Sadri Şener bütünlük istiyor

 Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bordo - Mavili Kulübün Yayın Organı Trabzonspor Dergisine Yazdığı Yazıda, Yapılan Çalışmalarla İlgili Bilgiler Verdi.Trabzonspor'un 2010-2011 KreasyonuTrabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bordo - mavili kulübün

Spor 03.11.2010, 10:31
Sadri Şener bütünlük istiyor

 Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bordo - Mavili Kulübün Yayın Organı Trabzonspor Dergisine Yazdığı Yazıda, Yapılan Çalışmalarla İlgili Bilgiler Verdi.

Trabzonspor'un 2010-2011 Kreasyonu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bordo - mavili kulübün yayın organı Trabzonspor dergisine yazdığı yazıda, yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. 

Trabzonspor dergisinin kasım ayı sayısındaki, 'Yolumuzda yürürken' başlıklı yazısında, geçen yıl elde edilen Türkiye Kupası, Süper Kupa ve şampiyonu belirleyen takım olmalarına vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi;

''Sevgili Trabzonsporlular;

Bu sebeple yönetim kurulu olarak yaptığımız çalışmaların sizler tarafından tüm detaylarıyla bilinmesi bizim için son derece önemlidir.

Üç yıl önce yine sizlerden aldığı güçle yola koyulan yönetim kurulumuz, kulübümüzün öncelikle itibarını koruyacak, ülkenin her köşesindeki Trabzonsporlular'ın başının dik gezmesini sağlayacak bir takım oluşumu için kollarını sıvamıştı.

Bu anlamda uyguladığımız planlı politika ilk yıl için ciddi bir yatırım maliyeti getirirken, ardından eksik yerlerin giderilmesi yöntemiyle takımımızı taşıyacak iskelet bir kadronun oluşumu sağlanmış ve bu ekip saha sonuçlarında da adından bahsedilir bir konuma ulaşmıştır.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Kupası'nı kazanan, Süper Kupa'nın sahibi olan ve ligde de şampiyonu belirleyerek taraftarlarımızın göğsünü kabartan ekibimiz şu anda ligin zirvesindeki konumunu korumakta ve şampiyonluğun en önemli adayları arasında gösterilmektedir.

Şampiyonluk hepimizin yıllardır özlediği en üst derecedir. Ancak geçmiş yıllardaki başarılı süreçlerimiz incelendiğinde bu zaferlerin ardında kent bünyesinde her anlamda sağlanan bütünlük anlayışının etkisi büyüktür.

Trabzonspor sahada en çok beğenilen takımların başında gelirken, prestij anlamında da sözü dinlenen, ilişkileri güçlü, ödeme güvenilirliğini sağlamış bir kulüp konumundadır.

Sponsorluk anlaşmaları ve kaynak hareketlerini olumlu yönetmesiyle kulübümüz nakit akışı problemini büyük oranda çözmüş, oyuncularıyla yaptığı sözleşmelerin vecibelerini yerine getirmede belirli bir seviyeyi oturtmuş ender kulüplerimizden biridir.

Rakiplerimiz dev bütçe açıklarıyla yeni yeni kredi arayışları içerisindeyken oluşturduğumuz sistem rahat dönüşülebilirlik imkanını büyük oranda sağlamıştır.

Şu anda yaptığımız girişimlerin ardından TTNet ve Denizbank'la yeni sözleşmeler imzalayacağız.

Bugünün futbol dünyasının dayandığı temel unsur başarıya dayalı bir gelir artışını beraberinde getirmektedir. Demek ki sahada ne kadar kazanırsanız, kasanıza girecek para miktarı da o oranda artacaktır. İşte bu güncel felsefeden hareketle planlamamızı yaparak yolumuza devam etmekteyiz.

Hepimize düşen, saha sonuçlarını elde edebilmek adına üzerimize düşen sorumluluğu göstererek takımımıza ve teknik heyetimize gereken desteği vermek olmalıdır.

Ortaya koyduğumuz hedeflere ilerlerken sadece Avrupa kupalarından elenmemiz bizleri üzen en önemli sonuç olmuştur. Oysa bu yarışın içerisinde kalmamız hem maddi hem de manevi açıdan çok önemliydi. Bu yıl için bunu başaramadığımızdan dolayı üzgünüz.

Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak genel kurula kadar kulübü kısır tartışmaların uzağında tutarak sportif ve ekonomik sorumluluklarımızı yerine getirmek en büyük hedefimizdir.

Bu doğrultuda başta sizler olmak üzere tüm kamuoyunun bizlere gereken desteği vereceğine inanıyoruz.

Zira yıllardır süregelen beklentimizin giderilebilmesi adına iyi bir fırsat ve kadro yakaladığımızı düşünüyoruz. Ayrıca önümüzdeki süreçte önem verdiğimiz iki önemli projeden biri şampiyonluk diğeri ise borsa konusu. Kulübün üzerindeki temettü yükünü kaldıracak hamleleri mutlaka yapmak zorundayız. Fazla detaya girmeden vurgulamak istiyorum ki bu konuda bir süreç başlattık. Temennimiz attığımız bu adımların kulübümüzün lehine sonuçlanması ve sorunun tamamen ortadan kaldırılmasıdır.''

Yorumlar (7)
ismar 10 yıl önce
Dediklerinin hepsi doğru şöyle bir Sadri Baba dan öncesine bakıyorum ne stresler yaşadık başımız aşağıda dalga geçilen bir takımdık ama şimdi herşey farklı bu sebepten dolayı seçimde karşısına aday çıkmamalı ve tüm TS luyum diyenler ona destek olmalıdır.
kuzey yıldızı 10 yıl önce
sadri başkan trabzonspora geldikten sonra.özellikle yatırım ve anlaşmalar konusunda önemli işlere imza attırdı..kulübe para kaynağı buldu..geleceğe yönelik yatırımlarda bulundu...bunlar olumlu gelişmeler...teşekkürler sadri şener..
karaoğlu 10 yıl önce
sadri şeneri çok başarılı bulmuyorum zmaan zaman gereksiz iddaalerıyla yanlış transferleriyle ve özellikle şampiyonu beliredik die övünmesiyle onu eleştriyorum ama şöle bir gerçek daha var ibrahim usta çalışkan azimli adam gibi adam ama şimdi değil bundan sonraki dönem için olablir,ne eyüp aşık nede ibrahim hacıosmanoğlu şuanda en mantıklsı en yararlısı en daha güçlü daha işblir işyapar bir yönetimle tekrar sadri şeneridr yani oyumu ben sadri şenerden yana kullanırım...bunların içinde sadri şenrin lobisi karizması tecrubesi çevresi daha geniş...ama yinede ts için hayırlısı hangisi ise o olsun diyorum..
sametkadirli 10 yıl önce
sadri başkan sonuna kadar yanındayız iyi hizmetler yapıyorsun ama herzaman daha çok hizmet yapmak adına daha çok çalışmalısın bide zamanında gerçekleştirmeye çalıştığınız b trabzonspor tv falan ekonomik kriz yüzünden ertlenemişti bidaha nezaman faaliyete geçecekte bizde adam gibi ts tv yi açıp saatlerce takip edebilecez trabzonumuzu trabzonsporumuzu sadri başkan lütfen bu konuda hassas davran bursaspor tv bile varken ts tv neden yok olması şarttır
Ahmert 10 yıl önce
bende sadri şeneri pek fazla sevmiyorum. özellikle "şampiyonu belirledik" lafı beni sinirlendiriyor. Yaptığı hugo broos transferi olsun, şuank, teo konusundaki ısrarı sonucu bunalım, fatih tekke konusundaki tutumu, transferde şenol hocadan bağımsız olması, hedefi avrupada yarı final belirleyip guruba kalamamak. tama iyi şeylerde yaptı elbete. bilmiyorum ama bana çok antipatik birisi geliyor. ortak payda trabzonspor olduğu için insan yinede pek birşey diyemiyor.
G.COLMANTS 10 yıl önce
Sadri ŞENER mevcutların en iyisidir.Takımı 3 yaptı ama 2 kupa aldık.Takım kalitemiz iyice yükseldi.Nuri Albayrak ve onun yönetiminde olan İbrahim Hacıosmanoğlu zamanın da ise Risp,Ayman,Ergin-Hasan-Celaleddin-Erdinç vb.sıradan düz yeteneği çok az olan oyuncular kaldı elimizde Gökdeniz olmasaydı kümeye gitmiştik.Gökdeniz-Yattara dışında oyuncumuz yoktu.Trabzonspor kadro kalite olarak çok iyi durumda borcumuz artmıştır ancak takım kalitemizde artmıştır.Gelirlerimizde bir o kadar artmıştır.Satılan Ersenin parasını alamadık halen siz neden bahsediyorsunuz.Mevcutlarda en iyisi SADRİ ŞENER'dir.Tam destek yanındayız.SADRİ ŞENER-ŞENOL GÜNEŞ İLE LİGTE ŞAMPİYONDA OLACAĞIZ.Sadri Şener i başkan uyuyan devi resmen uyandıran kupalar aldıran,gelirleri artıran lig şampiyonuda olmamızı sağlayacak tek başkandır.Şu ortamda vizyon ve bilgi-tecrübe anlamında ondan iyisi yok.Seçimde tek başına güçlü listeyle çıkmalıdır yapacaklarınıda tamamlaması Trabzonspor için önemlidir.
sultanmurat 10 yıl önce
Son dönemde gelen en iyi başkan beğenmeyenler zaten bu güne kadar kimi beğebdiki. Ts hiç bu kadar prof. yöneyilmedi ama ne yazik ki trabzondaki hastalik devam ediyor küçük olsun bizim olsun yok ya babanizin malimi beğenmeyen gitsin kardeşim yeter artik sizlanmayin alkişlayin daha iyisini istiyorsak destek verip isteesini bilelim hep eleştiri açayip bir memnuniyetsizlik beğenmeyen destek olmuyorsa en azindan köstek olmayim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@