi acaba?

yasarkaya
yasarkaya - 9 yıl Önce

ceza veremezler

Murat Gümüstas
Murat Gümüstas - 9 yıl Önce

Lütfen bir Trabzonsporlu olarak Schusterin ceza almasini istemiyorum. Çünkü bizleri cok eglendiriyor bu adam Eger ona birsey olursa, ceza alirsa daha besiktas macina bakmam boykot yabarim elimizden oyuncagimizi almayin hehe

SIRADAKİ HABER

banner441