7m


7m

hyundai

Rizespor yine saçmaladı! Gereken ne?

Rizespor açıklama yayınladı. Mantık dışı duruşlarına devam edeceklerini açıkladı.

Spor 12.06.2017, 14:08 12.06.2017, 14:19
Rizespor yine saçmaladı! Gereken ne?

Rizespor'un küme düşmesiyle ilgili olarak  Rizespor camiasının Trabzonspor'u suçlaması ve tahrik edici açıklamaları sonrası artan gerilim son günlerde Trabzonspor cephesinin açıklamalarıyla düşmeye başlamıştı ancak bu durum çok uzun sürmedi.


Rizespor yönetimi kulüp internet sitesinde yayınladığı açıklamayla yine Trabzonspor'u suçlu bulduklarını ortaya koydu. Kendi hatalarından ve nasıl Rizespor'u küme düşürdüklerinden bahsedilmeyen açıklamada bir de "Gerekenlerin yapılmasını" Trabzonspor yönetimine ilettikleri belirtildi. Ancak gerekenin ne olduğuna dair bir detaya yer verilmedi.

Açıklama şu şekilde:

 "Trabzon ile Rize coğrafik olarak birbiri ile komşu iki Karadeniz şehridir. İki şehrin halkı da birbirine düşman değil, bilakis komşuluk ilişkileri ve Karadeniz insanının doğasından gelen içtenliği ile karşılıklı olarak irtibat halindedir. Sportif alandaki gelişmelerin, iki şehir halkını karşı karşıya getirmesine müsaade edilmemelidir.                              

Trabzonspor başkanının en son açıklamasında samimi ve içten olduğuna inanmak istediğimizi belirtmek isteriz. Ama öncelikle bilinmelidir ki; Çaykur Rizespor kulübü olarak, sezon sonunda yaşananlarla ilgili  duruşumuzda herhangi bir değişiklik olmamıştır. 
 
Bazı basın organlarında : TFF Başkanı Demirören'in  "Sizleri toplantı sonunda sahneye davet edelim ve orada tüm kamuoyu önünde el sıkışın" şeklinde bir teklifin olduğu yer almıştır. TFF Bşk.Yıldırım Demirören'in her iki kulüp başkanını biraraya getirerek , mevcut gerilimin sonlandırılmasına yönelik çabalarının iyi niyet çerçevesinde olduğu hiç kimse tarafından gözardı edilemez. 

Bu teklif Trabzonspor'lu yöneticiler tarafından kabul görmüş olsa da, Başkanımız Metin Kalkavan ve yöneticimiz Aykut Ferah tarafından kabul edilmemiştir.

Ayrıca; bahse konu üçlü fotoğrafın haricinde, toplantı sonrasında yöneticilerimiz, Trabzonspor'lu yöneticilerle karşılıkı bir görüşme yapmıştır. Bu görüşmede başkanımız ve yönetim kurulu üyemiz  tarafından, konu ile ilgili olarak düşüncelerimiz ve tespitlerimiz detaylı olarak kendilerine aktarılmıştır ve gerekenlerin yapılması konusundaki beklentilerimiz kendilerine iletilmiştir.

Başkanımız ve yönetim kurulumuz, kulübümüzün kurumsal yapısı gereği olarak faaliyetlerine de devam etmektedirler. Zaman zaman çeşitli görüşmeler de gerçekleştirmektedirler. Ancak, yapılan her görüşme içeriğinin de kamuoyuna açıklanması beklenemez. Yönetim kurulumuz gerekli bilgileri, gerekli zamanda açıklayacak ve kamuoyu ile paylaşacaktır."

Yorumlar (28)
Hakan 5 yıl önce
Metin KALKAVAN ve ekibi için cuma namazında para toplayalım. Malum takım düştü daha yiyecekleri veya yaranacakları yerleri kalmadı. Bu adamları haber yaparak bu güzel haber sitesinide kirletmeyin bence. bırakın kendi kendilerini ...........
zafer turali 5 yıl önce
sevgili haber61 editörleri dizden ricam lütfen artik su rizesporla ilgili haber yazmayin ve noktayi koyun daha ne olacak ki? koyun can derdinde kasap yag derdinde. "RIZESPORU DÜSÜREN IKI SAHIS
1. METIN KALKAVANLA YÖNETIMI.
2. HIKMET KARAMAN. IKI SUCLU. VESSELAM BITTI.
Almanci 5 yıl önce
Bence Rizesporu vede rizelileri muhattap alip cevap veya üzüntü aciklamalari yapmak Trabzonsporu kücük düsürur ! Rize ne düsünurse düsunsün bizi ilgilendirmez büyük olarak bu tarz polemiklere girmeyelim biz ciktik oynadik maci satmadik bitti biz kendimize bakalim !Takilmiyalim düsenin bizide asagiya cekmeye ugrasmasina müsade etmeyelim .bizi rizenin düsmesi ilgilendirmiyor umrumuzda degil .Muhattap olmayalim
:) 5 yıl önce
5361 trabzondan giden şampiyon oluyor ister futbolcu ister teknik drektör??? hemde defalarca oluyor sıkıntı burda :)))
5361 5 yıl önce
Büyüklük sözde olmaz. Büyüklük sahada olur. Büyük takım düşen Ankaragücü nü yener Eskişehir yener Fener'i en azından 10 senede bir yener 9 puanlık farkı korur şampiyon olur. Sonra yok Sıvas'miş Eskişehir'miş Korhan'mış demez. Trabzonlu taraftarların meşhur lafı var ya 33 hafta yat ondan sonra falan filan. Trabzon şampiyonluğu son haftaya niye bıraktı.
gökmen aktaş 5 yıl önce
bize uzak durunda nerde nasıl durursanız durun bee
numan 5 yıl önce
biz bunları iyilikle anlattık, tatlı dille anlattık, televizyonlarda anlattık, sosyal medyada anlattık, videoyla anlattık; anlamıyorsanız daha ne yapalım. e bir yere kadar...
ALEMDAROGLU 5 yıl önce
SIMDI KISA BIR OLAY ANLATALIM DA BU EMEK HIRSIZLARININ KIM OLDUGUNU ANLAYIN TAYYIP BEY BIR GÜN METIN KALKAVANI ARAR METIN IHALEYE NIYE GIRMEDIN (SAVAS GEMISI IHALESI ) METINDE EFENDIM BAKANBEYE RICDA BULUNDUM BU ARADA IHALE OLMUS IHALEYI KOC GRUBU 550 MILYON DOLARA KAZANMISLAR ;TAYYIPBEY METIN BAKANLIGA VE BASBAKANLIK MÜSTESARLIGINA BIR DILEKCE YAZ BU IHALENIN SEFFAF OLMADIGINI V.S. VE BU IHALE TEKRARLANIYOR METIN KALKAVAN BU IHALEYI 850 MILYON DOLARA KAZANIYOR, BITTIMI BITZ RAHMETLI DEDEM ANLATIRDI RUSLAR KARADENIZI ISGAL ETTIGINDE KALKAVANLARIN GEMILERI RUSLARA CALISIRDI YANI BUNLAR HARAMZADENIN ÖNDE GIDENLERINDEN ISLERI ALEVERA DILAVERA ONUN ICIN GÖMÜN GITSIN
aktaş 5 yıl önce
alemdaroğlu senin bi karın ağrın var belli. yoksa o malum şahıslardan mısın?
ŞİKAYET 5 yıl önce
BU YAZI CUMHURBAŞKANINA HAKARETTİR ...CUMHURİYET BAŞSAVCILARINI GÖREVE DAVET EDİYORUM...BU YAZIYI YAYINLAYANDA YAZANDA SUÇ İŞLEMİŞTİR...
aspetli53 5 yıl önce
baskomutanimizin sayesinde stadiniz yapildi haddinizi bilin.
:) 5 yıl önce
işine bak işine... hak edene yapılıyor o stad... küme düşüyorsunuz stad bomboş...
aspetli53 5 yıl önce
fenerbahce ve rizespor stadini kendi yapti sizler devlete dilendiniz stadinizida devlet yapti utanmadan konusuyorsunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@