Şanlıurfa'da kupa tedbirleri

Valilik Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un 5 Mayıs'ta Ziraat Türkiye Kupası final maçında Şanlıurfa GAP Arena'da karşı karşıya geleceği hatırlatıldı.Bu nedenle her iki takıma ve futbola gönül vermiş binlerce taraftarı

Spor 02.05.2010, 23:06
Şanlıurfa'da kupa tedbirleri

Valilik Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un 5 Mayıs'ta Ziraat Türkiye Kupası final maçında Şanlıurfa GAP Arena'da karşı karşıya geleceği hatırlatıldı.

Bu nedenle her iki takıma ve futbola gönül vermiş binlerce taraftarın kente geleceği belirtilen açıklamada, final maçını izlemek üzere 4, 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde kentte olması beklenen binlerce futbolseverin en iyi şekilde ağırlanmasının, tüm Şanlıurfalılara düşen en önemli görev olduğu vurgulandı.

Kentin tanıtımına katkı sağlayacak organizasyon süresince kamu kurumları, esnaf ve vatandaşların dikkat etmesi gereken hususların bulunduğu dile getirilen açıklamada, alınan kararlar şöyle sıralandı:

''Final haftası boyunca gerekli güvenlik tedbirleri kolluk kuvvetleri tarafından alınacaktır. Ancak alınacak tüm tedbirlere rağmen amacı provokasyon olan kişi ve gruplar tarafından kışkırtmalara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Gıda işiyle meşgul olan işyerlerimizin özellikle hijyen şartlarına ve tüm düzen ile tertibata özel ihtimam göstermesi gerekmektedir. Belirtilen tarihlerde ilimizde geceleyecek misafirlerimizin her türlü ihtiyaçlarını giderebilmeleri için lokanta ve diğer gıda ürünü satan işyerlerinin sabaha kadar hizmet verecek şekilde tedbir almaları gerekmektedir.

Tüm esnafımızın hafta boyunca oluşacak yoğun talep nedeniyle fiyat artırımına gitmeleri esnaf adabıyla bağdaşmayan ve ilimizin misafirperverliğine yakışmayan bir durum olacaktır. Esnafımızın kendi otokontrolü yanında Belediyemizin ve diğer denetim birimlerinin gerekli denetimleri yapmaları gerekmektedir. Şehrimizin temizliği ve ilimize gelen misafirlere karşı iyi davranışlar bizlere yakışır en iyi hal olacaktır.''

YER BULAMAYAN MİSAFİRLERİN AĞIRLANMASI

 

Kente gelip yer bulamayan misafirlerin evlerde ağırlanmasının hedeflendiğine değinilen açıklamada, şu ifadelere de yer verildi:

''Özellikle ana ulaşım arterlerinde bulunan esnafımız ve halkımızın belirtilen tarihlerin gecelerinde ışıklarını açık tutmaları şehrimiz adına olumlu bir imaj olacaktır. İlimize gelen ancak konaklayacak yer bulamayan misafirleri evlerinde ağırlamak isteyen ve ağırlayacak olan ev sahiplerinin, belediyemiz tarafından Beyaz Masa'da oluşturulan başvuru noktasına müracaatları gerekmektedir.

Bu yılın başında faaliyete geçen Şanlıurfa GAP Arena'ya çevre yollarında ve il içerisinde yönlendirme levhalarının olmadığı görülmüştür, belediyemiz tarafından bu eksikliğin maç öncesinde mutlaka giderilmesi gerekmektedir. Konaklama için yer bulamayan Trabzonspor taraftarları geceyi Balıklıgöl kavşağı Haleplibahçe'de, Fenerbahçe taraftarı ise 11 Nisan Stadı'nda geçirecektir.

Belediyemiz tarafından misafirlerin yağıştan korunmaları amacıyla çadır ve benzeri tertibat tedarik edilecektir. İhtiyaç duyulan çevredeki umumi WC'lerin sabaha kadar açık ve temiz bulundurulması belediyemiz tarafından temin edilecektir. Final maçını izlemek üzere gelen her iki takım taraftarının geceleyecekleri yerlerde ekran kurularak, vakit geçirmeleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından temin edilecektir

Trabzonspor takımının ürünlerinin satışı için gelecek satış tırının Şanlıurfa Belediyesi önünde, Fenerbahçe ürünlerinin satışı için gelecek tırın ise spor salonunun önünde konuşlanacağı belirtilen açıklamada, şu bilgiler de verildi:

''Gerekli tedbirler ilgili kurumlar tarafından alınacaktır. İhtiyaç duyulacak sağlık hizmetleri için her türlü tedbir Sağlık Müdürlüğü tarafından alınacaktır. Nöbetçi eczanelerin ve gerekirse daha fazla sayıda eczanenin açık bulundurulması ilgili kurumlar tarafından temin edilecektir. Final haftası boyunca artacak seyyar satıcıların takibi ve denetimi Belediye tarafından yapılacaktır. Final maçı için gelecek binlerce taraftarın Şanlıurfa müzesi ve diğer tarihi mekanları ziyaret edebileceği düşünüldüğünden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından gerekli her türlü tedbirin alınması sağlanacaktır. Bu noktada en önemli destinasyon olan Balıklıgöl dergah platosuna özel ihtimam gösterilmesi ilgili kurum ve kişiler tarafından sağlanacaktır. Final maçı günü Trabzonspor taraftarını Şanlıurfa GAP Arena Stadyumuna taşımak üzere Balıklıgöl kavşağından, Fenerbahçe taraftarını taşımak için ise 11 Nisan Stadyumu önünden saat 11.00'den itibaren Şanlıurfa Belediyesi tarafından toplu taşıma araçları kaldırılacaktır. Final maçı günü oluşacak yoğun trafik göz önüne alınarak Şanlıurfa halkının toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri ve trafikte dikkatli ve saygılı olmaları gerekmektedir. Öğrenci servislerinin de final maçı günü oluşacak yoğun trafik nedeniyle gerekli tedbirleri almaları gerekmektedir.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@